Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

piszę z zapytaniem czy jestem w stanie jakos zsynchronizować Navisa aRGB 360 z obudową AR7X TG RGB?

Bo z tego co oglądałem na YT to Navis aRGB nie będzie kompatybilny z aRGB i w tym momencie nie wiem czy jest sens się w to pchać i wziąć zwykłego Navisa RGB..

No i pytanie również tyczy się samego chłodzenia czy 360mm wejdzie mi na górę tej obudowy?

Składam nowy komputer i chcę dopieścić koszyk zanim zamówię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navis 360 wejdzie na top tej obudowy bez problemu, masz o tym info na stronie Silentiumpc. Navisa ARGB zsynchronizujesz z ARGB płyty głównej, ale nie zsynchronizujesz z RGB obudowy AR7X bo to zupełnie inne systemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navis 360 wejdzie na top tej obudowy bez problemu, masz o tym info na stronie Silentiumpc. Navisa ARGB zsynchronizujesz z ARGB płyty głównej, ale nie zsynchronizujesz z RGB obudowy AR7X bo to zupełnie inne systemy

 

Czyli generalnie nie ma sensu się pakować w aRGB skoro biorę B450M Tomahawk?

Lepiej to wszystko opakować z Navisem RGB?

 

A i w sumie jeszcze spytam o pamięci czy lepiej wziąć 3000mhz cl15 czy 3200 cl16?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie nie ma sensu się pakować w aRGB skoro biorę B450M Tomahawk?

Lepiej to wszystko opakować z Navisem RGB?

Z tą płytą główną ja bym szedł w Navisa RGB. W sumie tracisz tylko węże w oplocie

 

A i w sumie jeszcze spytam o pamięci czy lepiej wziąć 3000mhz cl15 czy 3200 cl16?

Wydajność jest podobna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą płytą główną ja bym szedł w Navisa RGB. W sumie tracisz tylko węże w oplocie

 

 

Wydajność jest podobna :)

 

A powiedz mi jeszcze jedną rzecz czy jak ewentualnie będę chciwy i wezmę MSI X570 Gaming Plus to co dokładnie zyskam wydając te 300zł więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jeszcze jedną rzecz czy jak ewentualnie będę chciwy i wezmę MSI X570 Gaming Plus to co dokładnie zyskam wydając te 300zł więcej?

Nowszy chipset to obsługa PCI-E 4.0 (o ile masz CPU z serii 3), więcej gniazd SATA i.... wentylator na chipsecie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę brał ryzena 3700x i 2080s

 

Nowszy chipset to obsługa PCI-E 4.0 (o ile masz CPU z serii 3), więcej gniazd SATA i.... wentylator na chipsecie :D

 

Czyli tak naprawdę nie jest mi potrzebna takowa płyta i bez sensu pakować się w dodatkowe koszta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę brał ryzena 3700x i 2080s

 

 

 

Czyli tak naprawdę nie jest mi potrzebna takowa płyta i bez sensu pakować się w dodatkowe koszta?

Z praktyki wynika, że mało kto wykorzystuje lepszą płytę główną. Zwykle taniej jest kupić najtańszą spełniającą wymagania płytę główną i później po prostu ją wymienić wraz z procesorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z praktyki wynika, że mało kto wykorzystuje lepszą płytę główną. Zwykle taniej jest kupić najtańszą spełniającą wymagania płytę główną i później po prostu ją wymienić wraz z procesorem

 

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedzi i czas!

W takim razie już wiem co włożę do koszyka i zamówię!

 

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedzi i czas!

W takim razie już wiem co włożę do koszyka i zamówię!

 

Miłego dnia!

 

Nie do końca zgadzam się z tym co wyżej padło. Jeśli bierzesz Ryzena 7 3700X to być może będziesz chciał go w przyszłości podkręcić i tutaj w grę wchodzi już VRM płyty głównej. Tomahawk ma sekcję ok ale w przypadku kręconego 3700X może to być już kłopot. Jeśli oczywiście możesz wziąć X570 to jak najbardziej do tego zachęcam z racji natywnego i pełnego wsparcia dla Ryzenów 3-gen (przypominam że MSI na B450 były jednymi z najbardziej problematycznych na tym polu płyt głównych). Co do Navisów pamiętaj że do modelu EVO jest w zestawie odpowiedni kontroler który może się również przydać jeśli zdecydujesz się na wentylatory z serii Stella ARGB, stworzy to całkiem przyjemnie wyglądający zestaw. A co do różnicy to poza wężami w oplocie seria EVO posiada dłuższą o rok gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...