Skocz do zawartości
MisiuPisiu

procesor do płyty głównej !

Rekomendowane odpowiedzi

WItajcie! potrzebuję pomocy, ponieważ chciałbym wiedzieć jaki "Najlepszy" Procesor pasował by do mojej płyty gównej (DellOptiplex960) ale niestety nie znam się na tym :( i dlatego proszę o pomoc:)

 

Moja płyta to:OH634K

Mój obecny procesor to:Inlec Core 2 duo E8500

 

Potrzebuje pomocy bo nie wiem jaki najlepszy procesor do tej przestarzałej płyty głownej wybrać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że się nie opłaca ale chce wiedzieć jaki jest najlepszy procesor do tej mojej płyty głownej chociażby z ciekawości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO nie opłaca się w to inwestować.

 

Pewnie, bo zamiast wziąć jakiegoś quada za 80zł lepiej wylozyć od razu 3k na nowa paltformę, co nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, bo zamiast wziąć jakiegoś quada za 80zł lepiej wylozyć od razu 3k na nowa paltformę, co nie?

 

 

 

 

To oczywiste że się nie opłaca ale chce wqiedziec jaki najlepszy procesor do tej starej płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q9650>Q9550> itd.

 

Quad wymaga dużo lepszego chłodzenia niż 2 rdzeniowy Core2Duo !

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańszy będzie jakiś Xeon o ile płyta obsługuje Mod Lga771 na lga775

Jeśli jesteś zainteresowany to jest temat na forum odnośnie tej modyfikacji.

O ile dobrze pamietam taki Xeon jest parokrotnie tańszy niż odpowiedni core 2 quad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, bo zamiast wziąć jakiegoś quada za 80zł lepiej wylozyć od razu 3k na nowa paltformę, co nie?

Ale co mu ten quad tak na prawdę zmieni? Q9550 to wydatek ~150zł. Gry, które były niegrywalne, raczej dalej takie będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q9550 to wydatek ~150zł.

Ja widzę po 65zł oferty

 

Gry, które były niegrywalne, raczej dalej takie będą.

No, patrz jaki ten Intel głupi, po co produkowali przez ostatnie 18 lat te 4 jajowe procki?

Edytowane przez Lonley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę po 65zł oferty

 

Tak, Xeonów.

 

No, patrz jaki ten Intel głupi, po co produkowali przez ostatnie 18 lat te 4 jajowe procki?

Ale czy ja mówię, że nie wiem, np. takie i5 3570k@4.5GHz jest nic warte? Na nim jeszcze coś mozna pograć. Nie mówimy tu o tym, że 4 jaja nie są przyszłościowe, tylko o tym, że LGA 775 to prehistoria i ładowanie jakichkolwiek pieniędzy, choćby to miało być 50zł w tę podstawkę to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładowanie jakichkolwiek pieniędzy, choćby to miało być 50zł w tę podstawkę to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

 

A to przeprazam za kolege, ze sie nie zapytal czy moze bez sensu wydav 50zl.

 

Będzi3 chciał to sobie kupi tego xeona, zalepi pin i wsadzi w ta płyte. Na załosć Tobie nawet.

Edytowane przez Lonley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przeprazam za kolege, ze sie nie zapytal czy moze bez sensu wydav 50zl.

 

Będzi3 chciał to sobie kupi tego xeona, zalepi pin i wsadzi w ta płyte. Na załosć Tobie nawet.

 

Wiesz, jeśli ktoś nie znający się na danym temacie wchodzi na forum i oczekuje porady, to logicznym jest przedstawić mu lepsze opcje lub też odwieść od nieopłacalnych dla niego pomysłów. Jak dla mnie może nawet kupić MMX166 za 5 tyś zł, grzeje mnie to. Jeśli ktoś pisze, że się na tym nie zna, to po prostu może faktycznie nie ma pojęcia, że taki "upgrade" wiele nie zmieni. W następnym poście napisał, że zdaje sobie z tego sprawę, ok niech kupuje, Ty się tylko niepotrzebnie uruchamiasz i robisz mi tu jakieś przytyki. Z mojej strony EOT.

 

WItajcie! potrzebuję pomocy, ponieważ chciałbym wiedzieć jaki "Najlepszy" Procesor pasował by do mojej płyty gównej (DellOptiplex960) ale niestety nie znam się na tym :( i dlatego proszę o pomoc:)

 

Moja płyta to:OH634K

Mój obecny procesor to:Inlec Core 2 duo E8500

 

Potrzebuje pomocy bo nie wiem jaki najlepszy procesor do tej przestarzałej płyty głownej wybrać :(

 

Najlepsze co wsadzisz do tej płyty bez modyfikacji, to Intel Core2Quad Q9650.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jeśli ktoś nie znający się na danym temacie wchodzi na forum i oczekuje porady, to logicznym jest przedstawić mu lepsze opcje lub też odwieść od nieopłacalnych dla niego pomysłów. Jak dla mnie może nawet kupić MMX166 za 5 tyś zł, grzeje mnie to. Jeśli ktoś pisze, że się na tym nie zna, to po prostu może faktycznie nie ma pojęcia, że taki "upgrade" wiele nie zmieni. W następnym poście napisał, że zdaje sobie z tego sprawę, ok niech kupuje, Ty się tylko niepotrzebnie uruchamiasz i robisz mi tu jakieś przytyki. Z mojej strony EOT.

 

 

 

Najlepsze co wsadzisz do tej płyty bez modyfikacji, to Intel Core2Quad Q9650.

 

 

 

Okej dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien zatrybić, ale czekałaby Cię zabawa z biosem i dogrywaniem mikrokodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...