Forum PCLab.pl: Ograniczenie dziecku dostępu do internetu w telefonie - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Ograniczenie dziecku dostępu do internetu w telefonie Bardzo proszę o pomoc Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Chattab 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 17 Listopad 2019 - 23:18

Witam!

Jestem zmuszony ograniczyć 13-letniej córce dostęp do internetu w telefonie (media społecznościowe, YouTube), ponieważ korzysta z niego bez umiaru i zaczyna się to odbijać na jej zdrowiu, wynikach w nauce, itd. Nie mogę już dłużej tolerować tego, że całymi godzinami ogląda jakichś beznadziejnych youtuberów, Lorda Kruszwila i tym podobne bzdury. Rozmowy, prośby, próby przemówienia do rozsądku nie skutkują. Córka, gdyby mogła, siedziałaby w telefonie/internecie cały dzień. Czy mogę prosić o jakieś rady, jak to zrobić? Próbowałem instalować Kaspersky Safe Kids, ale córka ma iPhone'a, a Apple ma na pieńku z Kasperskym i nie da się zablokować określonych aplikacji. Google Family Link - tylko na telefonach z Androidem. Generalnie na iPhone'ie jest to trudniejsze do wykonania. Nie chcę córce zabierać telefonu na stałe, mogę zgodzić się na godzinę czy półtorej internetu dziennie. Tylko jak to ograniczyć? Bardzo proszę o pomoc - wiem, że na forum jest wielu ludzi młodych, pewnie w wieku mojej córki, ale potraktujcie moją prośbę poważnie. To już nie są przelewki.

#2 Użytkownik jest niedostępny   insulina 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 17 Listopad 2019 - 23:47

Hmmm.. przecież żeby korzystać z internetu to wystarczy tylko, aby dany użytkownik:

A) nie miał na karcie możliwości korzystania z internetu czyt. Wykupienia pakietów
B) dostępu do wifi czyt. Hasla

Jaki problem takie ograniczenie na dziecko nałożyć?;p

#3 Użytkownik jest niedostępny   Flik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2019 - 23:56

Tobie chodzi o ograniczenia czasowe, czy do konkretnych witryn internetowych?

Wypróbuj może to, ale na ile to skuteczne, nie mam pojęcia.

Mój link

W iOS 12 jest chyba taka aplikacja, która się nazywa Screen Time. Nie do końca rozumiem, czy ona jest już w systemie, czy trzeba osobno instalować apkę.

Poczytaj

Ten post był edytowany przez Flik dnia: 18 Listopad 2019 - 00:06

#4 Użytkownik jest dostępny   Sary 

• To tylko avatar
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 00:29

Obawiam się, ze jedynym, skutecznym sposobem, będzie wymiana iPhone'a na zwykły telefon. Córka nie ma już 5 lat i nawet jeśli ona sama nie poradzi sobie z obejściem "blokady", to znajdzie do tego zdolnego kolegę.

Ten post był edytowany przez Sary dnia: 18 Listopad 2019 - 00:42

#5 Użytkownik jest niedostępny   Prix 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 17:57

Problemu raczej nie zlikwidujesz lecząc objawy zamiast przyczyny.

Wgrasz jakieś oprogramowanie, które zaraz usunie, ograniczysz doładowania, czy zabierzesz telefon- tylko stworzysz "owoc zakazany" i załatwisz poczucie krzywdy na dodatek.
Jakiś stary, z lekko pękniętym ekranem telefon można mieć za kilkadziesiąt zł, doładowanie do niego też sobie załatwi.

Warto by się zastanowić czego szuka po drugiej stronie ekranu, a nie znajduję wokół siebie.

Może się nudzi po prostu, więc przydała by się jakaś inspiracja, coś w co mogło by się zaangażować.
Często nie widzimy możliwości, bo siedzimy ciągle w tym samym miejscu i tym samym codziennym reżimie.

Telefon to źródło cennej wiedzy dla młodej osoby i nie ma w tym nic złego, byle by nie olewała spraw ważnych - jak szkoła.
A że to kwestia ważna to dziecko o tym nie wie - system edukacji jest stwierdzając łagodnie kiepski, ale warto przez to przejść, bo to test, klucz do możliwości.
Możliwości wyboru, wyboru do kontaktów z ludźmi ciekawymi, a nie, bycia zmuszonym do innych relacji.
Twoja już głowa by pokazać dziecku różnice między ludźmi inspirującymi, a nie za bardzo- najlepiej na przykładach by dobitnie zrozumiało.

Większość osób uważa telefon za cudowne urządzenie, do którego w magiczny sposób docierają różne treści, ale to urządzenie może być też niebezpieczne- puść film dla dzieciaka na przykład o glejaku, tak na dużym ekranie w szczegółach.

#6 Użytkownik jest niedostępny   iwanme 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Listopad 2019 - 09:17

Przecież Apple ma bardzo przyzwoicie rozwiązane parental control
https://support.appl.../en-us/HT201304

Warto by się zastanowić czego szuka po drugiej stronie ekranu, a nie znajduję wokół siebie.
Może się nudzi po prostu, więc przydała by się jakaś inspiracja, coś w co mogło by się zaangażować.

Jak już się dziecko uzależni od bodźców z telefonu i mediów społecznościowych to trochę za późno na zwykłe "inspiracje", bo one już go nie zainteresują.

#7 Użytkownik jest niedostępny   Frythyr 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Listopad 2019 - 11:35

Można jeszcze założyć blokadę na telefon przez router, do danego telefonu przypisuje się godziny w jakich może łączyć się z internetem oraz zablokować różne strony. Minus? Działa tylko przy połączeniu z tym routerem, więc córka mając pakiet danych może korzystać nadal poprzez LTE.

#8 Użytkownik jest niedostępny   rake 

• grammar nazi
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Listopad 2019 - 12:40

Blokowanie ruchu na routerze da niewiele - córka pójdzie do koleżanki, albo gdzieś gdzie jest darmowy hotspot i po blokadzie.

Tak jak odpowiedział iwanme - w iOSie masz rozbudowany parental control, możesz zablokować dostęp do poszczególnych rodzajów aplikacji, wyznaczyć dla nich limity czasowe itd. Nawet chyba raporty można potem dostać z czasu użytkowania.

Strona 1 z 1