Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na X-Komie sobie taki komp wybrałem z takich podzespołów:

 

https://www.x-kom.pl/lista/ex4deetv5

 

I mam pytanie czy te elementy są dobrze dobrane np. zasilacz, kości RAM lub płyta główna.

 

Zależy mi na granie w gry w 30-60 kl/s na wysokich ewentualnie średnich ustawieniach pod 1080p.

 

Niestety ale komp z tym wybranym procesorem plus RTX 2060 super jest dla mnie za drogi a muszę do tego doliczyć system operacyjny oraz złożenie kompa czyli jakie 500 zł. No i w razie czego może układ chłodzenia jeśli owy taki będzie potrzebny. Nie jest wymagający ale chciałbym w miarę dobry komp. Chyba że się znajdzie inny zestaw lepszy za te same pieniądze.

 

Mógłbym też obecny swój komp sprzedać warty 1000 zł.

Edytowane przez Agharta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie lepiej tak?

 

www.morele.net/inventory/info/214adbf5/

 

Wyrzucamy HDD, w zamian 1 SSD 960GB.

 

Z Ryzena 5 3600 zjeżdżamy do Ryzena 5 2600. W zamian masz grafikę z dwóch półek wyżej - RX 5700. W grach wydajność rośnie drastycznie względem twojego zestawu.

 

Przy okazji lepsza płyta główna i chłodzenie (boxowe jest słabe), montaż i system w cenie. Z kodem rabatowym "7YI2XDCTNZ" montaż masz za 1 zł.

 

 

Jak znajdziesz jeszcze 3 stówki, rozważ dopłatę do Ryzena 5 3600. Jak nie, to postaraj się podkręcić tego Ryzena 2600. Jak nie chcesz kręcić to trudno - i tak będzie to fajne połączenie.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym bardziej następujący zestaw:

- R5 3600

- RX 5700 Pulse

- B450 Gaming K4

- SG1 TG

- Supremo L2 / M2 550W

- SX6000 Pro 512GB

- Fera 3

- Crucial 2x8GB 3000MHz CL15 / Ripjaws V 2x8GB 3200MHz CL16

 

Będzie wydajniej, ciszej i chłodniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tyllo że ja wybrałem GTX 1660 Ti by w przyszłość do AMD Ryzen 5 3600 zamienić na RTX 2060 super tak za 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tyllo że ja wybrałem GTX 1660 Ti by w przyszłość do AMD Ryzen 5 3600 zamienić na RTX 2060 super tak za 2 lata.

Jak widzisz, obecnie możesz mieć w zestawie kartę o wydajności 2060S :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - po co robić podmiankę na 2060S jak już teraz masz RX 5700 o wydajności 2060S?

 

Za rok pewnie ceny Ryzena 7 3700X polecą w dół (wystarczy spojrzeć po ile latają teraz Ryzeny 7 2700 / 2700X) to wymienisz sobie w razie potrzeby Ryzena 5 2600 dopłacając kilka stówek i będziesz miał 8-rdzeniowego 3700X i dalej wydajnego RX 5700.

 

Zostając przy 3600 i GTX 1660 / GTX 1660 Ti / GTX 1660 Super i dopiero za 2 lata wymieniając kartę masz przez 2 lata dużo mniejszą wydajnosć w grach od Ryzena 2600 + RX 5700, więc logiki tu nie widzę żadnej.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja patrzę na cenę. Ja chce komp złożyć do 4000 nie wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem - przecież wysłałem ci komputer za ~ 4330 zł z wliczonym systemem Windows i montażem.

 

Dodaj do swojej propozycji Windowsa i montaż i wychodzi podobnie, albo i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś wyżej ode mnie propozycję za +/-4000zł właśnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno średni zasilacz i to chłodzenie cpu :V I to nadal będzie zestaw mniej wydajny od proponowanego przeze mnie - no i mój jest nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wymienie zasilacz na 600 lub 700 w oraz na lepsze chłodzenie a te podzespoły sprzedam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nadal nie rozumiem czemu chcesz kupować przepłacony używany sprzęt, gdy masz nowy o wyższej wydajności (RX 5700 to lepsza karta od RTX 2060) w podobnej cenie. Przecież w tym gotowcu też nie masz Windowsa to musisz 500 zł jeszcze dorzucić do interesu. I jeszcze będziesz się bawić w odsprzedawanie chłodzenia i wymiany zasilacza, by ostatecznie wydać jeszcze więcej kasy :hmm:

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak tam chcesz, na siłę nikt przekonywać nie będzie. Ale tego zestawu używanego bym nie kupował - chyba, że co najmniej 500 zł z ceny zjedzie sprzedający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan mi zaproponował z tego powyższego linku zasilacz SPC 600W a w zamian tam tej karty rtx 2060 super. 4000 za to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do każdego kompa jest potrzebne chłodzenie? I czy w moim wypadku można sie bez niego obyć?

 

Czy do każdego kompa jest potrzebne chłodzenie? I czy w moim wypadku można sie bez niego obyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nadal nie rozumiem czemu chcesz kupować przepłacony używany sprzęt, gdy masz nowy o wyższej wydajności (RX 5700 to lepsza karta od RTX 2060) w podobnej cenie. Przecież w tym gotowcu też nie masz Windowsa to musisz 500 zł jeszcze dorzucić do interesu. I jeszcze będziesz się bawić w odsprzedawanie chłodzenia i wymiany zasilacza, by ostatecznie wydać jeszcze więcej kasy :hmm:

A dlaczego trzeba system kupić za 500 zł? Na allegro za ok. 100 widzę lub same kody za 10 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...