Skocz do zawartości
Moryba

Jak zjechać z ceną z wybranego zestawu?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od razu uprzedzam, że nie znam się jakoś specjalnie na częściach PC, korzystałem z benchmarków i rankingów znalezionych w Internecie.

 

Złożyłem sobie na Komputroniku taki wymarzony zestaw komputerowy (załączam screena), z monitorem, systemem itp. Chciałbym zbudować wydajną maszynę, która poradzi sobie z grami w 4K z ustawieniami na ultra średnio w 50-60 FPS. Koszt za całość wyszedł prawie 8000 zł. Idealna cena dla mnie to byłoby ok. 6000 zł (góra 7000 zł) za całość. Liczę na zniżki na Black Friday, ale obawiam się, że nadal wyjdzie za dużo.

 

Czy widzicie możliwość wymiany jakichś części na tańsze, bez znaczącego spadku na wydajności i jakości sprzętu?

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi

 

72454705-1505186612970388-7128429819003404288-n.png

Edytowane przez Moryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz można 550W zapodać i tak będzie miał 200W zapasu

 

buda - no fajnie, super budka, ale to 700 zł prawie

 

RAM - w tej cenie możesz spokojnie 3200 CL16 urwać, a może nawet lepiej

 

gdzie masz SSD?

 

coolerek - no pięknie, ale to jak chcesz urwać cenę to równie dobrze można jakiś Scythe za 200 zł kupić, i będzie tak samo cicho i jedynie 2-4 C wyżej pod obciążeniem

 

 

kwestie proca i mobka zostawiam kolegom mającym więcej czasu na walkę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie masz SSD?

 

Wybrałem Seagate BarraCuda 1TB. Coś z tym dyskiem jest nie tak?

 

RAM - w tej cenie możesz spokojnie 3200 CL16 urwać, a może nawet lepiej

Ten ram miał bodajże najwięcej MHz z 16-Gigowych w sklepie, z tego co widziałem, ale możliwe, że coś przeoczyłem.

Edytowane przez Moryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zasilaczu bym nie oszczędzał. Ba! Nawet bym dorzucił coś do Seasonica. Zaoszczędziłbym na coolerze o ile nie chcesz robić OC. Pamięć RAM za 349 zł i to 2666 Mhz? WOW to pocisnęli!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaoszczędziłbym na coolerze o ile nie chcesz robić OC.

 

Raczej przewidywałem podkręcanie procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na zasilaczu bym nie oszczędzał. Ba! Nawet bym dorzucił coś do Seasonica.

 

Seasonic zawsze na propsie, ale Supremo 550W to nie jest oszczędność. Ani pod względem mocy ani jakości.

 

Tu pobór mocy platformy z kartą po OC i zauważalnie mocniejszym procem - klik

 

Wybrałem Seagate BarraCuda 1TB. Coś z tym dyskiem jest nie tak?

No wiesz, bez SSD to Ci komp się będzie ślimaczył masakrycznie. W ogóle sorki, ale przy cenach SSD o pojemności 240-256 (styknie na system i kilka gierek) rzędu 120-140 zł to przepraszam. SSD 500GB są po 200 zł.

 

Na X-kom jest aktualnie gorący strzał na Plextora 256GB za 99 zł - fakt, budżetowiec i raczej wolniejszy niż szybszy jak na SSD, ale to i tak 100x lepiej niż jakikolwiek HDD.

Edytowane przez kater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://proline.pl/koszyk/0a46b0ef + ekran i wyjdziesz pomiędzy 6-7k.

 

9600k nie ma sensu. Ogólnie 4k na 2070s to nie ukrywajmy, szału nie będzie. Ratować się można monitorem z gsync albo dopłata do 2080s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://proline.pl/koszyk/0a46b0ef + ekran i wyjdziesz pomiędzy 6-7k.

 

9600k nie ma sensu. Ogólnie 4k na 2070s to nie ukrywajmy, szału nie będzie. Ratować się można monitorem z gsync albo dopłata do 2080s

 

Z benchmarków, jakie sprawdzałem, 9600k z RTX 2070s powinien wyciągać średnio ponad 50 FPS na 4K na ultra.

 

W Twoim koszyku zapomniałeś o Windowsie, więc trzeba będzie dodać jeszcze z 1800 zł z monitorem i resztą.

Edytowane przez Moryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

od razu uprzedzam, że nie znam się jakoś specjalnie na częściach PC, korzystałem z benchmarków i rankingów znalezionych w Internecie.

 

Złożyłem sobie na Komputroniku taki wymarzony zestaw komputerowy (załączam screena), z monitorem, systemem itp. Chciałbym zbudować wydajną maszynę, która poradzi sobie z grami w 4K z ustawieniami na ultra średnio w 50-60 FPS. Koszt za całość wyszedł prawie 8000 zł. Idealna cena dla mnie to byłoby ok. 6000 zł (góra 7000 zł) za całość. Liczę na zniżki na Black Friday, ale obawiam się, że nadal wyjdzie za dużo.

 

Czy widzicie możliwość wymiany jakichś części na tańsze, bez znaczącego spadku na wydajności i jakości sprzętu?

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi

 

72454705-1505186612970388-7128429819003404288-n.png

Kupić używanego kompa o ile nie stanowi to problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić używanego kompa o ile nie stanowi to problemu

 

Trochę jednak chyba bałbym się kupować od jakiegoś randoma z Allegro używany komputer za 6000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z benchmarków, jakie sprawdzałem, 9600k z RTX 2070s powinien wyciągać średnio ponad 50 FPS na 4K na ultra.

 

W Twoim koszyku zapomniałeś o Windowsie, więc trzeba będzie dodać jeszcze z 1800 zł z monitorem i resztą.

 

No taniej nie złożysz kompa do grania w 4K w tytuły AAA.

Nie wiem czy potrzebnie pchasz się w to 4K. Pogoń za rozdzielczością nie ma sensu. W jakie gry grasz? Dlaczego nie rozważasz 1440p, 144 Hz, G-Sync?

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę jednak chyba bałbym się kupować od jakiegoś randoma z Allegro używany komputer za 6000 zł.

Random nie random jak są faktury z sklepów typu Komputronik czy Xkom nie ma problemu

 

Ja bym zaoszczędził na coolerze i budzie

 

Ew.poszedł w AMD ale tutaj jest wysoka półka więc się niech ktoś bardziej obeznany wypowie czy warto i ma to sens bo ja to bardziej w low endach siedzę(patrz sygna) :E

 

A tak na marginesie to brakuje dysku SSD

 

Zestaw za 8k i brak SSD :Up_to_s:

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taniej nie złożysz kompa do grania w 4K w tytuły AAA.

Nie wiem czy potrzebnie pchasz się w to 4K. Pogoń za rozdzielczością nie ma sensu. W jakie gry grasz? Dlaczego nie rozważasz 1440p, 144 Hz, G-Sync?

 

 

Wydaje mi się, że kupienie dobrego kompa do 1440p za 5000-6000 zł nie będzie stanowiło problemu, ale chciałem spróbować wycisnąć coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow. 9600k, to jeszcze są na to chętni w takich cenach. jak liczy się każdy grosz i szukasz oszczędności to tylko ryzen 3600 i b450. na chłodzeniu można 200pln urwać, ram słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kupienie dobrego kompa do 1440p za 5000-6000 zł nie będzie stanowiło problemu, ale chciałem spróbować wycisnąć coś więcej.

 

Z tym zestawem, który podałeś na pewno wyciśniesz max :thumbdown: Dlaczego tak się upierasz przy tym intelu. Koledzy Ci dobrze podpowiadają żeby brać Ryzena bo jest lepszy i bardziej przyszłościowy, zaoszczędzić na obudowie i chłodzeniu procka i dołożyć przynajmniej SSD - nawet bez HDD (ja bym się nawet skłaniał ku M.2) i masz naprawdę extra sprzęcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak się upierasz przy tym intelu.

 

Nie upieram się. :) Po prostu widziałem, że, jak na tę cenę, był wysoko w rankinkach i benchmarkach.

 

Koledzy Ci dobrze podpowiadają żeby brać Ryzena bo jest lepszy i bardziej przyszłościowy, zaoszczędzić na obudowie i chłodzeniu procka

 

A czy powinienem podkręcać Ryzena? Jeśli tak, to czy warto oszczędzać na chłodzeniu? Obudowę też wybrałem głównie ze względu na to, że ma 4 wbudowane wentylatory.

 

dołożyć przynajmniej SSD - nawet bez HDD (ja bym się nawet skłaniał ku M.2) i masz naprawdę extra sprzęcior

 

SSD dołożę, pierwotny wybór dysku wynikał najwyraźniej z mojego braku rozeznania w różnicach między SSD i HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram się. :) Po prostu widziałem, że, jak na tę cenę, był wysoko w rankinkach i benchmarkach.

 

 

 

A czy powinienem podkręcać Ryzena? Jeśli tak, to czy warto oszczędzać na chłodzeniu? Obudowę też wybrałem głównie ze względu na to, że ma 4 wbudowane wentylatory.

 

 

 

SSD dołożę, pierwotny wybór dysku wynikał najwyraźniej z mojego braku rozeznania w różnicach między SSD i HDD.

 

 

Z tego co się orientuję, Ryzeny słabo się podkręcają - nie miałem, za parę tygodni będę to testował, więc pewności nie mam - jeśli ktoś ma, miał, składał kompa na Ryzenie (3600, 2600) może się wypowiedzieć w tej kwestii). Ale jeśli nawet byś trochę podkręcił, to spokojnie wystarczy ci chłodzenia do 150zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecacie jakąś konkretnie płytę z rodzaju B450?

 

I czy potrzebuję w ogóle dodatkowego wentylatora do procesora, jeśli Ryzen 3600 jest już w komplecie z jednym, a w obudowie będą 4 dodatkowe wentylatorki?

 

Co myślicie też o karcie AMD Radeon RX 5700 XT? Wychodzi ok. 500 zł taniej, a wydajnościowo, z tego co widzę, wypada prawie tak samo dobrze jak RTX 2070 Super. Chociaż z opinii, które czytałem, wynika, że RX 5700 XT bardzo mocno potrafi się nagrzewać i czasem występują problemy ze sterownikami.

Edytowane przez Moryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...