Skocz do zawartości
mikas

Monitor Full HD 24"

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam monitora 24", matryca IPS Full HD z kolorami jak w IMac i filtrem blu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj budżet. Jak chcesz kolory jak w imacu, to by trzeba zainwestować w monitor dla profesjonalistów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj budżet. Jak chcesz kolory jak w imacu, to by trzeba zainwestować w monitor dla profesjonalistów.

Nie no aż tak dobrze nie musi być :). Myślałem o czymś za max 1000zł. Nie potrzebuje tego do gier, ale do komfortowej pracy i do przeglądania zdjęć produktów które sprzedaje i zależy mi i na dobrych kolorach. Matryca musi być matowa.

Edytowane przez mikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro do pracy, to jeszcze jedno ważne pytanie, dlaczego tylko full hd? Wyższa rozdzielczość naprawdę robi ogromną różnicę, a tutaj nie będzie problemu z grami, bo skoro do pracy, to nie będziesz się martwić, że gra będzie klatkować w wyższej rozdzielczości. Ja bym poniżej 2k nie schodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś niedrogi 24" z wyraźnie szerszym gamutem niż sRGB (czyt. :szrot RGB) ale niestety też z marnym FullHD :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pogrzebałem i znalazłem aż jeden monitor do 1000zł który byłbym w stanie kupić dla siebie - BenQ BL2420PT. Cała reszta to jakiś totalny złom. Dodam, że ja preferuję matryce AMVA i porządny kontrast, w IPS wkurza mnie srebrzenie i wycieki światła. Niby kąty widzenia są lepsze, ale w moim monitorze, a jest na AMVA kąty widzenia są doskonałe i wcale nie gorsze, niż np. w monitorze na IPS który obecnie sprzedaję. Co mi się podoba w BenQ BL2420PT? Nie używa PWM do regulacji jasności, od PWM po jakimś czasie boli mnie głowa, więc nawet jeśli kogoś nie boli, to na pewno nie jest to zaleta. Czujnik światła w BenQ jest genialny, mam w swoim i działa świetnie, generalnie BenQ robi porządny sprzęt i nawet budżetowce typu gw2760 wypadają powyżej świetnie w porównaniu z innymi modelami z podobnego pułapu cenowego pod przynajmniej taki względami jak kąty widzenia i odwzorowanie barw. Nie cierpię zimnych kolorów z monitorów Asusa i zbyt jaskrawych od LG, a niestety tak wyglądają ich matryce w większości monitorów do ~1300zł. BenQ BL2420PT niby ma 77% pokrycia przestrzeni barw Adobe RGB, szału nie ma, ale w tym budżecie nic lepszego nie znajdziesz. Weź pod uwagę, że dobre monitory zaczynają się od ~1500zł, taniej masz ekrany do wyświetlania obrazu z komputera i nic więcej, ew. 144Hz TN gamingowe. Ja stawiam na tego BenQ, bo nie widzę dosłownie nic innego, co bym mógł polecić. Grunt żebyś umiał skalibrować monitor, to samo w sobie już dużo daje, a nie tylko wyjąć z pudła, podkręcić jasność i kontrast i tyle.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie cierpię zimnych kolorów z monitorów Asusa i zbyt jaskrawych od LG,

Takie rzeczy to się kalibruje i profiluje. Jak ktoś Ci da profil i ustawienia (będę to robił za jakiś czas dla Philips 245E1S/00) to dostaniesz neutralne, nieprzesycone kolory i temp. barwową 6500K (zostanie zmierzona na jednym nowym egzemplarzu, ale jak podam ustawienia, to na innym będzie podobna)

 

Czujnik światła w BenQ jest genialny, mam w swoim i działa świetnie,

Dla mnie strasznie wkurzająca rzecz i pierwsze co robię w TV i monitorze to ją wyłączam w trzy diabły. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pogrzebałem i znalazłem aż jeden monitor do 1000zł który byłbym w stanie kupić dla siebie - BenQ BL2420PT. Cała reszta to jakiś totalny złom. Dodam, że ja preferuję matryce AMVA i porządny kontrast, w IPS wkurza mnie srebrzenie i wycieki światła. Niby kąty widzenia są lepsze, ale w moim monitorze, a jest na AMVA kąty widzenia są doskonałe i wcale nie gorsze, niż np. w monitorze na IPS który obecnie sprzedaję. Co mi się podoba w BenQ BL2420PT? Nie używa PWM do regulacji jasności, od PWM po jakimś czasie boli mnie głowa, więc nawet jeśli kogoś nie boli, to na pewno nie jest to zaleta. Czujnik światła w BenQ jest genialny, mam w swoim i działa świetnie, generalnie BenQ robi porządny sprzęt i nawet budżetowce typu gw2760 wypadają powyżej świetnie w porównaniu z innymi modelami z podobnego pułapu cenowego pod przynajmniej taki względami jak kąty widzenia i odwzorowanie barw. Nie cierpię zimnych kolorów z monitorów Asusa i zbyt jaskrawych od LG, a niestety tak wyglądają ich matryce w większości monitorów do ~1300zł. BenQ BL2420PT niby ma 77% pokrycia przestrzeni barw Adobe RGB, szału nie ma, ale w tym budżecie nic lepszego nie znajdziesz. Weź pod uwagę, że dobre monitory zaczynają się od ~1500zł, taniej masz ekrany do wyświetlania obrazu z komputera i nic więcej, ew. 144Hz TN gamingowe. Ja stawiam na tego BenQ, bo nie widzę dosłownie nic innego, co bym mógł polecić. Grunt żebyś umiał skalibrować monitor, to samo w sobie już dużo daje, a nie tylko wyjąć z pudła, podkręcić jasność i kontrast i tyle.

Tylko ten monitor ma rozdzielczość 2560 x 1440 a ja potrzebuje Full HD. W sumie to mógłby być monitor za 1500zł. Potrzebuje go podłączyć do laptopa bo na 15" niestety nie jestem w stanie pracować. A może warto pomyśleć o czymś na matrycy VA np SAMSUNG QLED 24 CFG73 Podobno ma dobre kolory, czerń i nie męczy wzroku.

Edytowane przez mikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten monitor ma rozdzielczość 2560 x 1440 a ja potrzebuje Full HD. W sumie to mógłby być monitor za 1500zł. Potrzebuje go podłączyć do laptopa bo na 15" niestety nie jestem w stanie pracować. A może warto pomyśleć o czymś na matrycy VA np SAMSUNG QLED 24 CFG73 Podobno ma dobre kolory, czerń i nie męczy wzroku.

 

 

Potrzebujesz monitora do pracy a podajesz model monitora gamingowego... Zakrzywione VA sobie odpuść ze względu na nieostre czcionki, tym bardziej tego Samsunga, który ponoć właśnie męczy oczy.

 

Dlaczego nie chcesz monitora o większej rozdzielczości? Czym większa rozdzielczość = większa ostrość czcionek = mniej męczy oczy. Oczywiście specjalnie pomijam kwestie podświetlenia bo to druga sprawa. Pewnie chodzi o wielkość piksela? Jeśli tak to muszę powiedzieć, że to już nie te czasy i Windows 10 się świetnie skaluje, więc nie ma z tym problemu i można dobrać sobie odpowiednią wielkość "czcionki" w systemie. Ja gdybym kupował monitor wyłącznie do pracy pokusiłbym się w tym budżecie na sprzęt z WQHD i matrycą IPS. Jeśli możesz dołożyć może warto pójść w 4K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz monitora do pracy a podajesz model monitora gamingowego... Zakrzywione VA sobie odpuść ze względu na nieostre czcionki, tym bardziej tego Samsunga, który ponoć właśnie męczy oczy.

 

Dlaczego nie chcesz monitora o większej rozdzielczości? Czym większa rozdzielczość = większa ostrość czcionek = mniej męczy oczy. Oczywiście specjalnie pomijam kwestie podświetlenia bo to druga sprawa. Pewnie chodzi o wielkość piksela? Jeśli tak to muszę powiedzieć, że to już nie te czasy i Windows 10 się świetnie skaluje, więc nie ma z tym problemu i można dobrać sobie odpowiednią wielkość "czcionki" w systemie. Ja gdybym kupował monitor wyłącznie do pracy pokusiłbym się w tym budżecie na sprzęt z WQHD i matrycą IPS. Jeśli możesz dołożyć może warto pójść w 4K?

Tylko że ja chce podłączyć go do laptopa który obsługuje i sam posiada taką matrycę

Matryca MATOWA LED IPS 15.6" 1920x1080

Grafika GeForce GTX1660Ti 6GB DDR6

Więc bez skalowania nie pójdzie wyższa rozdzielczość. I chyba nie wiadomo jak to będzie wyglądać.

Tak monitor potrzebuje raczej do pracy i zależy mi na ostrych czcionkach

Edytowane przez mikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to się kalibruje i profiluje. Jak ktoś Ci da profil i ustawienia (będę to robił za jakiś czas dla Philips 245E1S/00) to dostaniesz neutralne, nieprzesycone kolory i temp. barwową 6500K (zostanie zmierzona na jednym nowym egzemplarzu, ale jak podam ustawienia, to na innym będzie podobna)

 

Dla mnie strasznie wkurzająca rzecz i pierwsze co robię w TV i monitorze to ją wyłączam w trzy diabły.

Nie każdy monitor da się dobrze skalibrować, np. Asus VZ249HE z którego korzystałem prawie dwa lata ma albo troszkę za zimne kolory, albo jaskrawe barwy robią się delikatnie przesycone i nic na to nie poradzisz, tak samo super popularny AOC Q3279VWFD8 też jest niemożliwy do idealnego skalibrowania, z tym Philipsem też będziesz się męczyć, a i tak nie będzie idealnie, bo matryca na to nie pozwoli i już, pewnie będziesz mieć małe odchyły do 8-9%, ale jak liczysz na ideał, to się przeliczysz :)

Co do automatycznego ustawiania jasności, to kiedy już naturalne światło nie wpada przez okno, to w BenQ działa bardzo dobrze, w tv też to wyłączam, bo obraz robi się za ciemny, jeszcze nie miałem tv w którym by to działało ok.

 

Tylko że ja chce podłączyć go do laptopa który obsługuje i sam posiada taką matrycę

Matryca MATOWA LED IPS 15.6" 1920x1080

Grafika GeForce GTX1660Ti 6GB DDR6

Więc bez skalowania nie pójdzie wyższa rozdzielczość. I chyba nie wiadomo jak to będzie wyglądać.

Tak monitor potrzebuje raczej do pracy i zależy mi na ostrych czcionkach

Ja do laptopa 1920x1080 podłączam 4k i wygląda to bardzo dobrze. Co ma matryca w laptopie do ekranu wyjściowego i o jakie skalowanie chodzi? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy monitor da się dobrze skalibrować,

Jakiego kolorymetru używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzeczona jest kamerzystką i grafikiem, używam tego, z którego akurat ona korzysta, obecnie pantone capture.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcąc mieć ostre czcionki i dobre kolory może pomyśleć jednak o czymś większym i z WQHD jak iiyama ProLite XUB2792QSU-B1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzeczona jest kamerzystką i grafikiem, używam tego, z którego akurat ona korzysta, obecnie pantone capture.

 

... jak przy pomocy tego czegoś generujesz profil kolorystyczny ekranu (gdzie zapisane są ew. krzywe korekcyjne, o przestrzeni barwnej opisanej współrzędnymi chromatycznymi nie wspominając) ??

 

W ogóle jak kalibrujesz tym czymś temp. barwową do 6500K ? Przecież to się nie nadaje zupełnie do kalibracji ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem profesjonalistą, nie muszę mieć sprzętu dla zawodowców, uwierz mi, że większość ludzi kalibruje ekrany na oko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudny wybór:) Z 24" nic nie ma, ja bym polecił BenQ 2700Q, chyba lepszego pod względem jakości obrazu w tej cenie nie kupisz. Dla siebie w podobnym budżecie bym wziął coś z mniejszym lagiem, bo czasem trochę pogram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie, klienci którym pokazujesz produkty siedzą obok Ciebie czy odwracasz matrycą na drugą stronę biurka? Czy może patrzą się na wszystko od boku?

 

Tak czy siak IPS to podstawa do takiej zabawy, aby klientów nie straszyć na dzień dobry.

 

Jak monitor odwracasz to podstawa powinna być w pełni obrotowa.

 

Rozsądnie jest puszczać pokazowy materiał na drugi ekran dedykowany tylko dla klientów. Np TV na ścianie zawieszony za Twoimi plecami.

 

Możesz mieć FHD na laptopie i WQHD/4K na monitorze/TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...