Skocz do zawartości
Yearman

Nowe nagłośnienie - Edifier który model wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed wyborem nowego nagłośnienia do pokoju 18m2 w którym mam komputer podłączony do monitora i TVLCD.

Głośniki planuję zakupić z jednym z elektromarketów ME do którego otrzymałem kartę podarunkową stąd wybór padł na produkty edifier.

Głośniki będa stały na szafce RTV po bokach(140cm) 48" TV.Mam bardzo ograniczone miejsce

POdłączone do integry PC - być może dokupię kartę dzwiękową bo obecnie brak wyjścia cyfrowego a niektóre propocycję mają wbudowany DAC.

Przeznaczenie: 30% muzyka, 20% gry, 50% filmy seriale

wybrałem 3 modele ale żaden nie jest idealny:

 

2730db- sa dośc duże więc musiałbym podnieść TV bo po bokach na szafce aż tyle miejsca nie mam (zajmą aż 44cm) głośniki najtańsze ale mocne z dobrym basem co przy 50% filmów powinno mieć znaczenie(w moim obecnym stereo brakuje mi własnie basu najbardziej)

 

s350db- kolejny krok w stronę basu. Mniejsze satelity ale dodatkowy subwoofer, na który na podłodze nie mam niestety miejsca. Musiałoby to stać tak, że kolumny po bokach a subwoofer (dośc mały) centralnie. Opinie są bardzo pozytywne cena ok 1300. opinia soundbar killera.

 

s1000db- najdroższa opcja ale nic nie muszę zmieniać. Głośniki elegancko się prezentują ale boję się, że ten zestaw jest najbardziej pod muzykę I niewiele zmienię wobec obecnego zestawu stereo (20 letniego wzmacniacza i kolumn grundig). Boję się braku basu

 

pod uwagę bire też swan M200 lub M300 ale kwoty zaczynają się robić abstrakcyjne jak na kolumny aktywne.

 

Może stał ktoś przed podobnym dylematem albo miał szanse odsłuchać. Docelowo zakupię pewnie 2 zestawy i oddam jeden z nich ale muszę coś wytypować.

Edytowane przez Yearman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeleć kanał naszego rodaka. Edków ma sporo w porownaniach. Tylko na telefonie nie sluchaj

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Edifiery R2600 są uniwersalne, świetne do muzyki ,gier, filmów i kosztują 690 zł.

Bas jest choć wiadomo nie taki jak w zestawie który miałem przedtem Logi Z 5500.

Jak ktoś słucha hip hopu klubowej muzyki to mu będzie brakowało basu i dudnienia suba.

Dlatego lepiej będzie kupić 2730db i jakiegoś subwoofera w razie nie wystarczającego basu.

Ja słucham starego rocka i do tego mi Edifiery wystarczają grają super.

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeleć kanał naszego rodaka. Edków ma sporo w porownaniach. Tylko na telefonie nie sluchaj

 

 

Tak, sprawdzałem (na słuchawkach). Nie mam jednak zaufania do przekazywania jakości dzwięku przez youtube. Opierając się na tych filmikach r2730db najbardziej mi odpowiadają głównie ze względu na niżej schodzący bas i bardziej rozrywkowe brzmienie...niemniej wszędzie czytam, że 2730db brzmią jak monitory stąd sceptycyzm jeżeli chodzi o youtube.

Edytowane przez Yearman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...