Skocz do zawartości
Pewka76

Koncepcja na laptopa 2300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuje porady mam do wydania około 2000-2550zł.

Zastanawiam się nad kupnem laptopa lub pc moje wymagania:

- dysk SSD

- matryca min.15.6

Reszta musi być taka żeby laptop dawał rade z:

- Excel,Word, PowerPoint

-chrome ( zawsze koło 20-30 kart otworzonych :D)

-Solid EDGE, AUTOcad i tego typu programy

- gry no chociaż CS;GO lub tego typu gry (raczej w tej cenie nic lepszego nie pójdzie)

 

i tutaj jest moja druga koncepcja ;D

Czy jest szansa kupić jakiegoś laptopa np. do 1300zł żeby uciągnął excela, worda + autocada(jakieś drobne projekty ) może mieć 14" i tutaj w grę wchodzi chyba tylko po-leasingowe

i do tego dokupić jakiś komputer za około 1200-1300zł też po-leasingowy (oczywiście komputer bez karty graficznej dokupiłbym sobie w późniejszym czasie)

 

Co myślicie czy jest sens tak kombinować ? Czy lepiej kupić jednego dobrego laptopa ? (sam pc nie wchodzi w grę)

 

Napiszcie co myślicie i dajcie swoje propozycje z góry dzięki :) Mam nadzieje że wyraziłem się dość jasno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć do 2699 zł i kup sobie:

ASUS TUF Gaming FX505DY R5-3550H/8GB/256 - 2699 zł

 

I będziesz miał nawet matrycę IPS 120 Hz także do CS:GO idealna. RX560 to odpowiednik wydajnościowy GTX 1050. Później dorzuć sobie drugą kość RAM żeby mieć Dual Channel (do 30% większa wydajość w grach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Twoim zdaniem będzię to bardziej opłacalne niż połączenie pc+laptop :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Twoim zdaniem będzię to bardziej opłacalne niż połączenie pc+laptop :)

 

Rozdrabniając tę kwotę na poleasingowy laptop i PCta będziesz musiał kupić dwa używane wiekowe jednak sprzęty a wydajność będzie słabsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No okej :) Możę ktoś jeszcze się wypowie :)

a jak nie to będę musiał kupić tego laptopa z linku :)

A jak ten laptop radzi sobie z jakimiś innymi tytułami gier :D? (z czystej ciekawosci )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. - gry no chociaż CS;GO lub tego typu gry (raczej w tej cenie nic lepszego nie pójdzie)

2. Czy jest szansa kupić jakiegoś laptopa np. do 1300zł żeby uciągnął excela, worda + autocada(jakieś drobne projekty ) może mieć 14" i tutaj w grę wchodzi chyba tylko po-leasingowe

3. jakiś komputer za około 1200-1300zł też po-leasingowy (oczywiście komputer bez karty graficznej dokupiłbym sobie w późniejszym czasie)

1. Pójdzie i to z ogromną łatwością. Do gier znaczenie ma karta graficzna (a nie jakiś złom jak 560X).

2. Typowo za ok. 600 zł (i5, SSD, 8 GB), ale to tak tanio, że warto dopłacić do lepiej wykonanych (no i klasy A), ja bym brał 4 rdzenie (nie wątki).

3. Po co tak potwornie drogo? To już ceny na nowy komputer (skoro bez karty graficznej).

 

Manuelos też sztucznie zbił cenę tego złomu nie wliczając Windowsa (no i 256 "GB" - nie do gier), a idąc tym tropem to już wchodzimy bardzo wysoko. Wtedy używane jakiś Ryzen 5 2600 + RX 570 i masakrujemy laptopa (ale nawet i5-3470 + RX 570 zmasakruje tego laptopa, test masz podany - osiągi w grach żenujące).

 

Możliwości jest zbyt dużo, więc trzeba je zmniejszyć:

-wybierz sobie laptopa (600-1000 zł)

-karta graficzna RX 570 nowa 600 (tu nie warto oszczędzać)

-a za resztę można dobierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pójdzie i to z ogromną łatwością. Do gier znaczenie ma karta graficzna (a nie jakiś złom jak 560X).

2. Typowo za ok. 600 zł (i5, SSD, 8 GB), ale to tak tanio, że warto dopłacić do lepiej wykonanych (no i klasy A), ja bym brał 4 rdzenie (nie wątki).

3. Po co tak potwornie drogo? To już ceny na nowy komputer (skoro bez karty graficznej).

 

Manuelos też sztucznie zbił cenę tego złomu nie wliczając Windowsa (no i 256 "GB" - nie do gier), a idąc tym tropem to już wchodzimy bardzo wysoko. Wtedy używane jakiś Ryzen 5 2600 + RX 570 i masakrujemy laptopa (ale nawet i5-3470 + RX 570 zmasakruje tego laptopa, test masz podany - osiągi w grach żenujące).

 

Możliwości jest zbyt dużo, więc trzeba je zmniejszyć:

-wybierz sobie laptopa (600-1000 zł)

-karta graficzna RX 570 nowa 600 (tu nie warto oszczędzać)

-a za resztę można dobierać.

a mógłbyś coś polecić ?

Bo za bardzo nie ogarniam tematu laptopów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w tym Asusie nie ma systemu. Połączenie laptop+PC będzie wydajniejsze.

Przykładowy laptop: https://allegro.pl/o...0-3g-8567403494

Pozostaje więc jeszcze 1300 na komputer+monitor:

https://allegro.pl/o...ro-a-8665762603 trochę mały dysk

+ monitor: https://allegro.pl/o...arny-8616857770

Musisz tylko pamiętać, że do tego komputera poleasingowego max. co możesz włożyć to GTX 1650- bez wymiany zasilacza.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w tym Asusie nie ma systemu. Połączenie laptop+PC będzie wydajniejsze.

Przykładowy laptop: https://allegro.pl/o...0-3g-8567403494

Pozostaje więc jeszcze 1300 na komputer+monitor:

https://allegro.pl/o...ro-a-8665762603 trochę mały dysk

+ monitor: https://allegro.pl/o...arny-8616857770

Musisz tylko pamiętać, że do tego komputera poleasingowego max. co możesz włożyć to GTX 1650- bez wymiany zasilacza.

monitor, Klawiatura, Mysz, Nagłośnienie tych rzeczy nie musimy wliczać :)

Nie jestem jakimś tam "Gejmerem" może tak bardziej obrazowo na tej grafice co wymieniłeś to w co moge zagrać ? tak+/- wiem że ciężko określić bo zależy to od wielu rzeczy ale możemy założyć że zadowalają mnie średnie detale w każdej grze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem teraz :D Ta grafika to daleka przyszłość dla mnie :)

Może kiedyś narazie chciałbym grafikę która pociągnie stare metro BioShocka itp gry :)

 

Ps. a co myślisz o stacji dokującej ? do tego laptopa co mi podałeś ? ( jak to działa czy warto ?)

Edytowane przez Pewka76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stacja dokująca to tylko kwestia łatwego korzystania z monitora i podpiętych peryferiów więc wszystko kwestia jak masz zamiar wykorzystać laptopa- czy jako samodzielne urządzenie, czy jednak chcesz podpinać go pod monitor+peryferia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stacja dokująca to tylko kwestia łatwego korzystania z monitora i podpiętych peryferiów więc wszystko kwestia jak masz zamiar wykorzystać laptopa- czy jako samodzielne urządzenie, czy jednak chcesz podpinać go pod monitor+peryferia.

Tak o tym pomyślałem, bo widziałem taką stację do tego laptopa co poleciłeś za jakieś 40zł a czasem praca na 15,6" a 22"+ robi różnicę :)

Ale tak ostatecznie z tego, co poleciłeś 1300+800=2100zł więc zostaje mi 300-400 na grafikę więc byłoby super :), Jako że się nie znam ufam Ci, że to połączenie będzie spełniało moje wymagania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak o tym pomyślałem, bo widziałem taką stację do tego laptopa co poleciłeś za jakieś 40zł a czasem praca na 15,6" a 22"+ robi różnicę :)

Ale tak ostatecznie z tego, co poleciłeś 1300+800=2100zł więc zostaje mi 300-400 na grafikę więc byłoby super :), Jako że się nie znam ufam Ci, że to połączenie będzie spełniało moje wymagania :)

 

Jeżeli chodzi o laptopa, to sam z takiego korzystam (E754 nawet z i5) i jestem zadowolony więc tu jestem pewien (zastosowanie biurowo internetowe+netflix/youtube na wyjazdach).Co do komputera, to najnowszy nie jest, ale w połaczeniu z GTX 1050Ti wiele starszych tytułów powinno śmigać całkiem nieźle.

 

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o laptopa, to sam z takiego korzystam (E754 nawet z i5) i jestem zadowolony więc tu jestem pewien (zastosowanie biurowo internetowe+netflix/youtube na wyjazdach).Co do komputera, to najnowszy nie jest, ale w połaczeniu z GTX 1050Ti wiele starszych tytułów powinno śmigać całkiem nieźle.

No to super :) Laptopa kupie w pierwszej kolejności ;)

A kompa kupie jak już bede wiedział ile dokładnie kasy zostanie :)

A jak sie mają te komputery w porównaniu do tego co Ty poleciłeś:

-https://amso.pl/product-pol-80288-HP-Compaq-Elite-8300-MT-i7-3770-3-4GHz-8GB-240GB-SSD-DVD-Windows-10-Professional-PL.html

-https://amso.pl/product-pol-74713-Dell-Optiplex-9020-SFF-i7-4770-4x3-4GHz-8GB-240GB-SSD-DVD-Windows-10-Home-PL.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP- może być .

Dell moim zdaniem ma za małą obudowę i wtedy masz ograniczony wybór kart graficznych (tylko te low Profile).

 

Tak ciekawostka z nowych:

https://www.x-kom.pl/lista/4v4zfnc9x

Tylko dwie uwagi:

1. Nie ma systemu.

2. Procesor nie ma zintegrowanej karty więc trzeba by tu od razu ją dokupić (nie uruchomisz komputera bez oddzielnej karty GPU).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku koncepcji pc + laptop wcale nie musisz rezygnować z wydajności :D

 

Wiadomo nie jest to idealne rozwiązanie ale sprawdź na przykład to: Gamingowy PC poleasingowy - można na tym i pograć i popracować.

A z laptopa wybierasz bardzo tanie Thinkpady T450 - piąta generacja i5 ósemka ramu, z ssdekiem i legalnym windowsem 10 :)

Albo takiego Della z lepszym prockiem i wyższa rozdzielczością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może kiedyś narazie chciałbym grafikę która pociągnie stare metro BioShocka itp gry :)
Do takich staroci RX 560X to potęga. RX 570 to karta do nowych gier, ot ściąć detale. GTX 1050 to bezsens.

 

Ponadto:

1. Na Allegro masz laptopy używane z gwarancją producenta z GTX 1050, i5-7300HQ, IPS, SSD za ok. 1900-1950 (część bodajże jest z Playa).

2. Rzeczy używane to zawsze ryzyko więc lepiej nie działać na limicie i poświęcić 10% ceny na straty. Może będzie dobrze i 0%, ale może dużo gorzej.

 

Tak więc do takich staroci 1. wyjdzie najlepiej (sam laptop, bez stacjonarnego). Jeśli chcesz lepiej no tu się robi drogo, bo laptopy o klasie RX 570 kosztują majątek, ale możesz poszukać czegoś z GTX 1060 (to co ja znalazłem to same lipy o dużym ryzyku, zalany, 14 dni gwarancji, itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no teraz to już sam nie wiem :D

Ciężka decyzja mam wrażenie że co bym nie wybrał i tak będzie to półśrodkiem :/

 

Może napiszę, że w chwili obecnej pracuje na takim sprzęcie: (może to Wam coś pomoże), SONY Vaio 15,6" procesor i5-3230M 2.60GHz 2rdzenie, 4GB ram, grafika AMD RADEON HD 7500M/7600M Series, Dysk SSD 120GB

I ten laptop do audocada,excela,chrome itp programom wystarcza mi w 100%

Jedynie z grami ma problem :D ( więc chciałbym własnie coś co uciągnie mi normalnie cs'sa czy jakieś nowsze FAR CRY może nawet GTA V :D )

 

 

PS. Jak się mają polecane przez was laptopy do tego mojego ?

(pomijając tego Asusa)

Edytowane przez Pewka76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ten laptop do audocada,excela,chrome itp programom wystarcza mi w 100%
No to po co go zmieniać? Jedynie 4 GB pamięci to może być za mało (skoro chcesz 30 kart).

 

Jedynie z grami ma problem :D ( więc chciałbym własnie coś co uciągnie mi normalnie cs'sa czy jakieś nowsze FAR CRY może nawet GTA V :D )
Widać, że masz 2300 zł (lub więcej) na dość mocnego PC. Przenieś się do działu Zestawy Komputerowe (i poszukaj, bo tam sporo tematów w podobnej cenie). Tu już spokojnie będzie Ryzen 5 2600 + RX 570 (lub lepiej).

 

A wydajność w GTA V masz np. tu: https://pclab.pl/art80344-8.html. Zaznaczam, że układy laptopowe są mniej wydajne, jak też nie ma obowiązku grania na Ultra (niewiele niżej, a dużo fps więcej, choćby z nowości: https://pclab.pl/art82294-6.html https://pclab.pl/art82125-5.html).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po co go zmieniać? Jedynie 4 GB pamięci to może być za mało (skoro chcesz 30 kart).

 

Widać, że masz 2300 zł (lub więcej) na dość mocnego PC. Przenieś się do działu Zestawy Komputerowe (i poszukaj, bo tam sporo tematów w podobnej cenie). Tu już spokojnie będzie Ryzen 5 2600 + RX 570 (lub lepiej).

 

A wydajność w GTA V masz np. tu: https://pclab.pl/art80344-8.html. Zaznaczam, że układy laptopowe są mniej wydajne, jak też nie ma obowiązku grania na Ultra (niewiele niżej, a dużo fps więcej, choćby z nowości: https://pclab.pl/art82294-6.html https://pclab.pl/art82125-5.html).

Rozumiem, z tym że obecny lapek jest na wykonczeniu :/ obudowa już ledwo się kupy trzyma zawiasy przy matrycy też już na włosku :/ (niestety laptop jest w ciągłym ruchu)

Wiem, że szukam trochę miodu w du**e no ale budżet mały a wysokie wymagania ;D

Rozumiem też, że najlepszą opcją byłoby kupno PC'ta, ale niestety sam PC w grę nie wchodzi :/

Także chyba stanie na zakupie proponowanym przez "przemekan"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ten laptop za 1299 więc zostaje 1001 na komputer (a mam wątpliwości czy za kilka miesięcy dokupisz kartę graficzną za 600-700).

 

Przemyśl to bo wygląda, że wkrótce będziesz miał PC i laptopa, oba nie nadające się do grania - w nic. W dodatku siedzisz tyle lat na tak marnym sprzęcie więc nie wiem na ile poważnie traktujesz granie. Całkiem możliwe, że laptop z GTX 1050 będzie aż nadto (lub nawet ten nowy z 560X, ba nawet Vega 8 może wystarczy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ten laptop za 1299 więc zostaje 1001 na komputer (a mam wątpliwości czy za kilka miesięcy dokupisz kartę graficzną za 600-700).

 

Przemyśl to bo wygląda, że wkrótce będziesz miał PC i laptopa, oba nie nadające się do grania - w nic. W dodatku siedzisz tyle lat na tak marnym sprzęcie więc nie wiem na ile poważnie traktujesz granie. Całkiem możliwe, że laptop z GTX 1050 będzie aż nadto (lub nawet ten nowy z 560X, ba nawet Vega 8 może wystarczy).

 

Mój budżet dokładnie wynosi wynosi 2600 ( błędnie podałem w tytule za co przepraszam) czyli na komputer zostało by 1300 ale w sumie niewiele to zmienia :/

Właśnie dobrze napisałeś :) Bo nie jestem jakimś zapalonym "gejmerem" ale z drugiej strony pograłbym od czasu do czasu w jakieś Far Cry, GTA no bo ile można grać w tego csa :D

Największym problem jest mały budżet.

A powiesz mi czy ten laptop (https://allegro.pl/oferta/fujitsu-e754-i7-4600m-8gb-128gb-ssd-fhd-win10-3g-8567403494) jest lepszy od mojego sonego czy taki sam lub nawet gorszy :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, jednak wybrałem rozwiązanie takie:

Kupiłem za 900zł Laptopa Fujitsu 15"6, i-7 4x2,2GHz, 8GB (w kościach po 4GBx2) rozdzielczość 1920x1040.

+ zestaw za 950zł

Processor: Intel® Core™ i5-4460 CPU @ 3.20GHz (4 CPUs), ~3.2GHz

Ram: 8GB(jedna kość) Model: Kingstone KVR16N11/8 1600mhz

Karta graficzna: Card name: NVIDIA GeForce GTX 970

Manufacturer: NVIDIA

Chip type: GeForce GTX 970

DAC type: Integrated RAMDAC

Display Memory: 8107 MB

Dedicated Memory: 4043 MB

Shared Memory: 4064 MB

Płyta głowna: asus hb1m-k

Dysk: HDD-1TB seagate ST1000DM003-1SB10C

Napęd optyczny: ASUS DRW-24F1MT

 

Zasilacz: SilentiumPC VeroM1 600W

+ do zestawu Monitor 24" Philips 246V5

 

Wszystkim dziękuje za chęć pomocy :) !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak jesteś zadowolony z takiego rozwiązania (laptop+używany PC)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...