Skocz do zawartości
mystic868

PS2 i HDTV

Rekomendowane odpowiedzi

Problemy bywały już 15-20 lat temu (i stawianie konsoli bokiem ehh :E), a co dopiero po takim czasie. Ta zwiecha na drugim logo i "wejdzie, czy nie wejdzie" :E. Jak za długo to reset i od nowa zabawa.

Przeróbka naprawia wszelkie problemy ;).

PS2 by nie dali zrobić już takim tanim kosztem, więc pewnie nie powstanie prędko, jeśli w ogóle. Albo jeśli Portendo zrobi GC Classic to i $ony się połasi na PS2 classic.

PS2 jest wstecznie kompatybilne jak by co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nawet mnie ostatnio naszedł pomysł kupna PS1 i PS2 i kilku hitów :D to tak w obliczu rozczarowania Playstation Classic i w ogóle.

 

Myślicie że da się wyrwać na allegro PS1 i PS2 w dobrym stanie + gry ? One się jakoś psuły bardzo ? Ominęła mnie ta era w ogóle i chętnie bym nadrobił.

Ma to w ogóle sens ? :lol2:

 

Na OLX jest mnóstwo przeróbek w dobrym stanie za grosze (ok 150-200zł z padami). Myślę, że warto poszukać też na Allegroszu. Ponadto widziałem karty pamięci do PS2 z wbudowanym FreeMCboot, który odpala nawet płyty z NTSC-U/J (a niestety niektórych tytułów nie wydano w Europie).

 

 

Fakt, wiedziałem że o czymś zapomniałem. Z wii chyba nie było takiego problemu bo tam jest 480p w ustawieniach i konwertery "skalowały" na 720/1080, a tutaj wszystko psuje to 480i.

Usb podpinasz pod konsole i voila! Perpetum mobile.

Kiedyś dokupię sobie jako bajer do kolekcji.

 

Niestety. Gdyby PS2 wyrzucało na wyjście rozdzielczość 480p, obraz nawet na nowych TV byłby zauważalnie lepszy niż to 480i, które cechuje większość tytułów. Myślę, że jeśli komuś zależy na grafice to może ostatecznie użyć dobrego i sprawdzonego emulatora i podbić sobie ustawienia (obecnie nawet PC ze średnio-niskiej półki da sobie spokojnie radę).

Edytowane przez mystic868

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie bo na pewno się orientujecie lepiej niż ja w temacie.

Gdybym się chciał bawić w oryginalne PS1 to raczej celować w wersję PAL czy NTSC ? Patrząc na polsko/europejskie realia, dostępność gier itp. itd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdybym się chciał bawić w oryginalne PS1 to raczej celować w wersję PAL czy NTSC ?
No bez jaj, za późno na to, ponadto zobacz sobie choćby Tomb Raider (ten prawdziwy 1 na youtube).

 

PS1 umarło dawno temu, dostępność gier zerowa - już od roku 2005 (a chyba nawet wcześniej!, największe firmy z giełdy z Warszawy pozbyły się tego). Wersje PAL i NTSC są niekompatybilne, jedyna opcja to konsola przerobiona, teraz to już chyba nawet piratów nie załatwisz. Na Allegro już nawet nie ma działu PS2, a co dopiero PSX, jest za to świr który chce 499 za 8 hitowych gier. Ponadto PS2 jest kompatybilne z PSX więc nic nie musisz kupować. Być może cudem znajdziesz u kogoś ze 100 gier ze śmietnika, za 100 zł spokojnie (pamiętam jak kiedyś były oferty typu 300 gier na PS2 za 800 zł itp. po 3-5 zł za sztukę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma działu PSX i PS2 na Allegro? Wchodzisz w zakładkę "Retro" i wszystko masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma działu PSX i PS2 na Allegro? Wchodzisz w zakładkę "Retro" i wszystko masz.

 

No właśnie :E PS1 na Allegro są ze 3 strony, gier też cała masa. Gdzieś tam czytałem że część gier w wersji NTSC jest lepsza ale widzę że u nas większość to standardowe europejskie PAL.

Jak bym kupował to nie ze względu na wygodę ale na fazę, lubię takie starocie itp. a akurat jak było PS1 to chodziłem do podstawówki i mnie stać nie było więc bym chętnie nadrobił.

Przerobionej też nie chce bo raz że przerobiona, dwa że cała frajda to mieć oryginalne pudełko takiego MGS czy jakieś FF albo Resident Evil :E głupie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wchodzisz w zakładkę "Retro" i wszystko masz.
Może się pomyliłem, a może był błąd. Widziałem same gry na PSX i PS2 - pomieszane.

 

No właśnie :E PS1 na Allegro są ze 3 strony
3? Raczej 64! Co sugeruje, że mogłem się nie pomylić, skoro też tak się pomyliłeś.

 

Gdzieś tam czytałem że część gier w wersji NTSC jest lepsza
Mała część, głównie to głupoty maniaków 60 fps. Choć były przypadki nieudanych konwersji.

 

Przerobionej też nie chce bo raz że przerobiona, dwa że cała frajda to mieć oryginalne pudełko takiego MGS czy jakieś FF albo Resident Evil :E głupie nie.
Na przerobionej możesz uruchomić oryginalne gry z USA.

 

Ogólnie zabawa dla maniaków z nadmiarem kasy (której jako dzieci nie mieli) więc nieliczni jelenie kupują: https://allegro.pl/oferta/medievil-na-psx-psone-8556849996. Jak innym tak będzie odbijać to sprzedam swoje Tekken 3, FF VII, FF VIII i inne do regeneracji, leży wszystko w śmieciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aż 2 sprawne PS1, jedną z nowszych wersji fat, oraz drugą z pierwszej serii, która ma oddzielne wyjścia na dźwięk. Z gier mam tylko oryginalnego MGS :lol2: .

PS2 może mieć problem z kompatybilnością z PS1, przynajmniej u mnie model slim ich nie odpala ;) .

 

PS1 i 2 kupisz bez problemu sprawne i dość tanio, z grami gorzej, o ile nie chcesz grać w byle co. Wydawcy już dawno powinni sprzedawać wznowienia w niezmienionej formie za grosze, a sami ludzie od emulacji kupiliby parę sztuk. Niestety nie wiem skąd ich niechęć, tym bardzie że obecnie można to zrobić cyfrowo, do samodzielnego wypalenia :E .

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS2 może mieć problem z kompatybilnością z PS1, przynajmniej u mnie model slim ich nie odpala ;)
A odpala gry CD z PS2? :) Zapewne masz uszkodzony laser lub też potraktowany programem scenowym (był taki co psuł lasery, chyba do kalibracji lasera czy coś, nie pamiętam, psuł tylko CD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie bo na pewno się orientujecie lepiej niż ja w temacie.

Gdybym się chciał bawić w oryginalne PS1 to raczej celować w wersję PAL czy NTSC ? Patrząc na polsko/europejskie realia, dostępność gier itp. itd ?

 

Z 10 lat temu, gdy ogarniałem sobie gry na PS1 używałem emulatora PCSX1 i tą opcję polecam - można podbić grafikę, a wymagania nie są duże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrzy ludzie co się znacie lepiej niż ja :E

 

Kupiłem sobie PS1 na Allegro, 7502 więc taki w miarę "nowy" :E. Wygląda nieźle chociaż coś w środku "lata".

I pytanie, czy jak gra mi się odpala tak 1 na 6 razy to jest norma i tak to z nimi jest, czy to znaczy że moja kopia ma zjechany laser ? Bo słyszałem legendy ale nie spodziewałem się że to aż taka zabawa :D Testowane na 2 grach, płyty wyglądają nieźle.

 

A dwa, to jak się to podłączy przez composite to tragicznie to wygląda. Kupiłem sobie nawet taki konwerter na HDMI ale z nim jest chyba gorzej :E

 

No ale nie narzekam jak na razie, przygoda :D mam 14 dni na zwrot jak się poddam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak mówiłeś i wszystko, 100% jest na zielono. Czyli co, laser ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo słyszałem legendy ale nie spodziewałem się że to aż taka zabawa :D

Sam ci to napisałem złamasie :E

Laser zmęczony.

Z tym zielonym ekranem miałem na pożyczonym wii i starym tv, ale nie pamiętam co było przyczyną. Podpinasz kompozyt prosto do tv czy przez "kostkę" scart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie w tym teście wszystko jest na zielono.

 

Obraz mam normalnie tylko nie wygląda to za pięknie, podpinam albo prosto z konsoli przez kompozyt albo przejściówką.

 

Czasem trzeba się przekonać na własnej skórze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard w przypadku problemów z wczytywaniem płyt - wyczyść soczewkę, jak nie pomoże to spróbuj podregulować laser śrubką. Ale jakby nie patrzeć to są sprzęty mające ponad dwie dekady, nie wiadomo nawet czy laser jest oryginalny czy jakiś zamiennik z allegro wątpliwej jakości, a przy takim wieku nie wiadomo nawet co lepsze ;) Regulacja czasem działa cuda - mój Saturn (który mnie wyleczył z kupowania starych konsol zresztą) z nie czytania dośc porysowanej płyty przeszedł do czytania jej za każdym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czasem trzeba się przekonać na własnej skórze :E

Wiem, wiem, rozumiem... Sam jestem niewiernym Tomaszem :E

Ah, czaję, źle przeczytałem. Kompozyt taki jest kupiasty.

Kup sobie taki kabel: https://allegro.pl/oferta/kabel-true-rgb-scart-do-playstation-ps1-nowy-6577415897

Najlepsze co wyciśniesz (nie licząc jakichś zewnętrznych kart, adapterów itd). Widzę że ładnie zjechał to może też sobie kupię jako ciekawostkę.

 

Standard w przypadku problemów z wczytywaniem płyt - wyczyść soczewkę, jak nie pomoże to spróbuj podregulować laser śrubką. Ale jakby nie patrzeć to są sprzęty mające ponad dwie dekady, nie wiadomo nawet czy laser jest oryginalny czy jakiś zamiennik z allegro wątpliwej jakości, a przy takim wieku nie wiadomo nawet co lepsze ;) Regulacja czasem działa cuda - mój Saturn (który mnie wyleczył z kupowania starych konsol zresztą) z nie czytania dośc porysowanej płyty przeszedł do czytania jej za każdym razem.

Ja mam dotąd swój oryginalny laser z pierwszej sonki, tylko też już słabo czytał. Tak pokręciłem śrubką że sam już nie wiem w którą stronę i nic już nie czytał :E:/. Ciekawe czy da się go przywrócić jakoś.

Teraz nawet zamienników chyba nie ma do takich antyków.

 

I nie wiem czy taka zabawa jak chcesz pograć, a płyta nie chce zaskoczyć po raz enty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dotąd swój oryginalny laser z pierwszej sonki, tylko też już słabo czytał. Tak pokręciłem śrubką że sam już nie wiem w którą stronę i nic już nie czytał :E:/. Ciekawe czy da się go przywrócić jakoś.

Teraz nawet zamienników chyba nie ma do takich antyków.

 

I nie wiem czy taka zabawa jak chcesz pograć, a płyta nie chce zaskoczyć po raz enty :E

 

Nie wiem jak z zamiennikami teraz, ostatnio patrzyłem pewnie coś pod 10 lat temu, jak mnie wzięlo na Star Ocean 2 i Harvest Moona. Ale i wtedy jakość była wątpliwa - kupiłem PSX'a z kiepskim laserem, kupiłem nowy laser... zostałem przy starym :) Te dwie gry przemęczył w każdym razie. Mojego pierwszego PSX'a i tak nic nie przebije, pamiętna wersja 1002 z grzejącym się od zasilacza laserem. Pomógł zasilacz od PC wiejący prosto we wlot powietrza po lewej. Przewiew zrobił, działało to długie lata, tylko setup wyglądał idiotycznie, bo jakoś nigdy mi do głowy nie przyszło, żeby wiatr konsoli zrobić w bardziej cywilizowany sposób :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętna wersja 1002 z grzejącym się od zasilacza laserem.

I najlepszym audio :P.

Noo, kiedyś to się miało pomysły i nie patrzyło na estetykę. Im bardziej druciarsko wyglądało, ale działało, tym większy fejm na dzielni :E.

Ja przełożyłem ostatecznie z innej plejki kupionej za dwie dyszki :E. Koniec końców i tak nie wiele już pograłem, bo kto by czekał teraz aż płyta przemieli :E. Jedynie jeszcze jako odtwarzacz cd mi służyła ostatnio, a do gier kupiłem ps classica.

 

Z hdmi i usb, po ludzki jak na XXI w. przystało.

Choć widziałem że też wyczyniali jakieś cuda ze starszymi plejkami i portem parrarel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wsadź jakąś płytę do komputera i odpal Nero Disc Speed -> zakładka Scan Disc -> Start
Marny test. Niemal każda gra uszkodzona na nowej konsoli PSX czy PS2 na PC kopiuje się idealnie. Dopiero Xbox 360 miał solidniejszy laser (PS2 to najgorsze lasery, a najgorszy pierwszy model). Oczywiście, że należy przeczyścić laser, pewnie jest brudny jak diabli, choć to nie musi pomóc, bo może być też zużyty. Edytowane przez sino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup alkohol i przeczyść gardło i laser.

Na pewno pomoże :E. Jak nie jedno to chociaż drugie :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetarłem laser jak radziliście chociaż nie powiedział bym że przed i po przetarciu wygląda inaczej. Aczkolwiek na całe 3 gry jakie posiadam 2 odpalają bez problemu, za to trzecia to tak 1/10. Co mnie dziwi bo wizualnie płyta wygląda dobrze, nawet lepiej niż jedna z tych co rusza bez problemu.

 

Chyba od dziś będę bardziej szanować każdego kto się pasjonuje starą elektroniką :E Trochę droga przez mękę ale kurde to szare PS1 pięknie wygląda :D

 

Skoro już tak Was męczę to zapytam o jeszcze jedną rzecz. Czytałem że zarówno PS2 jak i PS3 obsługują płyty z PS1. Zastanawiam się na ile ich lasery są "lepsze" i bardziej bezproblemowo czytały by te płyty. I czy mają one jakiś wpływ na jakość obrazu ? Widziałem testy w których PS3 delikatnie rozmazywało obraz z losowych gier PS1 czytanych z oryginalnej płyty.

Bo w sumie takie PS3 albo PS2 Slim (bo chyba lepszy tam jest laser) mogło by być fajną alternatywą do emulacji gier z PS1 a dodatkowo można by pograć w gry z PS2 (wiem że tylko pierwsze modele PS3 to mają).

 

-edit-

 

A i jeszcze jedno kretyńskie pytanie :E jak mam takie FFVII, konsola odpali CD 2 i 3 dopiero w trakcie gry kiedy dojdę do momentu że trzeba będzie je włożyć ? Jak nie odpala CD 2 i 3 "od zera" to normalne ? Bo CD1 działa w 100%.

Edytowane przez Akozz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetarłem laser jak radziliście

Tak jak ja poradziłem? :E

A na poważnie jak? Alkohol izopropylowy i wacikiem po soczewce?

Fakt, wygląd szaraka jest przepiękny. Tym bardziej jak się pomyśli że ma już 25 lat. Kiedyś sony to byli na prawdę koksy.

Na moje cd2 i cd3 poza grą się nie wczytają.

Co do laserów to nie wiem, ale na ps2 i ps3 będziesz miał dodatkowe opcje "wygładzania" i czegoś tam jeszcze jeśli chciałbyś emulować ps1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ja poradziłem? :E

 

Tak :E

 

A na poważnie jak? Alkohol izopropylowy i wacikiem po soczewce?

Fakt, wygląd szaraka jest przepiękny. Tym bardziej jak się pomyśli że ma już 25 lat. Kiedyś sony to byli na prawdę koksy.

Na moje cd2 i cd3 poza grą się nie wczytają.

Co do laserów to nie wiem, ale na ps2 i ps3 będziesz miał dodatkowe opcje "wygładzania" i czegoś tam jeszcze jeśli chciałbyś emulować ps1.

 

Specjalistycznego sprzętu nie miałem pod ręką więc odrobinę spirytusu :E wacik a potem szmatka do okularów co nie zostawia pyłków.

Aczkolwiek druga gra jak nie działała tak dalej nie działa, tak może 1/10 razy odpala. Za to inna która jest w **uj bardziej porysowana rusza za każdym razem. To chyba jednak coś z tamtą płytą jest nie tak. Bądź tu mądry.

W sumie PS1 na allegro są tańsze od samych gier :lol2: to zawsze mogę sobie kupić jeszcze ze dwie :E może któraś zadziała :E

 

Hmmm no to PS2 i PS3 są do przemyślenia. W sumie PS2 ciekawsze bo można by jakieś starocie ograć a większość fajnych exów z PS3 jest zremasterowanych na PS4 i tak. No i zawsze zostają emulatory ale to tak nie cieszy jak prawdziwy staroć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając o tych wszystkich problemach raz jeszcze polecę emulator do PS1. Części do PS2 jeszcze można dostać, ale do 1 to już graniczy z cudem. Lepiej podbić sobie detale na emulatorze, a i kompa mocnego nie potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...