Skocz do zawartości
shaman7

Laptop/notebook do programowania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

długo już nie siedzę w laptopach a chciałbym zakupić laptop/notebook lub laptop klasy biznesowej pod programowanie, ale też generalnie do pracy. Głównie chodzi o wygode i szybkość.

Wymagania: bardzo szybko dysk przede wszystkim (min. 256 gb), RAM oraz szybki procesor. Może być bez karty graficznej. Rozdzielczość 13-15 cali. Czy warto patrzec na Macbooki?

Budżet to 3-6k gdyż nie wiem na co mam się przygotować z takimi wymaganiami, więc chętnie usłyszę propozycje do 3/4/5/6 tysięcy PLN.

Edytowane przez shaman7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto patrzec na Macbooki?

Nie.

 

Nie precyzujesz czy laptop ma być z systemem, rozmiar matrycy który podałeś również bardzo szeroki (90% laptopów się w nim mieści)... daj znać.

 

Ode mnie propozycja która jest zarówno dobrze wykonana ( z aluminium) jak i wydajna, bez dodatkowej niepotrzebnej grafiki. z 16 GB RAM i 960GB dyskiem SSD NVME:

HP Pavilion 15 Ryzen 7-3700/16GB/960/Win10 Blue - 3399 zł

 

 

Alternatywnie również świetnie wykonany, z aluminium, z podświetlaną klawiaturą :

Acer Aspire 5 i5-10210/16GB/512/Win10 MX250 Srebrny - 3199 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu brać i7-XXXu, czy też Ryzena niskonapięciowego Ryzena 7 .200zł taniej masz:

HP Pavilion 15 Ryzen 5-3500/16GB/960/Win10 Blue za 3199zł

Co do droższych opcji, to na pewno do programowania dobre są ThinkPady ze względu na b.wygodną klawiaturę.

Są jeszcze dostępne X1 Etreme z wydajnym 4-ro rdzeniowym procesorem i5-8300H oraz dedykowaną kartą GTX 1050Ti Max-Q:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...