Skocz do zawartości
Pawllos

Dokładka ramu do biurowego komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w biurze mam komputer i niestety powoli zaczął zamulać, siedzi w nim 3gb ramu i stwierdziłem że dołożę nową pamięć. Płyta główna http://www.findlaptopdriver.com/v1-1-acer-g45t-g43t-am3-motherboard-specs/

Dokupiłem 2kości https://www.morele.net/pamiec-kingston-valueram-ddr3-2-gb-1333mhz-cl9-kvr13n9s6-2-626270/ i niestety po założeniu ich do kompa nie odpala. Z płyty głównej wydobywa się nieprzerwany sygnał dźwiękowy. Próbowałem wsadzić jedną kość, dwie, stare wyjąć i niestety nic to nie daje. Czy możecie mi pomóc?

 

Dziękuję,

Pawlos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś we wszystkich slotach umieszczać tą nową kość bez dwóch starych? na początek restart biosu baterią lub zworką z wyłączonym zasilaniem z tyłu na zasilaczu, zobacz czy coś się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios resetowalem baterią, pamięci próbowałem we wszystkich slotach w każdej konfiguracji, bez starych że starymi. Niestety nic to jej dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios albo inne kości. Wsparcie gotowców biurowców jest strasznie liche. A lista QVL zmieściła by się na karteczce z notatnika. Gdzie na normalnych płytach ciągnie się jak srajtaśma i to nieraz brakuje połowy kości z rynku, które działają idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, czyli nie ma co próbować i szukać. Trzeba żyć z tym co jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ożywic stary komp to nic tak nie pomoże jak przesiadka z HDD na SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej ci dobrze mówi, 3gb ram do przeglądania internetu wystarczy kup jakiś SSD nawet za 5 dych 80gb na system + postaw na nim nowy 32bitowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD kupiłem, zmieniłem, polepszyło to pracę znacząco, po prostu myślałem, że zakup dodatkowego ramu pomoże jeszcze bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...