Skocz do zawartości
Refejlu

RX5700XT vs zasilacz 550W

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Zbliża się moment zakupu nowej karty graficznej. Chciałbym kupić jak najwydajniej aby cieszyć się dobra wydajnoscia przez najbliższe lata. Miałem w planach RTX2060Super, lecz te GPU wypada gorzej od tytułowego Radeona, a są w podobnej cenie. Planuje grać w 1440p wstępnie, a z biegiem lat zejść na 1080p aby dalej grać w ultra. Oczywiście z gpu zakupie monitor 27/31,5 cała 144hz ale to tak na marginesie. Mój budżet na GPU to 2000zl. Jaki model będzie najlepszym wyborem?

 

Najważniejsze pytanie, czy 5700xt z konfiguracją z sygnatury będzie kompatybilny i czy zasilacz zasili odpowiednio radeona?

 

Oczywiście CPU może pracować w stocku, a Radeon poleci pod undervolting.

 

Model zasilacza z sygnatury to V2 czyli poprawiona wersja wcześniejszego VS550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz na linii +12V ma 500W mocy,więc powinien sobie poradzić,zerknij na testy tej karty i uwzględnij że były testowane z mocniejszymi procesorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tą samą rozkmine ale cała platforma nie bierze więcej niż 500w. Jadę na swoim zasilaczu już prawie 10 lat i miałem mnóstwo kart graficznych ostatnio na rtx 2070 skończywszy i nigdy nie miałem problemów z zasilaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komputer pociągnie 350 Wat z tą kartą to będzie max. Zasilacz wystarczy z zapasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@all

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Mój zasilacz ma 550w @528W na linii +12.

Teraz sprawdziłem. Czyli nawet po oc z tą grafika i moją konf nie pociągnie nawet 400w.

 

Pytam się bo czytałem że niektórzy mają problemy z zasilaczami 450-550w przy 5700xt w postaci resetów całej maszyny.

Edytowane przez Refejlu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rx5700 XT smiga bez problemu na zasilaczu 500W BeQuiet z certyfikatem silver plus. Aczkolwiek wiadomo, że to zależy też jaki masz procesor, bo też swoje ciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz z twoją platformą i RX5700XT da radę i to spokojnie(rekomendowane 500-550W dla RX5700XT),ale ten VS to i tak dosyć kiepska konstrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz może dać radę, ale zaleca się zawsze jakiś zapas mocy. Jeśli nie będziesz robił OC przy 5700xt to ze spokojem starczy. Zauważ że po OC dopiero jest mocny pobór mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z XT na ustawieniach fabrycznych watomierz pokazuje mi na gniazdku 320W podczas Wieśka 3, czyli realnie 300W idzie ze zasilacza. Po lekkim undervoltingu, bez zmiany zegarów, pobór spada o 20W. Jak zwoduję kartę i podbiję power limit i zegary, to na pewno ładnie skoczy, ale i tak na bank w 400W się zamknie.

 

Jak miałem Vegę to fabrycznie pokazywało ok 380W na gniazdku, a po zabawach z kartą miałem ok 460W podczas grania, choć z dwa razy mi watomierz zarejestrował pobór rzędu 490W i 500W. No ale to z power limitem +50% i wysokimi zegarami.

 

wg igorslab sama XT Nitro+ potrafi łyknąć do 260W

Edytowane przez kater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suma sumarum na fabrycznych ustawieniach lekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się tu przejmować? Nawet jeśli karta będzie powodować niestabilność zasilacza, to lepiej wymienić zasilacz niż rezygnować z karty. Poza tym na Radeonach jest wskazany undervolting.

Sama karta to bardzo dobry wybór do 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Zasilacz najwyżej wymienię na jakiegoś 600w golda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...