Forum PCLab.pl: Problem z uruchomieniem PC - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Problem z uruchomieniem PC

#1 Użytkownik jest niedostępny   Cycu944 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 19 Listopad 2019 - 22:31

Witam. Po wymianie płyty głównej z MSI Z370 Tomahawk na Asrock Z390 Extreme 4 zaczęły się pojawiać problemy z odpaleniem komputera. Tydzień temu zakupiłem płytę Asrocka i zaczęły się problemy bios startuje i zawiesza się na jakoś 5 minut a po tym czasie pojawia się czarny ekran i to tyle z zabawy. Po kilku wyłączeniach i włączeniach komputera (nawet odpinam mu całkowicie prąd od zasilacza) coś mu zaświeci i odpali bez problemu. Jak mi się uda wejść w bios to nie widać albo dysku SSD albo HDD albo SSD i HDD. Na płycie MSI nie miałem żadnych problemów i wszystko działało tak jak powinno ( poza slotami ram które padły jakiś czas po upgrade z 2 na 4 kości ram).

Specyfikacja:

Mobo: Asrock Z390 Extreme 4

CPU: Intel I5 8600k

GPU: Gigabyte GTX 1060 Windforce OC 6GB

RAM: G.Skill Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 4x8GB

Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 600W

Dysk: SSD - Intel 545s 256GB SATA3 HDD - Toshiba P300 2 TB SATA 3

#2 Użytkownik jest niedostępny   Iri 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 19 Listopad 2019 - 22:39

Płyta jest przykręcona prawidłowo? Ostatnio miałem kompa z płytą przykręconą na 3 śrubki i efekty były podobne, luknij w socket czy nie pogiąłeś pinów, zbyt dużo pasty na procesorze może powodować również takie same problemy, jeśli masz inne chłodzenie niż box to możesz spróbować z boxem, czasami zbyt mocno dokręcone chłodzenie powoduje cuda. Sprawdź wersje biosu i ewentualnie zaktualizuj, pozamieniaj ram slotami, uruchom z mniejszą ilością ram. Wykluczaj po kolei każdą z możliwości innego sposobu nie widzę. ;)

Pacjent z podobnym problemem na tej samej płycie z tymi samymi pamięciami więc problem może leżeć tutaj.

http://vbtpc.pl/foru...-z390-extreme4/

Wepnij głośniczek i sprawdzasz według piknięć.

Ten post był edytowany przez Iri dnia: 19 Listopad 2019 - 22:46

#3 Użytkownik jest niedostępny   Flik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Listopad 2019 - 00:09

Jeśli jesteś pewny, że nie ma błedów w montażu, to spróbuj konfiguracji Ram 2X8 GB. Jak musisz mieć 32 GB to opcja 2X16 chyba byłaby lepsza.

Ten post był edytowany przez Flik dnia: 20 Listopad 2019 - 00:12

#4 Użytkownik jest niedostępny   Cycu944 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 20 Listopad 2019 - 15:49

Zobacz postIri, o 19 Listopad 2019 - 22:39, napisał(a):

Płyta jest przykręcona prawidłowo? Ostatnio miałem kompa z płytą przykręconą na 3 śrubki i efekty były podobne, luknij w socket czy nie pogiąłeś pinów, zbyt dużo pasty na procesorze może powodować również takie same problemy, jeśli masz inne chłodzenie niż box to możesz spróbować z boxem, czasami zbyt mocno dokręcone chłodzenie powoduje cuda. Sprawdź wersje biosu i ewentualnie zaktualizuj, pozamieniaj ram slotami, uruchom z mniejszą ilością ram. Wykluczaj po kolei każdą z możliwości innego sposobu nie widzę. ;)

Pacjent z podobnym problemem na tej samej płycie z tymi samymi pamięciami więc problem może leżeć tutaj.

http://vbtpc.pl/foru...-z390-extreme4/

Wepnij głośniczek i sprawdzasz według piknięć.

Płyta przykręcona na 9/10 śrubek (9 standardowych jest przykręconych a na 10 pod kartą graficzna nie mam gniazda nawet) piny pod cpu proste, pasta nałożona książkowo nie wystawała poza czapke, blok dokręcony ręcznie do momentu wyczucia oporu, kości ram przemieniałem w każdej możliwej konfiguracji i nic się nie zmienia dopiero po wypięciu ssd i odpaleniu wyskoczy informacja że nie widzi boot managera wyłączam go podpinam ssd i zaskakuje. Głośniczek piknie raz jakby wszystko było ok. Zastanawiam się czy to nie będzie wina leżała po stronie zasilacza lub samego dysku ssd

Strona 1 z 1