Skocz do zawartości
Maraks

Laptop do pracy - 6 tyś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Poszukuje laptopa o matrycy matowej 14" ewentualnie 15,6", wykonanie aluminiowe/magnezowe, podświetlana klawiatura. Laptop będzie służył głównie do pracy, przeglądanie internetu, ewentualnie jakiś film od czasu do czasu. Kwota około 6 tyś, lecz niekoniecznie muszę wydać całą kwotę.

 

Zastanawiałem się nad:

 

- ASUS ZenBook 14 UX433

- Apple MacBook Pro 15/13

- Dell XPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP EliteBook 850 G6 i7-8565/8GB/256/Win10P za 6199zł

Co prawda ponad budżet, ale jakość wykonania to już górna półka, do tego bogaty zestaw portów (z Thunderbolt 3), długie czasy pracy na akumulatorze, cichy i wydajny układ chłodzenia oraz 3 letnia gwarancja.

 

Jeżeli natomiast chodzi o mniejszą przekątną, to masz już dostępne nowe wersje Zenbooków:

ASUS ZenBook 14 UX434FAC i5-10210U/16GB/512/Win10 za 4799zł

Z najnowszymi procesorami Intela. Waga tego Asus'a to tylko 1,15kg. Seria Zenbook słynie z dobrych ekranów oraz dobrych przebiegach na baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ufam jakoś marce Hp, chyba ze coś się zmieniło od 2 lat?

Właśnie zastanawiam się nad tym Zenbook-iem, lecz jak kwestia zawiasów i bajeranckiego touchpada, obawiam się że touchpad szybko umrze.

 

Miał ktoś styczność z Macbookiem Air 13' ? jak to się ma systemowo do windowsa? (będą problemy z podłączeniem pod tv, gopro, telefon?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś styczność z Macbookiem Air 13' ? jak to się ma systemowo do windowsa? (będą problemy z podłączeniem pod tv, gopro, telefon?)

 

Ja mam w domu, problemów jako takich nie ma ale przejściówki będą potrzebne. Tak czy inaczej niesamowicie przepłacasz wybierając jabłko, nie ważne jakie.

Skoro nie chcesz wydawać całego budżetu (i słusznie bo poza designem nic w sumie nie zyskujesz) to mam dla Ciebie tanie a i tak dobre propozycje:

 

Acer Swift 3 i5-8265U/8GB/512/Win10 FHD IPS MX250 Blue - 2799 zł

Wybrałem taki kolor bo aktualnie jest w świetnej cenie. Laptop wykonany z aluminium, z dużym dyskiem 512 GB (SSD), podświetlaną klawiaturą, ekranem matowym IPS.

 

Szkoda że straciłeś zaufanie do HP bo aktualnie to jedne z najlepiej wykonanych i wycenionych laptopów. Tyle że np. 14 calowy Pavilion będzie o wiele sztywniejszy od 15,6 calowego więc to też trzeba mieć na uwadze czytając opinie.

HP Pavilion 14 i5-8265/16GB/960/Win10 - 3499 zł

Za połowę budżetu masz 16 GB RAM, 960 GB SSD NVME, aluminiową obudowę, podświetlaną klawiaturę, ekran matowy IPS i Windows 10 w cenie. Procesor ma wydajność taką jak każda inna propozycja, nie ważne czy to i7 czy i5, różnice między nimi są max 10%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)podświetlaną klawiaturą, ekranem matowym IPS.
W/w Acer Swift nie ma podświetlanej klawiatury kwasny.gif .Wiem, że to głupie (bo wszystkie inne Swift'y mają), ale tak właśnie jest.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...