Skocz do zawartości
Tokenik

Informacje ogólne - zestawy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

To mój pierwszy post na forum, choć jako gość przyglądam się niektórym wątkom od jakiegoś czasu.

 

Chciałbym zapytać o kilka spraw odnośnie zestawów, gdyż sam teraz chcę zakupić sobie coś nowego do gier.

 

Tematów dot. konkretnych proponowanych zestawów jest sporo, jednak intrygują mnie takie kwestie:

 

1. Widzę, że bardzo mocno odradzane jest przez użytkowników kupowanie gotowych zestawów na allegro czy olx. Mogę prosić o krótką, acz konkretną odpowiedź dlaczego?

2. Większość proponowanych zestawów nie posiada napędu optycznego - to dlatego, że odchodzą one już do lamusa?

3. Większość proponowanych zestawów to produkty ze strony proline.pl - dlaczego?

 

Nie znalazłem odpowiedzi na powyższe wątpliwości - myślę, że odpowiedź pomoże też innym użytkownikom, którzy nie bywają tu na co dzień i nie są specami.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Bo w takich zestawach ma miejsce jedna z dwóch patologii (lub obie naraz):

I. Sprzęt jest opisany niedokładnie i do końca nie wiadomo, co się tak naprawdę kupuje.

II. 2-3 dobre podzespoły parowane są z totalnym szmelcem, który od dnia pierwszego uruchomienia będzie robił problemy.

Trochę inną kwestią są zestawy używane, bo tam ktoś po prostu sprzedaje swoją puszkę. Jak sobie coś upatrzysz, możesz zapytać na forum o ocenę takiego zestawu.

 

2. Tak. Sam nie mam już czegoś takiego od kilku lat i tylko raz z tego powodu miałem problem. Gunwo-DVD kosztuje 50zł, więc jeśli bardzo potrzebujesz, to sobie możesz dołożyć.

 

3. Proponowane gdzie? Przez kogo? Jeśli przez samego Laba w zestawach promowanych na stronie głównej, to pewnie ze względu na jakiś %, który serwis dostaje od sprzedanych po kliknięciu na link rzeczy.

Ogólnie najlepiej jest kupować tam, gdzie taniej (byle w poważnym źródle), a potem sobie samemu poskładać. Poziom trudności porównywalny z Lego dla dziesięciolatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. To wiele wyjaśnia.

 

Dopytam jeszcze o dwie kwestie:

 

1. Odnośnie tego rzekomo słabego opisu gotowych zestawów - skoro mamy dokładny opis wszystkich ważnych części składowych wraz z ich numerem modelowym i producentem, to co tutaj może być jeszcze niejasne?

 

Przykład poniżej:

 

https://allegro.pl/oferta/nitron-v3-ryzen-7-2700x-16gb-480ssd-rtx2060-win10-7883564466

 

2. Co sądzicie tak ogólnie o zestawach używanych? Wiem, że jak wszędzie nie ma reguły, jednak jeżeli mielibyście teraz złożyć zestaw do gier do powiedzmy 3500 zł, to rozglądalibyście się za używkami, czy jednak rozważali tylko nowe?

Edytowane przez Tokenik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.

Korzystamy jedynie z markowych pamięci: Ballistix Sport, ADATA XPG, GOODRAM IRDM, HyperX Fury

To by było na tle w temacie wszystkich dokładnie opisanych części :) Dają, co mają, a zwykle pewnie mają jakiś szrot. Ogólnie rzecz biorą, akurat ten zestaw nie jest jakiś zły, ale zdarzajasiędużo gorsze. Tym bardziej, że nie mam teraz za bardzo czasu dokładnie się przyjrzeć cenie. Bez marży przecież tego nie sprzedają.

Miałem goodrama irdm. Na ustawieniach standardowych 3200/16 jest kilka procent wolniejszy od ballistixa. Z tym, że ten ballisitx idzie mi teraz na 3600/16, a pewnie poszedłby jeszcze mocniej, gdyby mi się chciało bawić. Dla goodrama 3200/16 było sufitem.

 

2.

Nowa płyta główna i zasilacz. Reszta używki. 3500 to bardzo przyjemna suma do złożenia właśnie czegoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki raz jeszcze za odpowiedź.

 

A może miałbyś coś konkretnego na oku właśnie w kwocie do 3500 zł? Byłbym wdzięczny za jakąś propozycję ;)

 

Ogólnie chciałbym 16 GB ramu i RTXa 2060, oraz jakiś przyzwoity procek (optymalnie Ryzen 7) - to osiągalne w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. To wiele wyjaśnia.

 

Dopytam jeszcze o dwie kwestie:

 

1. Odnośnie tego rzekomo słabego opisu gotowych zestawów - skoro mamy dokładny opis wszystkich ważnych części składowych wraz z ich numerem modelowym i producentem, to co tutaj może być jeszcze niejasne?

 

No właśnie opis często nie jest dokładny.

 

Ja często widuje np takie:

 

Model płyty głównej: B-360, H- 310...itd. tp są chipsety

 

Model pamięci RAM: 3000Mhz, CL 15

 

"jeśli bardzo potrzebujesz, to sobie możesz dołożyć." Tylko pamiętaj, że obudowa powinna mięć wówczas zatokę 5.25 cala.

 

Za 3,5 tys moim zdaniem nie ma sensu pchać się w używki.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...