Forum PCLab.pl: [Chłodzenie] LC, AM4 Cisza - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

[Chłodzenie] LC, AM4 Cisza Barrow, Bykski Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Kłaczkov 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 18 Listopad 2019 - 21:25

Hej!
Powoli ale coraz bliżej zbliżam się do 30 I w sumie doszedłem do wniosku że albo teraz albo nigdy chciałbym pójść w LC :D
Obecny Setup:
CPU:Ryzen 7 1700X 3.9@1,25V,
Mobo:Asus Crosshair Hero VI
RAM:G.Skill Trident 2x8,
GPU: GTX 1070
PSU: Corsair HX 850W ~7letni
AIO: FD Celsius s24
I buda FD Define R4.
Więc plan mam taki że samo przejście na LC rozbije na 2 fazy bo czas, no i lubię planować rzeczy. Celem jest zabawa no i podniesienie kultury pracy całego chłodzenia.
Na początek pójdę w dość prosty LC i zmienię moje AIO (pewnie bede sprzedawał za 300zł pod koniec roku jak ktoś byłby chętny mam je 2 lata :D) na blok cpu,chlodnice 240,pompe+rez bo takie coś wejdzie mi do mojej obudowy wiec zmiana dość kosmetyczna.
Chcę pójść w producentów Barrow, Bykski (chyba że mnie przekonacie do zmiany zdania)
Więc tak:
Radiator:
Pompa+rez
Blok CPU albo coś prostszego
Do tego złączki 6/8 szt. /weze/ wentylatory (tutaj mogę się zdać na wasze polecenia)
Faza druga to zmiana budy na R6 (bardzo mi sie podoba) nowe GPU (Ampera albo odpowiednik NAVI) + dorzucenie chłodnicy 360.
Więc co myślicie? Czy lepiej iść w EK? chociaż od paru znajomych słysze że Barrow/Bykski to już naprawdę bdb poziom i nie warto przepłacać?

#2 Użytkownik jest niedostępny   mop231 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 22:52

radiator pewnie będzie jakości magicoola i kosztuje podobnie a trzeba będzie na to długo czekać
pompka + rez to wychodzi 345zł + długi czas oczekiwania i opłaty dla miłościwie nam panujących. ja kupilem d5 z polski nówkę za 308zł i używany top-rez na pompę za 80zł albo i 50 tu z forum.
blok jest za 420zł.. jaki masz ten budżet? bo wydaje mi sie ze poza rgb to lepiej iśc nawet w używany blok cpu.

#3 Użytkownik jest niedostępny   kater 

• kosmiczna karawana
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Listopad 2019 - 23:15

jak chcesz budżetowo to taka chłodnica https://allegro.pl/o...-sr2-8510171399

ta też wydajna i konkretna https://allegro.pl/o...-240-8390273098

a z nowych to na Angeli masz Magicool Slim za 170 zł i normalne (45 mm) za 206 zł - na BF Angela na pewno przygotuje jakieś promki (ostatnio było bodajże -15% na cały asortyment), więc te kilkanaście dni można w sumie poczekać

Bykski i Barrow / Barrowch są spoko, to już chyba więcej ludzików na EK ostatnio narzeka (na redycie przynajmniej), z tym że jak w PL masz dobre oferty to czemu nie skorzystać

śmiglaki - b polecam Arctic P12 PST - https://allegro.pl/oferta/wentylator-arctic-p12-pwm-pst-120mm-wydajny-cichy-8381953585 - za 25 zł są po prostu rewelacyjne, mocno dmuchają, no oczywiście powyżej 600 RPM są już wyczuwalne uchem, ale to tak jak praktycznie każdy inny wentylator jaki sprawdzałem; mam je sparowane z BQ Pure Wings 2 i może nawet lepiej chodzą, w sensie ciszej przy takich samych obrotach; są też w 5-pakach, w sam raza na 240 + 360; PST to model z wyższym ciśnieniem statycznym; oczywiście można iść w BQ Silent Wings albo e-Loopy, no ale to 3x większa kasa

Ten post był edytowany przez kater dnia: 18 Listopad 2019 - 23:20

#4 Użytkownik jest niedostępny   Kłaczkov 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 19 Listopad 2019 - 08:05

Dzięki za sugestie! Więc tak:
Budżet na pierwszy etap 300€
Używki z allegro raczej wolałbym ominąć bo obecnie mieszkam w Austrii i nie mam jak sprawdzić przesyłek, sklepy spoko, obczaje angele. loopa będę składać na początku stycznia jak będę miał urlop,a potem poczekam z rozbudowa na następcę obecnej generacji gpu(no chyba że na bf będą dobre promocje to kupię wszystko oprócz bloku na kartę).
Ogólnie spora jest różnica w jakości radiatorow z waszego doświadczenia? Bo jeśli alphacool daje rade to chętnie kupię. Co do zakupów z Chin mam znajomych latających przynajmniej raz w miesiącu tam więc ewentualnie może będą mi to w stanie kupić.

#5 Użytkownik jest niedostępny   kater 

• kosmiczna karawana
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Listopad 2019 - 09:49

Jak Austria to zobacz też Aquatuning.de

Całego tekstu nie ma co czytać, ale na pewno podsumowanie warto - test niemłody, ale ciężko znaleźć bardziej przekrojowy, no i konstrukcje chłodnic też się z roku na rok nie zmieniają
https://www.xtremeri...und-2015/all/1/

Różnice pomiędzy najlepszymi a najsłabszymi są, ale to bardziej się sprowadza do różnic w grubości. No chyba, że masz kasę na HWLabs GTS, to masz i cienką i wydajną za jednym zamachem. Moja G2 powiedzmy nie wypada rewelacyjnie, ale w swojej cenie już gniecie (choć pewnie jak będę miał trochę grosza to na GTS właśnie przejdę, ale to później). Na suficie mam Nexxosa cienkiego i też daje radę, a że dałem za niego 100 zł, no to tym bardziej.

Posprawdzaj na lokalnym ebay, na pewno będą jakieś używane bloczki i chłodnice, i nie ma co się bać, że używka - o ile nie jest to 7-letni sprzęt czy nie był zalany jakimś syfem typu Vue przez rok, to tam nic się nie dzieje z tym.

Strona 1 z 1