Skocz do zawartości
RafalOrzol

Ogromne problemy z windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.Mam problemy z windowsem badz tez z komputerem.

Komputer okolo rok stary, Problem jest tego typu ze strasznie muli.

Na dzien dzisiejszy jest prawie pusty bo przeinstalowalem windowsa na nowo. Gdy tylko zainstaluje chrome to juz chrome sie wiesza, jak klikam w pole adresu to musze czekac zeby kursor sie tam pojawil.

Zainstalowalem photoshop - to samo , program sie wiesza. Wiele programowi sie wiesza, computer chodzi jak 10cio letni komp.

Mam wiele ikonek na pasku zadan- od czasu do czasu ikonki znikna I po kilku sekundach pomalu pokolei sie pojawiaja. (jakby jakies przeladowanie sie paska zadan.

 

Jak na prawie nowy computer to bardzo ciezko sie na nim pracuje.

 

Dodam ze dzialam na dwoch monitorach , ale mam nadzieje ze to nie stanowi problemu.

 

Dell Inspiron 3470 1Tb

4gb ram

Intel core i3-8100 CPU 3.60GHz 4 cores

Windows 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na dzien dzisiejszy jest prawie pusty bo przeinstalowalem windowsa

Mam wiele ikonek na pasku zadan- od czasu do czasu ikonki znikna I po kilku sekundach pomalu pokolei sie pojawiaja. (jakby jakies przeladowanie sie paska zadan.

 

To pusty, czy nie pusty? Te wiele ikonek zaprzecza pustemu systemowi.

 

4Gb pamięci to katastrofa a po wydzieleniu części dla iGPU jest jeszcze mniej. Dysk HDD tez do pracy nie jest wskazany. Photoszpowi przydałby się tez wspomaganie przez GPU a tutaj raczej to niemożliwe.

 

I generalnie to i3 8100, to demonem wydajności na dziś dzień już nie jest.

 

PS Absolutnie nie jest to wina Windowsa.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za mało, dzisiaj 8GB juz potrafi czasem być za mało. Dokup 4Gb + dysk SSD i komputer odżyje.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okay z ramami moge sie zgodzic,ale co ma do tego twardy dysk jak I tak jest prawie pusty.

Pisze tylko htmla na kompie. Do niczego innego mi nie potrzebny.

Uzywam tylko przegladarek,internetu I edytora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okay z ramami moge sie zgodzic,ale co ma do tego twardy dysk jak I tak jest prawie pusty.

Pisze tylko htmla na kompie. Do niczego innego mi nie potrzebny.

Uzywam tylko przegladarek,internetu I edytora.

 

Dyski SSD są o wiele szybsze niż HDD. Nie chodzi tu o miejsce a o prędkość odczytu/zapisu. Możesz kupić najtańszy, najmniejszy właśnie na system i podstawowe programy. Zwiększy to znacznie responsywność systemu, programów i ogólny komfort korzystania z PC.

https://www.youtube.com/watch?v=jwcVDt9BdhQ

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagadka - 4 ram i dysk oczywiście ok; wszystko wskazuje na obciążenie procesora, sprawdzałeś choć raz - może jakaś usługa, u mnie było podobnie, choć inny system - jakaś usługa (chyba indeksownie albo update) ni z tego ni z owego zabierały 2gb ramu, wystarczyło wyłączyć trochę usług, i problem nagle zniknął; sprawdzaj szczegółowo użycie procesora, najlepiej w monitorze zasobów (resmon); ewentualnie, jeśli np to proces system, odpowiedzialny jakiś sterownik, też prawdopodobnie sterownik usługi systemowej ms

 

ps - może monitory - ten procesor z wbudowaną grafiką? - jeśli b. duża rozdzielczość może ma problemy

 

Sary - jak taki komputer może mieć problemy z odśweżeniem paru ikonek albo wieszaniem się pustego chrome; u mnie znacznie gorszy, tylko 2 rdzenie, procesor, ma problemy z odświeżaniem folderu, ale jest w nim kilka k plików, nie kilka(naście) ikonek

 

blacout - ile procesów musiałoby być, żeby obciążyć plik wymiany - ja mam 4 ram, i u mnie plik wymiany jest obciążony najwyżej w 15-20%, nawet jeśli używam obu przeglądarek (opera, ff) i w każdej jest ponad 10 zakładek; użycie ram 35%, użycie procesora na poziomie 15-20%; to najwyrażniej problem procesów, w tym usług ms (albo jakiś program);procesów 50; w 10 może być ponad 80, w tym co najmniej 30% do wyrzucenia

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okay z ramami moge sie zgodzic,ale co ma do tego twardy dysk jak I tak jest prawie pusty.

Pisze tylko htmla na kompie. Do niczego innego mi nie potrzebny.

Uzywam tylko przegladarek,internetu I edytora.

 

ale może czas dysku dobiega końca (bo komputer jak sam piszesz stary). 4gb ramu też mu nie pomaga, bo przez to Windows bardziej obciąża dysk (plik wymiany). Kup dysk ssd min. 250GB i 4gb ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza systemem, może być też dodatkowo coś z dyskiem. Możesz wrzucić log z HD Tune, ew. zrobić skanowanie, ale jak przejdziesz na SSD, to problem zniknie.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagadka - 4 ram i dysk oczywiście ok; wszystko wskazuje na obciążenie procesora, sprawdzałeś choć raz - może jakaś usługa, u mnie było podobnie, choć inny system - jakaś usługa (chyba indeksownie albo update) ni z tego ni z owego zabierały 2gb ramu, wystarczyło wyłączyć trochę usług, i problem nagle zniknął; sprawdzaj szczegółowo użycie procesora, najlepiej w monitorze zasobów (resmon); ewentualnie, jeśli np to proces system, odpowiedzialny jakiś sterownik, też prawdopodobnie sterownik usługi systemowej ms

 

ps - może monitory - ten procesor z wbudowaną grafiką? - jeśli b. duża rozdzielczość może ma problemy

 

Sary - jak taki komputer może mieć problemy z odśweżeniem paru ikonek albo wieszaniem się pustego chrome; u mnie znacznie gorszy, tylko 2 rdzenie, procesor, ma problemy z odświeżaniem folderu, ale jest w nim kilka k plików, nie kilka(naście) ikonek

 

blacout - ile procesów musiałoby być, żeby obciążyć plik wymiany - ja mam 4 ram, i u mnie plik wymiany jest obciążony najwyżej w 15-20%, nawet jeśli używam obu przeglądarek (opera, ff) i w każdej jest ponad 10 zakładek; użycie ram 35%, użycie procesora na poziomie 15-20%; to najwyrażniej problem procesów, w tym usług ms (albo jakiś program);procesów 50; w 10 może być ponad 80, w tym co najmniej 30% do wyrzucenia

Głupia przeglądarka potrafi zjeść 3-4GB pamięci w zależności od ilości otwartych kart itd. a on ma jej 4 i współdzieli ją ze zintegrowaną kartą graficzną, ile zostaje dla systemu? Nie wyobrażam sobie nawet działania sprzętu w takiej konfiguracji(4GB ram +HDD) a co dopiero pracy na tym.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za mało, dzisiaj 8GB juz potrafi czasem być za mało. Dokup 4Gb + dysk SSD i komputer odżyje.

 

Ten post powinno sie otagowac jako rozwiazanie problemu i zamknac watek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się dalej spierał, i mówił, że 4GB do pracy biurowej wystarczy przy SSD. Niech od tego zacznie.

Photoshop zaś mieści się w granicach użycia 1.7-3.2GB RAM, a od czegoś to stronicowanie (sporo szybsze niż na SSD) jednak jest.

A że się RAMu alokuje na większych ilościach sporo więcej, to nie jest to wyrocznia płynności, zwłaszcza w pracach biurowych z SSD.

Będzie miał pieniążki, dołoży RAM. Nikt mu nie zabroni.

Nawet 2GB może dorzucić po taniości i nie będzie tragedii. Ale najpierw SSD.

Bo potrafi maskować nawet poważniejsze problemy z płynnością systemu, które widać gołym okiem na HDD. Jeśli faktycznie takowe są, i problem nie jest od HDD.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Dzięki wszystkim za wypowiedź.

Komputer jest nie cały rok stary. Jeszcze pachnie nowością.

Trochę to dziwne że przy mojej pracy na tym komputerze takie problemy są. Myślę że nie obciążam go. Używam tylko podstaw takich jak edytor, przegladarke(Kilka zakladek) nic wielkiego.

 

Spróbuje jakieś diagnostyki uruchomić dziś wieczorem, zobaczę co pokazuje.

 

Szczerze to myślę że 4gb i 1Tb dysk w zupełności powinien wystarczyć dla mojej pracy. Niewiem moze się mylę.

Sprawdzę procesor jakimś diagnostykiem i będę meldowal tu wieczorem.

 

2 monitory nie męczą procesora?

 

Jakie diagnostyki polecacie żeby sprawdzić całego kompa? Ram, dysk, procesor, grafikę?

 

Ten post powinno sie otagowac jako rozwiazanie problemu i zamknac watek...

 

 

Ten wątek nie jest jeszcze rozwiązany.

 

Dla mnie niema problemu dokupić moduł ram 4gb i nawet dysk ssd ale muszę mieć pewność czy to pomoże.

Muszę też sprawdzić moje moduły ram. Czy jest jeden 4gb czy 2x2gb, żebym miał miejsce na nowy moduł.

 

ale może czas dysku dobiega końca (bo komputer jak sam piszesz stary). 4gb ramu też mu nie pomaga, bo przez to Windows bardziej obciąża dysk (plik wymiany). Kup dysk ssd min. 250GB i 4gb ramu.

 

To w miarę nowy komputer. Jeszcze na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale autorze, nie podałeś podstawowych informacji, tzn. jakie jest użycie ramu i procesora w menedżerze zadań w czasie tych problemów. Bo może być tak że działa aktywnie w tle usługa Windows Update (co nie dziwne na świeżym, niezaktulizowanym systemie), która powoduje znaczne użycie ramu i mocy cpu. Jeśli to nie to, to być może HDD zaczyna szwankować, więc dobrze by było jakbyś podał jego smart (w postaci screena) np. przy użyciu CristalDiskInfo.

 

u mnie znacznie gorszy, tylko 2 rdzenie, procesor, ma problemy z odświeżaniem folderu, ale jest w nim kilka k plików, nie kilka(naście) ikonek

ja mam 4 ram, i u mnie plik wymiany jest obciążony najwyżej w 15-20%, nawet jeśli używam obu przeglądarek (opera, ff) i w każdej jest ponad 10 zakładek; użycie ram 35%, użycie procesora na poziomie 15-20%;

Możesz zdradzić jaki to procesor?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten post powinno sie otagowac jako rozwiazanie problemu i zamknac watek...

...

2 monitory nie męczą procesora?

 

 

Problem jest tego typu ze strasznie muli.

 

Na dzien dzisiejszy jest prawie pusty bo przeinstalowalem windowsa na nowo.

 

Mam wiele ikonek na pasku zadan-

 

Jak na prawie nowy computer to bardzo ciezko sie na nim pracuje.

 

Dodam ze dzialam na dwoch monitorach , ale mam nadzieje ze to nie stanowi problemu.

 

Dell Inspiron 3470 1Tb (mniemam ze HDD)

Intel core i3-8100 CPU 3.60GHz 4 cores

4gb ram

Windows 10

+ prawdopodobnie iGPU współdzielące 4GB ramu

Zainstalowalem photoshop - to samo , program sie wiesza. Wiele programowi sie wiesza, computer chodzi jak 10cio letni komp.

 

Adobe photoshop:

Wymagania systemowe

Windows

4 GB pamięci RAM (zalecane 8 GB)

 

Otwarty tylko photoshop zwykłe 2 JPGi i przeglądarka 11 kart. +standardowo to co w tle .

 

2633e5e9c60f.jpg

 

6dffc4c66ea5.jpg

 

A jak to wygląda u Ciebie autorze?

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomysły. Dostosuje się do rad i wieczorem posprawdzam i odezwę się.

Photoshop żadko uruchamiam, a dzieje się to wszystko Kiedy photoshop jest wyłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem przekonany, że bez względu na to co się dzieje z systemem, problem zniknie na SSD, po migracji na niego (np. przez Aomei Backupper) Po dołożeniu RAMu powinno być tylko lepiej (choć fakt alokacji RAM przez iGPU jest mocno niepokojący przy tej ilości).

Jaki RAM dołożyć, sprawdzisz w CPU-Z. Tam poszukaj czy Ci pisze single channel czy dual channel. Tam też będą informacje o kości jaką masz, i możesz poszukać nawet drugiej tej samej (prędkość kości podawana przez ten program jest zwyczajowo dwa razy mniejsza).

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu do biura standardowo ładowało się SSD 256GB i 8GB RAM (to w cale nie tak dużo, bo część zje integra). Także jak rok temu wsadzono 4GB RAM i HDD, to ktoś beznadziejnie wybrał części do komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jak na zalacznikach.

widac ze I ram I dysk chyba do wymiany.

ram caly czas na wysokim poziomie, dysk dochodzi do 100% przy uruchamianiu programow.

wlaczylem pgotoshop I bylo 100% na dysku. po czasie zmalalo.

Pozniej wlaczyle zdjecie w galerii I tez do setki poszlo. Takze wydaje mi sie ze przy kazdym programie tak bedzie. niewiem czy tak byc powinno czy nie.

Skad dowiem sie czy to napewno HDD?

 

I jeszcze jedno pytanie. pewnie glupie - Jesli wymienie na nowy dysk to strace instalke windowsa tak. Jak pozniej zainstaloac spowrotem system?

 

Dzieki

 

I jeszcze jeden shot.

post-614037-15742039340059_thumb.png

post-614037-15742040592105_thumb.png

post-614037-15742044685331_thumb.png

post-614037-15742047067399_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli coś widać, to że coś ci bez przerwy zapisuje na dysk i zapycha ram, z największym prawdopodobieństwem usługa ms albo jakiś sterownik (proces system) - sprawdź w wydajność, czy któryś z svchost nie ma nienormalnie wysokiego użycia ram, np 1gb - może być też np indeksowanie, bo czasem wariuje; jeśliby było coś takiego po prostu zaznacz, i z prawego kliku wybierz zakończ proces

 

raczej wszystko ok, tylko jak napisałem, jakiś proces wariuje, może być też przeglądarka, np ff; jeśli tak ok bo już miałem pisać, że wszystko powyżej bzdury, komputer z 4 ram i 4 rdzeniowym procesorem nie ma prawa tak się zachowywać; hdd również ok

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zmigrować z obecnym systemem, używając AOMEI Backupper, gdy podłączysz oba dyski na raz.

Ale to jeśli na prawdę nie masz ochoty na czystą instalację, bo z tym systemem nie musi być wszystko OK, ale na próbę możesz spróbować czy z wydajnością jest już w większości wszystko OK, ale pewnie mogłoby być jeszcze lepiej na czystym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem gdzie jeszcze szukac

 

Pewnie ze moge miec czysty nowy windows,ale niemam klucza do windowsa

post-614037-15742745514673_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mam szukac, gdzie mam szukac? Co usunac? Co poprawic?

Microsoft edge,chrome I photoshop to juz 1gb ramu.

wlaczyle photoshop I wogole nie uzywam I ciegnie 600mb ram

 

w managerze zadan dysk ciagnie prawie 100 I spada I tak skacze, a na liscie nie widze zeby jakis process bral duzo.

 

wlasnie wpisalem tylko w chrome fraze do wyszukiwania w google I juz dysk na 100% I wiesza sie chrome

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ma dysk do wyszukiwania w google - google wyszukuje w sieci, nie na dysku; niewykluczone, że to chrome zjada ci dysk (jakiś dodatek?) - to 100% oznacza, że kanał łączący dysk jest zapchany na 100% (ciekawe jak, przy przepustowości 100mb); ewentualnie coś bez przerwy zapisuje i odczytuje z pliku wymiany

 

co do pamięci - nawet, jeśli te 3 procesy zajmują 1gb, to ciągle pozostaje ci tyle samo na inne programy; a system przydziela pewnie karcie ok 500-600mb, więc zostaje mu też ok 1,3gb dla siebie, itd; w potrzebie zmniejsza ilość dla karty - w sumie nie powinno być takich problemów, coś jest żle ustawione, albo jakiś program powoduje problemy; masz w ogóle plik wymiany - może go nie ma, i np photoshop zapycha niepotrzebnymi składnikami pamięć fizyczną, tak samo przeglądarki, zamiast zrzucić na dysk

 

dysk sprawdzisz programem system explorer - w zakładce monitoring będziesz miał także dysk, jeśli coś będzie zapisywać albo odczytywać będzie jaki to proces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. Dzieki za wypowiedz.

Nie jestem zbyt mocny jesli chodzi o sprzet I co jak dziala.

Tak mowilem ze w chrome jak w google os wpisywalem to uzycie dysku rosli do setki i pozniejspada, dzieje sie tak za kazdym razem jak cos uruchamiam.

Jak to sprawdzic ten kanal laczacy dysk i jak sprawdzic co moze zapisuje i odczytuje plik wymiany?

Co do pamieci pisalem ze tylko te 3 procesy zajmuja 1gb a jeszcze inne procesy dzialaja i uzycie ramu bez przery pokazuje okolo 90% jak malo co wogole robie cos na komputerze.

Niewiem czy mam plik wymiany. Sory alenie znam sie. Jak sprawdzic czy mam taki plik?

Zaraz znajde system explorer i zobacze co tam pokaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...