Skocz do zawartości
Kamil54824

Obraz nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem dzisiaj nowe podzespoły do komputera : procesor AMD ryzen 7 1700, płyta główna ASRock a320m-hdv r4.0, karta graficzna radeon rx 570 oraz zasilacz Corsair vs650 w

Jednak po włożeniu wszystkiego w obudowę i podłączeniu kabli nie wyświetla się obraz...

Wszystko się świeci, wiatraczki się kręcą a obrazu nie ma ani na karcie graficznej ani na zintegrowanej.

Z karty graficznej podłączyłem poprzez kabel DVI a z integowanej poprzez DVI oraz VGA ale wszystko na nic. Aby uprzedzić pytania nie mam możliwości podłączenia poprzez hdmi czy inny kabel (monitor nie posiada innych wejść oraz nie mam telewizora na którym mógłbym to sprawdzić) przewody w 99% podłączone poprawnie (robiłem to pierwszy raz ale z poradnika i na yt)

Wie ktoś w czym może być problem oraz jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może płyta sparowana z tym procesorem wymaga aktualizacji biosu by wystartować tego Ryzena. Niech wypowiedzą się inni bo nie znam się za bardzo na Ryszardach.

 

Jeśli nie to to być może zrobiłeś jakiś błąd w montażu. Nie pokrzywiłeś pinów?

 

EDIT: Ten Ryzen nie ma integry.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączałeś zintegrowaną to wyjąłeś rx 570?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko tak gdybać, pokaż może zdjęcie jak to wszystko jest podłączone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem... Napisałem że kupilem nowy zasilacz bo we wcześniejszym nie było odpowiedniego wejścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem... Napisałem że kupilem nowy zasilacz bo we wcześniejszym nie było odpowiedniego wejścia

Czy sprawdziłeś co radził kolega w poście 3?

 

A tak swoją drogą kto Ci polecił taką badziewną płytę :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie bo jestem w pracy i dopiero po południu sprawdzę a ta płytka była w zestawie z procesorem i ramem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie jest to wina biosu bo wszystkie biosy według Asrocka powinny obsługiwać 1700 na tym modelu płyty głownej https://www.asrock.com/mb/AMD/A320M-HDV%20R4.0/index.asp#CPU . Nadal warto by było pokazać na zdjęciu jak to dokłądnie wygląda, czasem wystarczy rzucić okiem i widać, podeślij wnętrze obudowy i tyłu aio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"przewody w 99% podłączone poprawnie" A płytę przykręciłeś poprawnie? Może gdzieś styka się z obudową i powoduje zwarcie. Ja bym powoli i na spokojnie wyjął podzespoły i pobawił się w złożenie jeszcze raz.

 

Jestes pewien, że te elementy które kupiłeś są sprawne?

 

Kwestia aktualizacji biosu faktycznie raczej odpada, także skupiłbym się jak wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie elementy są nowe więc powinny być sprawne.

Próbowałem 2 razy złożyć od początku i ciągle był ten sam problem. Nie widać aby płyta stykala się gdziekolwiek z obudową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty mają złącze dvi? Wstaw zdjęćie jak masz to podłączone do monitora. Zdjęcie kabli? Może tu jest problem bo piszesz o vga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...