Skocz do zawartości
MAriusz96

Czy ten m.2 pasuje?

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej będzie

 

Też mam podobny dysk z tym złączem i też miałem obawy ale działa

 

W naszych manualach do płyt jest to samo

 

1 x M.2 port (Key M)

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej będzie

 

Też mam podobny dysk z tym złączem i też miałem obawy ale działa

 

W naszych manualach do płyt jest to samo

 

1 x M.2 port (Key M)

 

Ok Dzieki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumiem, że żeby podłączyć taki dysk M.2 lub PCI Express NVMe muszę mieć specjalną płytę główną, odpowiednią do tego? Nie wystarczy wolny slot PCIe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy taki adapter znajdę przy zakupionym dysku? Czy to dodatkowy koszt, powodujący, że cała operacja przestaje być opłacalna i lepiej kupić dysk na SATA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy taki adapter znajdę przy zakupionym dysku?

Nie.

 

Czy to dodatkowy koszt, powodujący, że cała operacja przestaje być opłacalna i lepiej kupić dysk na SATA?

Przecież kupiłeś dysk na SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski m.2 mogą być w standardzie NVME i SATA.

m.2 SATA obecnie ma chyba mały sens istnienia. Wydajnościowo nie są lepsze od "zwykłych" SSD 2.5".

Przejrzyj instrukcję od płyty głównej w celu ustalenia, czy możesz użyć dysku m.2.

Dysk m.2 można też włożyć w specjalną kartę PCIE, nie zawsze jednak można było zabootować komputer z dysku w takiej karcie. Połączenie m.2 SATA z adapterem chyba ma jeszcze mniej sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Nie SATA miałem na myśli wpinane w PCIe, ne wiedziałem, że to też może być SATA, myślałem że to kwestia przewodu którym podłączamy dysk do płyty. Raczej moje MOBO nie jest kompatybilne, bo ma jakieś 5 lat. Przejrzałem sobie pobieżnie jakie standardy obsługuje i nie było nic o tym. Dlatego będę musiał się rozejrzeć za tym adapterkiem, bo jednak różnica w prędkościach jest znaczna i warto pokombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy taki adapter znajdę przy zakupionym dysku? Czy to dodatkowy koszt, powodujący, że cała operacja przestaje być opłacalna i lepiej kupić dysk na SATA?

Adapter PCIe - M.2 NVMe musisz dokupić osobno,najtańsze takie adaptery są po ok.30 zł

 

Nie lepiej było kupić Plextor M9PeG/M9PeGN :hmm: 256GB jest niewiele droższy od tego wynalazku

Nie byłoby wtedy kombinacji czy pasuje czy nie

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej było kupić Plextor M9PeG/M9PeGN :hmm: 256GB jest niewiele droższy od tego wynalazku

Nie byłoby wtedy kombinacji czy pasuje czy nie

 

Nie, bo w promocji ten "wynalazek" był po 99 zł.

A cała "kombinacja" to zapoznanie się z instrukcją płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Nie SATA miałem na myśli wpinane w PCIe, ne wiedziałem, że to też może być SATA, myślałem że to kwestia przewodu którym podłączamy dysk do płyty. Raczej moje MOBO nie jest kompatybilne, bo ma jakieś 5 lat. Przejrzałem sobie pobieżnie jakie standardy obsługuje i nie było nic o tym. Dlatego będę musiał się rozejrzeć za tym adapterkiem, bo jednak różnica w prędkościach jest znaczna i warto pokombinować.

Wszystko oparte na UEFI (tj. płyty główne obsługujące procesory Core iX 2000 lub nowsze), może mieć dodaną obsługę rozruchu NVMe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...