Skocz do zawartości
Kłaczkov

[Chłodzenie] LC, AM4 Cisza

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Powoli ale coraz bliżej zbliżam się do 30 I w sumie doszedłem do wniosku że albo teraz albo nigdy chciałbym pójść w LC :D

Obecny Setup:

CPU:Ryzen 7 1700X 3.9@1,25V,

Mobo:Asus Crosshair Hero VI

RAM:G.Skill Trident 2x8,

GPU: GTX 1070

PSU: Corsair HX 850W ~7letni

AIO: FD Celsius s24

I buda FD Define R4.

Więc plan mam taki że samo przejście na LC rozbije na 2 fazy bo czas, no i lubię planować rzeczy. Celem jest zabawa no i podniesienie kultury pracy całego chłodzenia.

Na początek pójdę w dość prosty LC i zmienię moje AIO (pewnie bede sprzedawał za 300zł pod koniec roku jak ktoś byłby chętny mam je 2 lata :D) na blok cpu,chlodnice 240,pompe+rez bo takie coś wejdzie mi do mojej obudowy wiec zmiana dość kosmetyczna.

Chcę pójść w producentów Barrow, Bykski (chyba że mnie przekonacie do zmiany zdania)

Więc tak:

Radiator:

Pompa+rez

Blok CPU albo coś prostszego

Do tego złączki 6/8 szt. /weze/ wentylatory (tutaj mogę się zdać na wasze polecenia)

Faza druga to zmiana budy na R6 (bardzo mi sie podoba) nowe GPU (Ampera albo odpowiednik NAVI) + dorzucenie chłodnicy 360.

Więc co myślicie? Czy lepiej iść w EK? chociaż od paru znajomych słysze że Barrow/Bykski to już naprawdę bdb poziom i nie warto przepłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiator pewnie będzie jakości magicoola i kosztuje podobnie a trzeba będzie na to długo czekać

pompka + rez to wychodzi 345zł + długi czas oczekiwania i opłaty dla miłościwie nam panujących. ja kupilem d5 z polski nówkę za 308zł i używany top-rez na pompę za 80zł albo i 50 tu z forum.

blok jest za 420zł.. jaki masz ten budżet? bo wydaje mi sie ze poza rgb to lepiej iśc nawet w używany blok cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz budżetowo to taka chłodnica https://allegro.pl/o...-sr2-8510171399

 

ta też wydajna i konkretna https://allegro.pl/o...-240-8390273098

 

a z nowych to na Angeli masz Magicool Slim za 170 zł i normalne (45 mm) za 206 zł - na BF Angela na pewno przygotuje jakieś promki (ostatnio było bodajże -15% na cały asortyment), więc te kilkanaście dni można w sumie poczekać

 

Bykski i Barrow / Barrowch są spoko, to już chyba więcej ludzików na EK ostatnio narzeka (na redycie przynajmniej), z tym że jak w PL masz dobre oferty to czemu nie skorzystać

 

śmiglaki - b polecam Arctic P12 PST - https://allegro.pl/oferta/wentylator-arctic-p12-pwm-pst-120mm-wydajny-cichy-8381953585 - za 25 zł są po prostu rewelacyjne, mocno dmuchają, no oczywiście powyżej 600 RPM są już wyczuwalne uchem, ale to tak jak praktycznie każdy inny wentylator jaki sprawdzałem; mam je sparowane z BQ Pure Wings 2 i może nawet lepiej chodzą, w sensie ciszej przy takich samych obrotach; są też w 5-pakach, w sam raza na 240 + 360; PST to model z wyższym ciśnieniem statycznym; oczywiście można iść w BQ Silent Wings albo e-Loopy, no ale to 3x większa kasa

Edytowane przez kater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie! Więc tak:

Budżet na pierwszy etap 300€

Używki z allegro raczej wolałbym ominąć bo obecnie mieszkam w Austrii i nie mam jak sprawdzić przesyłek, sklepy spoko, obczaje angele. loopa będę składać na początku stycznia jak będę miał urlop,a potem poczekam z rozbudowa na następcę obecnej generacji gpu(no chyba że na bf będą dobre promocje to kupię wszystko oprócz bloku na kartę).

Ogólnie spora jest różnica w jakości radiatorow z waszego doświadczenia? Bo jeśli alphacool daje rade to chętnie kupię. Co do zakupów z Chin mam znajomych latających przynajmniej raz w miesiącu tam więc ewentualnie może będą mi to w stanie kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Austria to zobacz też Aquatuning.de

 

Całego tekstu nie ma co czytać, ale na pewno podsumowanie warto - test niemłody, ale ciężko znaleźć bardziej przekrojowy, no i konstrukcje chłodnic też się z roku na rok nie zmieniają

https://www.xtremerigs.net/2015/02/11/radiator-round-2015/all/1/

 

Różnice pomiędzy najlepszymi a najsłabszymi są, ale to bardziej się sprowadza do różnic w grubości. No chyba, że masz kasę na HWLabs GTS, to masz i cienką i wydajną za jednym zamachem. Moja G2 powiedzmy nie wypada rewelacyjnie, ale w swojej cenie już gniecie (choć pewnie jak będę miał trochę grosza to na GTS właśnie przejdę, ale to później). Na suficie mam Nexxosa cienkiego i też daje radę, a że dałem za niego 100 zł, no to tym bardziej.

 

Posprawdzaj na lokalnym ebay, na pewno będą jakieś używane bloczki i chłodnice, i nie ma co się bać, że używka - o ile nie jest to 7-letni sprzęt czy nie był zalany jakimś syfem typu Vue przez rok, to tam nic się nie dzieje z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...