Skocz do zawartości
RafalOrzol

Ogromne problemy z windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Okay. Dzieki.

Poszukam tych dyskow online. U mnie w UK moze sa inne niz w PL ale sprobuje moze takie modele znajde.

Dodalem zalacznik z cpu-z mam nadzieje ze to o to ci chodzi.

Komputer to Nie skladak.

Dell Inspiron 3470

post-614037-15748057242432_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze cos z ta predkoscia odczytu dysku moze byc.

Teraz za probe wlaczylem kilka aplikacji i dysk podskloczyl do 100% uzytku,ale patrzac na wszystkie procesy to jak bym to mniej wiecej podliczyl to wyjdzie okolo 30mb/s z wszystkich procesow. Jak sprawdzic jaka mam predkosc zapisu i odczytu? 100% dysku jest wtedy, kiedy apki sie uruchamiaja, jak juz wszystko sie uruchomi to jest ok (2,3%),ale w sumie tez nic nie robie w tych programach.

Edytowane przez RafalOrzol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdziesz na ten link i klikniesz test to prosza cie o pobranie wlasnie support assist tego wlasnie co mialem. W nim mozna testowac itd. Testowalem wszystko zanim usunolem assista

 

Jutro bedzie dostwa ram. Wrzuce je I zobaczymy co to poprawi.Pojutrze bedzie nowy ssd. Wtedy sie okaze.

Edytowane przez RafalOrzol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram dodane. Jeszcze czekam na ssd.

Dobra wiadomosc jest taka ze mam jeszcze sata gniazdko wolne to teoretycznie mogl bym miec oba dyski. Minus jest taki ze malo miejsca. Najwyzej jako ze ssd jest maly to go poprostu poloze na zasilacz w obudowie, moze przylapie tasma dwustronna. niewiem pomysle jak ssd dojedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę na ten komputer w środku to dla mnie to jest mało ergonomiczna i mało przemyślana konstrukcja

 

Zła wiadomość jest taka, że jakbyś chciał mieć oba dyski na raz to jeżeli nie masz innego kabla wyprowadzonego z zasilacza do zasilania dysków SATA to musisz dokupić rozdzielacz do tego kabla zasilającego co wychodzi z płyty głównej żeby zasilić dwa dyski.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że przyklejanie SSD taśmą to zły pomysł.

Chodzi o to, że SSD się więcej grzeją w porównaniu do HDD, i powinny mieć jednak trochę przewiewu z góry i z dołu. Z drugiej strony, być może nie zrobi to wcale wielkiej różnicy, ale sprawdziłbym osiągane temperatury podczas np. długiego pełnego skanu w HD Tune do jakich temperatur się nagrzeje, i porównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okay. Taśma odpada.

Coś tam wymyślę. Myślę że dam ssd na miejsce hdd i już, a do hdd dokupić obudowę zewnętrznego dysku i połącze usb.

 

Zasilanie z dvd pasuje do dysków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli DVD Ci nie potrzebne i możesz się go pozbyć to po wymontowaniu miałbyś miejsce i na HDD i na SSD

Mam tylko duże wątpliwości co do tego czy zasilanie z DVD będzie pasowało, bo zobaczcie na tym filmie co dałem wyżej jakie tam jest zasilanie do DVD.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej z niego bym zrobił zewnętrzny napęd na USB, zwłaszcza jeśli też korzystasz rzadko z napędu jak ludzie ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Sprawdzę te zasilania jak będę robił te dyski. Ale mysle ze jednak zostawie ten hdd jako zewnętrzny dysk.

 

Wogole nie używam napędu cd. Zobaczę jeszcze niewiem co zrobię. Może dvd zewnętrzne albo hdd zewnętrzny. W zależności czy zasilanie będzie pasowało do sdd. Dopiero w poniedziałek dostanę dysk to jakoś na dniach porobie to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. SSD smiga juz.

Nie do uwierzenia, jak narazie ogromna roznica. Dysk w uzytku ponizej 10% nawet jak wiele programow uruchomionych. Jeszcze potestuje computer przez kilka dni w normalnym moim urzytkowaniu I wtedy jeszcze odezwe sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza przesiadka na SSD jest zawze chyba największym szokiem.

 

Wcześniej jak dołożyłeś RAMu, nie poprawiło się zanadto?

Mogło być coś z dyskiem l/lub systemem, mimo wszystko.

 

Kupiłeś w końcu tego 860 EVO SATA?

Zmigrowałeś, czy postawiłeś czysty system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej dołożyłem ram. Wiele nie testowalem ale użycie dysku wciąż było na Maxa.

Tak, kupiłem 860 evo 500gb, mojego hdd wrzuciłem do skrzynki 3.5" i używam jako zewnętrzny na usb.

Próbowałem migrowac tym programem, który mi polecaliscie, ale niewiem. Czy zła wersję miałem, ale nie działał mi na Free wersji także zrobiłem pendrive z Windowsem i zainstalowałem świeżą kopię Windowsa.

Swoja droga to nawet Windows się chyba w 10min zainstalował co też byłem zaskoczony.

 

Nadal używam starego kabla sata także to chyba nie był problem. Mam nowe kable ale narazie zostawiłem na starym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do tematu. U mnie win 1010-15 % wykorzystywania CPU cały czas zżera system a szczegółowo to ntoskrnl czyli NT Kernel & System i nie wiem jak to naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przyłączę się do tematu. U mnie win 1010-15 % wykorzystywania CPU cały czas zżera system a szczegółowo to ntoskrnl czyli NT Kernel & System i nie wiem jak to naprawić.

System zaktualizowany? Sprawdzałeś metody opisane w tym poradniku?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Crew 900 a jaki to procesor? Podaj specyfikację komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Crew 900 a jaki to procesor? Podaj specyfikację komputera.

 

Laptop MSI GL75 - i7 9750H, GTX 1660ti, 16 GB DDR4, SSD 512 GB EvoPlus + Crucial MX500 2TB, Win10 64bit

@UP te poradniki to lipa jakaś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@UP te poradniki to lipa jakaś.

Nie wiem czy lipa czy brzoza ale niektórym (sądząc po komentarzach) pomogła któraś z metod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy lipa czy brzoza ale niektórym (sądząc po komentarzach) pomogła któraś z metod.

 

Bo komentarzach to żadna z tych metod nie pomogła tylko metoda jednego gościa co pisze, że jak ktoś miał napęd DVD i zamienił go na dysk to tam ciągle jakiś sygnał był wysyłany do systemu i pomogło wyłączenie/odłączenie czegoś tam. Ale ja od początku nie miałem napędu, nawet miejsca na napęd nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop MSI GL75 - i7 9750H, GTX 1660ti, 16 GB DDR4, SSD 512 GB EvoPlus + Crucial MX500 2TB, Win10 64bit

@UP te poradniki to lipa jakaś.

Dawno kupiony? Od początku tak było, czy zaczęło się później?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że po aktualizacji do 1909

wHaw1Cf.jpg

Zainstalowałem ten też Windows Performance Analyzer ale nie wiem jak to czytać :

sxq3Dcb.jpg

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też tak macie? Tzn. latencja ok. 1000. Pytam bo ja mam ok. 500, nawet jak się świeci kontrolka od dysku, a nie mam SSD nawet.

Ok, już wiem przez co mam 500. Żeby tyle było, musi być zainstalowana i uruchomiona usługa Set Timer Resolution Mój link, jest o niej w postach #8 i 29 w zalinkowanym temacie. Jak teraz ją włączyłem ponownie po restarcie, to latencja spadła z ok. 1000 do ok. 100 (z dużymi wahaniami) ale po restarcie z powrotem ok. 500

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...