Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na wstępie proszę o wybaczenie, że poruszam temat który zapewne nie raz był już poruszany, ale niestety nigdzie na forum nie odnalazłem rozwiązania dla mojego problemu.

Problem jest następujący:

 

Brak dźwięku z głośników oraz słuchawek podłączonych za pomocą jack 3,5mm. Nie wydobywa się dźwięk przy podłączeniu do panelu przedniego oraz tylnego. Na wszystkich wskaźnikach systemowych widać że słuchawki są podłączone (paski głośności wskazują że dźwięk jest), lecz w słuchawkach głucha cisza, słuchawki sprawdzone na innym sprzęcie działają bez zarzutów. W systemie wszystko wygląda OK, w opcjach karty dźwiękowej przy podłączeniu słuchawek jest informacja o takiej aktywności, więc gniazda działają (moim zdaniem).

Dodatkowa informacja jest taka że PC jest podłączony do TV i za pośrednictwem HDMI dźwięk jak najbardziej jest. Kwestia druga to taka że jak podłączę słuchawki za pomocą USB, to wtedy słuchawki też działają...

 

Moja płyta główna to asus m5a97 r2.0

Karta dźwiękowa zintegrowana Realtek® ALC887

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawy przycisk myszy na głośniczku/ urządzenia audio/ klikasz na głośniki i ustaw jako domyślne (nie będzie wtedy dźwięku w głośnikach TV, tylko na tych z PC)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To odinstaluj całkowicie sterownik dźwięku i zainstaluj na świeżo nowe tak chyba będzie najprościej. Spróbuj tych Mój link

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę w takim razie sterowniki jak będę w domu, chociaż "wymieniałem" je już na Wersja 6.01.7848, co też nie pomogło, nawet przy pełnym odinstalowaniu poprzednich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic innego nie przychodzi mi do głowy, możesz jeszcze spróbować wyłączyć całkowicie dźwięk przez HDMI i zostawić tylko dźwięk realteka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...