Skocz do zawartości
Minciu

Biostar: AMD B550 płyty gotowe

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, co wy macie do tego X570. U mnie ten smieszny wentylatorek odpala sie tylko na kilka sekund przy starcie kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co wy macie do tego X570. U mnie ten smieszny wentylatorek odpala sie tylko na kilka sekund przy starcie kompa.

pierwsze wrażenie jakie zrobiły ...

cześć modeli ma do chrzanu radiatory na x570 a i twój X570 Aorus Elite nie robi dobrego wrażenia (kawałek płaskiej blachy)

dodatkowo są drogie wiec niewielu je kupiło i miało z nimi jakiekolwiek doświadczenia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co wy macie do tego X570. U mnie ten smieszny wentylatorek odpala sie tylko na kilka sekund przy starcie kompa.

 

Tak samo u mnie. Max 1000rpm przez kilka sekund. Czasem pod systemem się zakręci też na kilka sekund.

 

1000rpm, nawet niecałe na malutkim wentylku. Wszystko go zagłusza, wentyle w budzie puszczone na 500rpm, cewki z GPU, samochody za zamkniętym oknem a nawet sąsiad oglądający wiadomości :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie kupowac na początku stycznia b450 czy czekać na 550??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie kupowac na początku stycznia b450 czy czekać na 550??

Według mnie lepiej poczekać,no chyba że będą promki na B450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie kupowac na początku stycznia b450 czy czekać na 550??

Na początku stycznia to już lepiej poczekać.

Tylko martwi mnie to że nadal jest tak cicho w tej kwestii. 7 stycznia CES, może się czegoś dowiemy. Poza tym nic więcej nie wiemy. Czytałem gdzieś że pod koniec stycznia ma być premiera B550 (jakieś chińskie święto) a w sklepach realnie na początku lutego. Czyli zostało coś około miesiąca.

 

B450 ma jakby nie patrzeć prawie 2 lata.

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jest MSI B450 GAMING PLUS MAX za 399zł aż bym kupił ale może stanieją styczen/luty ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po wyjściu b550 to oczywiste że stanieją. Tylko że wtedy ich zakup będzie średnio opłacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po wyjściu b550 to oczywiste że stanieją. Tylko że wtedy ich zakup będzie średnio opłacalny.

Sytuacja z płytami B450 i B550 będzie przypominać tą z Polarisami i RX5500XT - czyli najpierw starsze z zapasów magazynowych muszą zostać sprzedane,a te nowsze będą trzymać cenę,a potem obniżki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak ma być to by trzeba pewnie czekać do lata aby kupić b550 w ten racjonalnej cenie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje płyte w formacie matx, nie wiedzieć czemu nie ma wcale x470 w formacie matx, więc czekam na b550 w matx :E

 

lepiej nie czekaj póki jeszcze najlepsza płytka b450m jest w sklepach, i nie mam tu na myśli b450m-mortar ale, też od msi, b450m gaming plus. najlepsza sekcja vrm z matx b450 i b350, 2 banki ddr4 = mniej zakłóceń = lepsze OC ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset B550 nie będzie wspierał pcie 4.0, ale jest duża szansa na to, że GPU dostanie 4.0 (patrz sytuacja rx5500) i pojedynczy nvme bezpośrednio z cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset B550 nie będzie wspierał pcie 4.0, ale jest duża szansa na to, że GPU dostanie 4.0 (patrz sytuacja rx5500) i pojedynczy nvme bezpośrednio z cpu

To już wiadomo od dłuższego czasu,tyle że nie wiadomo jak zgodnie elektrycznie płyty B550 z PCIe4.0 będą wyglądać,skoro bezpośrednio na GPU i pierwszy M.2 NVMe mają mieć obsługę PCIe4.0 :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wiadomo od dłuższego czasu,tyle że nie wiadomo jak zgodnie elektrycznie płyty B550 z PCIe4.0 będą wyglądać,skoro bezpośrednio na GPU i pierwszy M.2 NVMe mają mieć obsługę PCIe4.0 :hmm:

tylko problem może nie leżeć w ścieżkach na płycie tylko w kontrolerze PCI-ex w procesorze który być może nie potrafi działać poprawnie jednoczesne z PCI-ex 3.0 wyprowadzonym do chipsetu

 

znalazłem micro na x470 :E

https://allegro.pl/oferta/biostar-x470gtq-amd-x470-socket-am4-uatx-gbe-l-8748764593

 

ktoś miał z tym do czynienia?

no fajnie ale ta płyta nie wykorzystuje możliwości tego chipsetu i równie dobrze mogła by być na B450

X470GTQ

B450GT3

"wiec skoro nie widać różnicy to po co przepłacać" za x470 ...

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo coś pewnego na temat liczby sata i m2 w b550 ?

 

Też potrzebuję matx ale chciałbym do niego mieć 2x m2 (conajmniej jedno z Pci.e 4.0) i 6+ sata , no i 4.0 w 1 slocie dla gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do do 500pl? I może frytki do tego?

 

Znajdź jakąś x570 mATX która spełnia Twoje skromne założenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Czy wiadomo kiedy miej więcej można sie spodziewać b550 w polskich sklepach, trochę newsów czytałem i tak średnio coś konkretnego znalazłem.

A mam dylemat czy na dniach kupować b450 czy czekać na 550

Dopiero ostatnio pojawiło się info że masowa produkcja B550 ma ruszyć w Q1 2020. A więc równie dobrze może ruszyć teraz jak i dopiero w marcu...

Za to np. Jezus z GN twierdzi że płyty będą dostępne dopiero w Q3. Z kolei Steve z HU twierdzi że pojawią się na Computex, a więc dopiero na początku czerwca.

Ogólnie trochę dziwna sytuacja że na tańsze, nowsze płyty pod Zena2 przyszło nam czekać aż tak długo, każdy kto miał kupić kupił już B450 więc aby B550 nie było DOA to musi oferować coś więcej, pytanie tylko co?

W Q1 za to ma pojawić się kolejna płyta na X570 - MSI Tomahawk w cenie <200$, może być to ciekawa alternatywa dla obecnie nie mającego sobie w tej kwocie równych Asusowi. Zobaczymy jak będzie z dostępnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś wie więcej na temat A520 vs B550? Czy A520 to będzie odświeżone B450 w niższej cenie? Czekam bardzo na A520, gdyż nie zamierzam podkręcać CPU, więc do Ryzena 5 3600 powinno styknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś wie więcej na temat A520 vs B550? Czy A520 to będzie odświeżone B450 w niższej cenie? Czekam bardzo na A520, gdyż nie zamierzam podkręcać CPU, więc do Ryzena 5 3600 powinno styknąć.

Nikt Ci tego na dzień dzisiejszy nie powie. Pewne jest tylko tyle że A520 będzie lepsze niż A320. Być może będzie to rebrand B350, kto wie. Poza tym dużej różnicy w cenie pomiędzy obecnym B450 i A520 nie będzie, nie na tyle dużej żeby było warto tyle czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś wie więcej na temat A520 vs B550? Czy A520 to będzie odświeżone B450 w niższej cenie? Czekam bardzo na A520, gdyż nie zamierzam podkręcać CPU, więc do Ryzena 5 3600 powinno styknąć.

kup sobie 10 zł droższą tania B350 (byle by nie MSI) i tyle

płyty z A520 na pewno nie będą tańsze niż B350 (a przynajmniej początkowo)

jak do tej pory to nie było nawet A420 ...

jakoś takiego srania o kompatybilność nie było z podstawką FM2(+) i chipsetami A75 czy A68H ...

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 luty mamy, minął kolejny miesiąc, uff. A więc coraz bliżej do premiery B550 ;). Ciekawe czy w najbliższych tygodniach pojawiają się jakieś informacje na ten temat, bo ostatnie z początku stycznia są takie, że produkcja ma ruszyć w obecnym kwartale, a powoli zbliżamy się do jego połowy. Wyczekuje z utęsknieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle czekania, a na 99% dostaniemy na premierę niedopracowany sofware'owo crap :E

 

Tyle dobrze, że MSI ogarnęło w końcu te biosiki pod B350.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież głównym winowajcą niedopracowanych biosów dla nowych ryzenów z serii 30xx było amd. Wydali poprawnie działająca agesę 1.0.0.4, więc msi też zyskało czas na wprowadzenie poprawek. Jeśli po aktualizacji z fabrycznego biosu zauważyłem różnicę w boocie do windowsa, to główny problem występował w biosie udostępnionym przez amd dla producentów typu msi. Bo jak wiadomo biosy (microkody) dla ryzenów 2 generacji były dopracowane. Dopiero nowsze wprowadzające obsługę ryzenów 3 generacji powodowały problemy.

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...