Skocz do zawartości
Bljek

i5-9600K vs i5-9400F

Rekomendowane odpowiedzi

Który z tych dwóch procesorów wybrać do platformy jak poniżej? Troszkę już wydałem na resztę i nie chciałbym co prawda przepłacać, ale komputer ten będzie dla mnie na kolejne +/- 5 lat i chyba wolałbym dopłacić teraz i mieć coś, czego nie będę musiał ulepszać (z tego względu wziąłem z370 a nie b360)

 

Płyta główna - ASUS ROG Strix Z370-F

Karta Graficzna - ASUS GeForce GTX 1070Ti ROG Strix Gaming w wersji 8GB

Zasilacz - be quiet 500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej dozbierać na bardziej przyszłościowy i7-8700?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch to wiadomo, że 9600K do Z370. Jak będzie za słaby to sprzedasz i weźmiesz 9700/8700 zamiast kalkulować ile lat, ta dopłata później będzie mniejsza niż teraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto 9600K, w grach różnica bardzo niewielka. Lepiej i5 9400F a za 2-3 lata kupić i7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 2 procesorow zdecydowanie i5 9400f.

Sam mialem go przez chwile i za te cene rewelacja. Do gier wystarczy w zupelnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że używany i7 8700k/8086k po delid. Teraz sporo osób je sprzedaje z powodu wyjścia poprawionej wersji 9900KS. Praktycznie w cenie 9600k można pomału kupić taką zabawkę. Płytę główną masz fajną to dlaczego by nie? Wykręcisz taką zabawkę na 4.8-5.0GHz na lajcie a wydajność wtedy względem 9400F jest bez porównania. Mój np. może pracować na stałe przy 5.3GHz i AVX-0 przy napięciu w okolicach 1.4V realnym.

 

IMO minimum 8600k/9600k które też potrafią się fajnie kręcić. Z czego 9600k jest bez obsługowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9400F nie ma podejścia do 9600/8600K, które kręcą się w większości przypadków do 4.8-5.1GHz. Używane startują w okolicach 800zł. Wrzucasz do tego RTX 2070 lub 1080ti jak trafisz w dobrej cenie i masz 1440p w 60FPS przez kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...