Skocz do zawartości
shaman7

Po dotknięciu wentylator dopiero zaczyna chodzić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam denerwujący jeden jedyny wentylator 140mm w obudowie od SPC Mistral, mianowicie po odpaleniu PC nie chodzi, dopiero gdy go ręcznie dotknę to dopiero rusza.. Czym może być to spowodowane i jak temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelek od wentylatorka nie styka lub pada wentylator. Należy go wymienic na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelek od wentylatorka nie styka lub pada wentylator. Należy go wymienic na nowy.

Nie wspomniałem, ale wentylator jest nowy ze sklepu :P odrazu tak miał od momentu podłączenia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz podłączony wentylator? Jeśli do płyty głównej to sprawdź krzywą, czy prędkość nie jest ustawiona za nisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz podłączony wentylator? Jeśli do płyty głównej to sprawdź krzywą, czy prędkość nie jest ustawiona za nisko.

Do płyty głównej. Próbowałem do Pump Fan'a podłączać i do zwykłego też i bez znaczenia, czasami przy odpaleniu PC jest okej, czasami musze go "puknąć" żeby zaczął chodzić. Krzywe w BIOS'ie mam ustawione domyślnie jak resztę wentylatorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw mu wyższe obroty na start i zobacz czy ruszy sam, wygląda że dostaje zbyt niskie napięcie aby ruszyć dlatego po szturchnięciu smigła zaczyna kręcić. Jak ruszysz śmigło palcem to ono obraca się płynnie i bez oporu? stare wentyle lub nawet nowe które leżały na magazynie mogą mieć wyschnięte smarowidło co za tym idzie zwiększa się opór i nie potrafi wystartować z tak niskiego napięcia jak powinien normalnie.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre wentylatory ruszają przy 60% napięcia znamionowego. Jeśli w biosie nie ma kalibracji to od tej wartości zaczynaj krzywą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam denerwujący jeden jedyny wentylator 140mm w obudowie od SPC Mistral, mianowicie po odpaleniu PC nie chodzi, dopiero gdy go ręcznie dotknę to dopiero rusza.. Czym może być to spowodowane i jak temu zaradzić?

 

4 pin, czy 3 pin ?

Z drugiej strony, to zmieniałeś gniazdka FAN i nie było rozruchu.

Możliwe, że scalak w kontrolerze wentylatora ma problem.

 

Oddaj to do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...