Skocz do zawartości
X3rqu

RTX 2080S Podkrecanie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Jestem troche rozczarowany moją nową karte graficzna msi 2080s, Karta jest dobra nie narzekam, Ale mam problem z podkrecaniem jej, rdzeń praktycznie moge podkrecić maks do 5/10 mhz bo potem wywalają błedy na occt za niestabilność ... Czy ta karta jest jakaś zepsuta ze sie nie chce podkrecać a sam producent wspomina przecie ze no to karta dobra do podkrecania, akurat nie sądze, nie moja...

post-614029-15741081160986_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta za mocno się nie kręci/

Odblokowałeś power limit na maxa?

Możliwe, że mniej więcej o 115MHz i 700 MHz uda się jeszcze podkręcić po zdjęciu power limitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mocno się nie kręci, No to na pewno moja chyba jest taka

 

Limit ustawiony na tą karte jest 114% . o przy 80mhz+ rdzenia, zacina się ekran, jedynie pamięć pokazuje ze daje sie podnieść do 1000+ stabilnie.

Edytowane przez X3rqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze widzę wykres to karta łapie +/- 2000 na rdzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za Software, program testuje stabilne ustawienia ? Chętnie sprawdzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za Software, program testuje stabilne ustawienia ? Chętnie sprawdzę :)

 

MSI afterburner, sam sprawdza ile na oko Twoja karta ogarnie stabilnie (podkręca tylko rdzeń). W moim przypadku całkiem wartościowe te informacje podaje. Tak samo jest też test stabilności, ale to już podaje wartości procentowe i ogólnie od Ciebie zależy co uznajesz za stabilność a co nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jakie masz realne zegary w grze pod obciazeniem w grze, ktora siedzi mocno na gpu, to ile podkrecisz to jedno ale gpu boost to drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta firmy msi

 

 

 

Pod obciążeniem podaje 1950/7750 CZyli pewnie normalne zegary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta firmy msi

 

 

 

Pod obciążeniem podaje 1950/7750 CZyli pewnie normalne zegary

 

a moją żona jeździ toyotą

 

kurczę dokładnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie twoja zona i jej samochód, i oprócz tego komentarza i tak byś nie zabłysnął więcej, wiec był zbędny.

 

 

Karta graficzna 2080 xtrio, przeglądając rożne media i recenzje to ona się rzeczywiście dobrze kreci, a ta może ma za mało mocy.. na to wygląda ze się obejdzie bez OC ;/.

Edytowane przez X3rqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam właśnie MSI rtx 2080 gaming x trio, ale jeszcze jej nie ruszałem lecz z ciekawości chyba dzisiaj do tego siądę i porównam sobie z Tobą wyniki. Ile masz stopni na niej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam właśnie MSI rtx 2080 gaming x trio, ale jeszcze jej nie ruszałem lecz z ciekawości chyba dzisiaj do tego siądę i porównam sobie z Tobą wyniki. Ile masz stopni na niej?

 

 

 

w zamkniętej obudowie be quiet dark base 700 miare dobrze wentylowanej dochodzi do 65/70 bez jakiegokolwiek oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zamkniętej obudowie be quiet dark base 700 miare dobrze wentylowanej dochodzi do 65/70 bez jakiegokolwiek oc.

No to ja dzisiaj jak będę w domu to sprawdzę jakie mam temperatury bo ja posiadam fractal design define S2 RGB vision i dodatkowo z gory Kraken 3x 120mm, ale w pokoju mam dość ciepło. Szczerze to sam nie wiem czy opłaca się kręcić tego supera, ale skoro ludzie kręcą to powinno śmigać.. ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie te kilka procent wydajności zawsze :D a gry typu rdr2 to nawet 2080s sobie nie radzi ze wszystkimi ultra, a co dopiero inne tytuły które 2020 będą wychodzić. Dlatego jestem rozczarowany ze nie moge z niej jeszcze więcej wycisnąć bo nie jest dość stabilna by ją podkręcać, moze troche ciup ale to mhmm nie wiem, z 3% wydajności mi da zamiast 8%, jak dla mnie w tytułach wymagających OC robi swoje to co powinno.

Edytowane przez X3rqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie te kilka procent wydajności zawsze :D a gry typu rdr2 to nawet 2080s sobie nie radzi ze wszystkimi ultra, a co dopiero inne tytuły które 2020 będą wychodzić. Dlatego jestem rozczarowany ze nie moge z niej jeszcze więcej wycisnąć bo nie jest dość stabilna by ją podkręcać, moze troche ciup ale to mhmm nie wiem, z 3% wydajności mi da zamiast 8%, jak dla mnie w tytułach wymagających OC robi swoje to co powinno.

Szczerze? To nastawiałem się na taką sytuację i tak pod koniec 2020 będę zmieniać kartę więc ja chyba ją tylko lekko podrzucę, aby coś z OC urwać i na tyle zakończymy zabawę. ;P

 

Budowałem tak zestaw, aby właśnie nie dawać tej 2080ti tylko 2080s maks bo ja wiedziałem że wyjdą ampery w 2020, a patrząc po rdrd2 to chyba nie ma co.. wydaje mi się, że ta gra jest słabo zoptymalizowana lecz walory graficzne zastosowane w grze są na bardzo wysokim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie twoja zona i jej samochód, i oprócz tego komentarza i tak byś nie zabłysnął więcej, wiec był zbędny.

 

 

Karta graficzna 2080 xtrio, przeglądając rożne media i recenzje to ona się rzeczywiście dobrze kreci, a ta może ma za mało mocy.. na to wygląda ze się obejdzie bez OC ;/.

 

to był przytyk do Twojej odpowiedz, że masz kartę "MSI" - bez modelu nie wiemy czy armora, czy trio czy ventusa etc.

 

weź kartę pokręć jak "bóg przykazał" ręcznie i sprawdź co się da ugrać.

 

oprócz tego może kwestia konkretnego sterownika, bo 0 na + jest nierealne.

w swojej historii miałem bardzo dużo kart i nigdy nie trafiłem takiej która nie szła by wcale - nawet jakieś tragiczne radki dawały się minimalnie OCnąć

 

wrzuć nam tu jeszcze jaki masz zasilacz - to może tu jest blok.

 

nie ma co pyszczyć - bo jesteśmy tu żeby pomóc - tylko bierz pod uwagę, że nasza cierpliwość ma swoje granice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to był przytyk do Twojej odpowiedz, że masz kartę "MSI" - bez modelu nie wiemy czy armora, czy trio czy ventusa etc.

 

weź kartę pokręć jak "bóg przykazał" ręcznie i sprawdź co się da ugrać.

 

oprócz tego może kwestia konkretnego sterownika, bo 0 na + jest nierealne.

w swojej historii miałem bardzo dużo kart i nigdy nie trafiłem takiej która nie szła by wcale - nawet jakieś tragiczne radki dawały się minimalnie OCnąć

 

wrzuć nam tu jeszcze jaki masz zasilacz - to może tu jest blok.

 

nie ma co pyszczyć - bo jesteśmy tu żeby pomóc - tylko bierz pod uwagę, że nasza cierpliwość ma swoje granice

 

Jest okey. zasilacz chyba daje rade bo 650 wat od bequeita serii power zone.. sterowniki mam aktualnione.. podkrecić to ona się coś daje, ale właścnie jesli chodzi o rdzeń to słabiutko uciąkne 40 mhz ale po czasie gry wywalaja a o 60+ to się ekran zawiesza.. jedynie pamiec 1000+ stabilnie mi sie kręci :D, może to poprostu słaba sztuka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest okey. zasilacz chyba daje rade bo 650 wat od bequeita serii power zone.. sterowniki mam aktualnione.. podkrecić to ona się coś daje, ale właścnie jesli chodzi o rdzeń to słabiutko uciąkne 40 mhz ale po czasie gry wywalaja a o 60+ to się ekran zawiesza.. jedynie pamiec 1000+ stabilnie mi sie kręci :D, może to poprostu słaba sztuka...

 

 

40-60 to nie 0 ;)

może być słaba sztuka - ale nie patrz ile możesz ddać na rdzeniu tylko ile efektywnie wyciągasz

 

bo karty "prosto z pudełka" boostuja roznie, jedna ma 1800 a druga 1900, jak dodasz do tej 1800 + 120 to bedzie 1920 a jak dodasz do tej 1900 + 50 to bedzie 1950 - i to tu powinniśmy określać :)

 

a memki +1000 to ladnie - i czasem robi wiecej niz rdzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...