Skocz do zawartości
RafalOrzol

Ogromne problemy z windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

google wie

 

ale ciekawa informacja - cyt "SupportAssistAgent.exe runs as a service named 'Dell SupportAssist Agent' ( SupportAssistAgent)" - czyli działa jako usługa, niewykluczone więc, że te zapisy na dysk svchost to właśnie ten agent - poszukaj w usługach, i ewentualnie wyłącz - kliknij 2 razy na usługę, potem tryb uruchamiania, i wyłącz - może wcześniej trzeba odinstalować; dużo o tym w sieci, także po polsku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak juz wiem co to jest.

to apka z Dell diagostyczna,ale mysle ze ona nie robi problemow.

Chyba latwiej mi bedzie nowy dysk zainstalowac i wiecej ram. To chyba jedyne wyjscie.

Kupie sdd dysk i dodatkowe 4gb ram.

Ktos moze polecic jaki dysk? Sata ssd minimum 256gb

 

Ale szczeze to to jakas bzdura.

Nowy computer.nowy hardware,wszystko nowe, a ja nie moge zwyklej przegladarki i edytora uzywac bo sie wiesza. To jakis zart ogolnie.

Kiedys na takim slabym sprzecie sie pracowalo i nie bylo problemow. Teraz na ta moja prace 4gb ram nie starcza i dysk hdd 1tb nie daje rady.

 

Teraz siedze przed komputerem i tak sobie patrze na to forum, nie robiac nic na komputerze, czekam tylko moze ktos z was odpisze a tu 78% ram uzytego. Brak slow. heh tylko Microsoft edge otwarty i strona forum.Strach cos zaczynac robic bo i 32gb ramu braknie hehe

Edytowane przez RafalOrzol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że na Windows 7 nie miałbyś aż takich problemów, ale to pod warunkiem, że z dyskiem jest wszystko OK.

 

Z 1TB SSD polecam Micron M1300 z digicomp

https://digicomp.pl/p/70/4193/ssd-micron-1300-1tb-3d-nand-530-520-2-5-dyski-twarde-komputery.html

https://allegro.pl/oferta/nowy-ssd-micron-1300-1tb-3d-nand-530-520-8610225071?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Dobra cena za dobry SSD.

 

Sporo ciut lepszych 500GB stoi niewiele poniżej 300 zł. Tutaj za 1TB jest 365-370 zł.

 

Wersje 240/250/256GB w nienajniższej półce ok. 140-200 zł. SU800, SX6000 Pro 256GB i Plextor M9PEG/M9PEGN (bez radiatora) 256GB (M.2 NVMe).

 

Ze 120GB jest GOODRAM IRDM za 100 zł, ale nie polecam tak małych, bo szybko się miejsce kończy, a 256GB są niewiele drożej.

Ew. z tańszych są jeszcze SSD Integral P5 SERIES 120GB, Intenso High Performance 120 GB SATA (3813430) za 80 zł, ale są wolniejsze.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do dysku to zupełne bzdury - ja mam dysk sata2, i moja vista startuje w 20 sek (ładuje przy tym ok 1,3gb ramu z autostartem), nie uwierzyłbym, gdybym nie sprawdził - więc jakie problemy mogą być na dysku sata3, nawet jesli ładuje 2 razy więcej ramu; to wina częściowo systemu, który faszeruje ram niepotrzebnymi usługami, i programów, w tym na pewno tego assist agent - do czego mu 500mb w pliku stronicowania, jakie dane tam gromadzi, i czemu to ma służyć poza paraliżowaniem dysku; ewentualnie z jakichś względów działa kontrproduktywnie na tej wersji systemu, itp; w każdym razie zakup nowego sprzętu to kapitulacja zdrowego rozsądku

 

z usługami było podobnie u mnie - nagle jeden z svchostów zaczął zjadać ram, dochodził do 800mb ramu, po wyłączeniu kilku usług, w tym indeksowania, i updatu, problem zniknął - w tej chwili najcięższy svchost używa 70mb ramu, a 2 w kolejności 11mb

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usługi mogą być winne swoją drogą, ale jak ma bad sectory na HDD, to może mieć bardzo długi czas dostępu do niektórych plików, i komputer może łapać okazjonalne zwiechy. Dlatego pisałem o raport z zakładki health z HD Tune.

 

500MB na stronicowanie można sobie pozwolić, i może to dać kopa, ale przy większych ilościach RAM, tutaj sobie tego nie wyobrażam.

 

Stronicowanie stanowi po prostu wolniejsze dopełnienie RAMu. Zwłaszcza gdy nie ma go za dużo.

Przykładowo spory kop wydajności można zaobserwować w Forzie Horizon 3 przy 6GB RAM. Na HDD gra jest wtedy niegrywalna, bo jest tyle ścin (na 4GB jest kilka FPS). Po przesiadce na SSD już jest grywalnie ze ścinkami, po wrzuceniu gry na SSD jest już na granicy akceptowalności.

Tylko że ta gra wtranżala samego stronicowania 10.5GB w takim scenariuszu, i więcej RAMu należy się jej jak psu micha, bo i tak się zdarzy przycinka, ale staram się wytłumaczyć, że stronnicowanie jest systemowi w wielu scenariuszach jednak do czegoś potrzebne.

Poza tym, w zastosowaniach biurowych, takie 500MB może inaczej się sprawować niż w grach też.

SSD wcale nie jest tak łatwo sparaliżować. Nawet na SATA II.

 

Inna też rzecz jest, czy to x64 czy x86 Vista.

Na 2GB RAM z HDD na 8.1 x86 nawet na upartego da się w miarę podziałać, ale na x64 (taki był fabrycznie na jakims laptopie) to istny koszmar był.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dzięki za odpowiedzi.

Jak sprawdzić to wszystko? Pousuwac nie potrzebne pierdoly itd.

System mi się włącza bardzo szybko. Po 10 sekundach już się loguje i tak ogólnie jest ok. Jedynie jak uruchamiam jakieś programy to się wiesza i czasem pisze że program nie odpowiada itd.

 

Dysk chyba wariuje. Może faktycznie za dużo nie potrzebnych rzeczy jest uruchomionych w tle.

 

Niewiem. Ogólnie nie chce mi się wierzyć żeby używanie przeglądarki i edytora lekkiego robi takie problemy.

To nowoczesny komputer, system itd a takie problemy.

 

Szczeze myślę że coś gdzieś mi zawala dysk i ram i myślę że nie powinienem wymieniac części tylko jakoś znaleźć problem i naprawić. Wyłączyć wszytko co działa w tle niepotrzebnie. Ale niestety nie z nam się na tym i niewiem co powinno działać A co nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze mnóstwo procesów które działają. Nie widzę żeby coś było dużego. Jest bardzo wiele ale pobierają mało. Hmmm

 

Tego asystenta usunę ale wątpię żeby coś się zmieniło bo bez niego też była lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że na Windows 7 nie miałbyś aż takich problemów, ale to pod warunkiem, że z dyskiem jest wszystko OK.

 

Z 1TB SSD polecam Micron M1300 z digicomp

https://digicomp.pl/p/70/4193/ssd-micron-1300-1tb-3d-nand-530-520-2-5-dyski-twarde-komputery.html

https://allegro.pl/oferta/nowy-ssd-micron-1300-1tb-3d-nand-530-520-8610225071?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Dobra cena za dobry SSD.

 

Sporo ciut lepszych 500GB stoi niewiele poniżej 300 zł. Tutaj za 1TB jest 365-370 zł.

 

Wersje 240/250/256GB w nienajniższej półce ok. 140-200 zł. SU800, SX6000 Pro 256GB i Plextor M9PEG/M9PEGN (bez radiatora) 256GB (M.2 NVMe).

 

Ze 120GB jest GOODRAM IRDM za 100 zł, ale nie polecam tak małych, bo szybko się miejsce kończy, a 256GB są niewiele drożej.

Ew. z tańszych są jeszcze SSD Integral P5 SERIES 120GB, Intenso High Performance 120 GB SATA (3813430) za 80 zł, ale są wolniejsze.

 

 

A format 2.5" albo 3.5" to jaka to różnica? Ja mam chyba 3.5"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo dana usługa jeśli używa ok. 30%/+ zasobów CPU lub dysku, i utrzymuje się to przez dłuższy czas kiedy jesteśmy w trybie bezczynności, to wtedy można ją uznać teoretycznie za problemową.

 

Wszystkie SSD SATA są 2.5"

Wkręcisz do zatoki 3.5" takie SSD na pojedynczą śrubkę.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak ogólnie - ile masz procesów, wątków, i ile dojść - tylko dla orientacji

 

zrób w hdtune error scan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrze na te dyski co polecasz i nie za bardzo mi nie dobrze wyglądają. Ja mam zwykły dysk w pc, pełny rozmiar.a te co o nich piszesz to jakieś mniejsze

 

Okay. Zaraz zrobię

Edytowane przez RafalOrzol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma innych SSD SATA. To jest ich normalny rozmiar. One w środku są jeszcze mniejsze.

Po prostu jedyna różnica, która Cię dotyczy z uwagi na inny rozmiar niż HDD, to montaż, który będzie wymagał od Ciebie przykręcenia dysku z jednej strony, lub użycia specjalnej zatoki 2.5">3.5", którą możesz osobno kupić, nie musisz.

 

Na dobrą sprawę, jeśli winą są bady, to w zakładce health powinny już być dawno zraportowane w logu.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może to aktualizację widnosa mielą dysk i ram. Masz to wyłączone?

Tak juz wiem co to jest.

to apka z Dell diagostyczna,ale mysle ze ona nie robi problemow.

odinstalowałbym wszystko co jest od della.

Jak wklejasz jakieś screeny z programów, to wstaw całe oko programu, bo tak do niczego nie dojdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami usługi tak naprawdę stojące za Windows Update mogą mielić dysk w tle, ale nie tylko one.

Z reguły bez konsekwencji da się je zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma innych SSD SATA. To jest ich normalny rozmiar. One w środku są jeszcze mniejsze.

Po prostu jedyna różnica, która Cię dotyczy z uwagi na inny rozmiar niż HDD, to montaż, który będzie wymagał od Ciebie przykręcenia dysku z jednej strony, lub użycia specjalnej zatoki 2.5">3.5", którą możesz osobno kupić, nie musisz.

 

Na dobrą sprawę, jeśli winą są bady, to w zakładce health powinny już być dawno zraportowane w logu.

 

okay rozumiem

 

a może to aktualizację widnosa mielą dysk i ram. Masz to wyłączone?

odinstalowałbym wszystko co jest od della.

Jak wklejasz jakieś screeny z programów, to wstaw całe oko programu, bo tak do niczego nie dojdziesz.

 

Zaraz sprawdze ale mysle ze wszystko jest wlaczone.

 

zrobie te skany w hd tune. error scan I health I zaraz dolacze tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak patrze na poprzedni skan z crystaldiskinfo i po 370 godz. dysk nie powinien mieć żadnych błędów.

Bez nowego dysku nic nie zrobić, a ten może długo nie pociągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu taki przyklad. nic nie robie. kazdy process ma jakies 0 albo 0.1. tylko ten jeden process jest wiekszy bo skanuje w hd tune I uzycie jest max. A procesow w menadrzeze zadan jest jakies ponad 150

post-614037-15744647137907_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos nie wychodzi mi dadawanie tych zalacznikow. chcialem dac caly ekran to pisze mi ze plik za duzy

 

hd tune health

post-614037-15744658376708_thumb.png

post-614037-15744658437463_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z HDD jest w normie. To, co podświetla, to błędy wynikające z przestarzałej wersji programu. Wersja free jest nierozwijana. W pro nie podświetla tych parametrów z takimi odczytami.

O tyle wysokie 01 w Seagatach jest normalne, to 07 w takiej ilości już nie, i nie zawyrokuję, że to główna przyczyna problemów z wydajnością, ani czy dokładnie ten parametr będzie przesłanką do rozpatrywania gwarancji, ale być może inne tak.

Jak już dostaniesz SSD, możesz spróbować odesłać tego Seagate na gwarancję.

Miałem jednak przypadek z jednym Seagatem, że gdy oba parametry 01 i 07 były wysokie, to dysk był w kiepskim stanie wydajnościowym, i pewnie benchmark by to też tutaj pokazał. Może warto go zrobić jeszcze. Ale przy podobnym dysku 1TB 07 było OK, i w ogóle nie to było przyczyną problemów, a czasem również to i bad sectory. To już gorszy przypadek. Ogólnie marka nie cieczy się dobrą renomą.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrze na dyski i widzę dużo ssd hybrydowe. Jaka to różnica? Mam kupić ssd normalny czy może być hybrydowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalny, w 100% SSD. Nie jakieś hybrydy, co mają tylko, nazwijmy to "bufor" SSD, a dysk całościowo głównie talerzowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz SATA3 (starszych sata już nie robią), a będzie chodził na płycie z SATA2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trailer bieda, chwalą się rzeczami które powinny być zrobione parę lat temu. Podtrzymuję, nie dam im zarobić pierwszy raz od 15 lat.
    • Dzięki, zaplanuję to sobie jakoś sprytnie, żeby jak najwięcej objechać w 2-3 dni. Katarzyna Niewiadoma wygrała Walońską Strzałę. 😃 W końcu, po 5 latach oczekiwania na kolejne zawodowe zwycięstwo, zmogła rywalki pięknym atakiem na kultowej ściance Mur de Huy. A było co podjeżdżać, bo ten piekielny kawałek od lat pokonuje najlepszych zawodników tej dyscypliny: Długość: 1 300 m Nachylenie: AV: 9,3%, MAX: 26% Przewyższenie: 120 m Wysokość: 240 m Cieszyłem się jak dziecko podczas transmisji, po drugim miejscu we Flandrii, wygrana wisiała w powietrzu.
    • Podobno bardzo dobrze. Nie gorzej niż francuskie. Testy mieli przez prawie cały 2022 rok, dodatkowo pomoc zachodu pewnie doszlifowała projekt. Budowa takiej armatohaubicy jest prostsza niż PzH czy Kraba.   
    • Większość natywnie, dynamicznie czy checkerboard lub FSR 720-1440p renderuje. Okazjonalnie do ~1800p, 4k z świeczką szukać
    • Cześć, zastanawiam się nad słuchawkami. Padły mi słuchawki nauszne AKG K 271 MK II, jedna przestała grać, koszt naprawy praktycznie zbliżony do nowych.  Do czego jeszcze mają służyć? Do wielogodzinnych montaży wideo oraz do słuchania muzyki. Jako, że zraziłem się do AKG (choć dźwiękowo nie można było im nic zarzucić, szukam czegoś innego. Wpadła mi w oko najpierw Audio-Technica ATH-M50x, później widzę niewiele droższy model Audio Technica ATX-M50xBT2, generalnie byłem zawsze na kablu, ale jeśli ten drugi model z BT jest równie dobry co ten wspomniany na początku, to czemu nie. Dźwiękówkę mam ASUS Xonar Essence STX. Proszę Was o poradę. Nie jestem też jakimś audiofilem, szukam czegoś co mi zastąpi AKG i będzie dobre zarówno dźwiękowo jak i komfortowo.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...