Skocz do zawartości
Cycu944

Problem z uruchomieniem PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po wymianie płyty głównej z MSI Z370 Tomahawk na Asrock Z390 Extreme 4 zaczęły się pojawiać problemy z odpaleniem komputera. Tydzień temu zakupiłem płytę Asrocka i zaczęły się problemy bios startuje i zawiesza się na jakoś 5 minut a po tym czasie pojawia się czarny ekran i to tyle z zabawy. Po kilku wyłączeniach i włączeniach komputera (nawet odpinam mu całkowicie prąd od zasilacza) coś mu zaświeci i odpali bez problemu. Jak mi się uda wejść w bios to nie widać albo dysku SSD albo HDD albo SSD i HDD. Na płycie MSI nie miałem żadnych problemów i wszystko działało tak jak powinno ( poza slotami ram które padły jakiś czas po upgrade z 2 na 4 kości ram).

 

 

 

Specyfikacja:

 

Mobo: Asrock Z390 Extreme 4

 

CPU: Intel I5 8600k

 

GPU: Gigabyte GTX 1060 Windforce OC 6GB

 

RAM: G.Skill Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 4x8GB

 

Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 600W

 

Dysk: SSD - Intel 545s 256GB SATA3 HDD - Toshiba P300 2 TB SATA 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest przykręcona prawidłowo? Ostatnio miałem kompa z płytą przykręconą na 3 śrubki i efekty były podobne, luknij w socket czy nie pogiąłeś pinów, zbyt dużo pasty na procesorze może powodować również takie same problemy, jeśli masz inne chłodzenie niż box to możesz spróbować z boxem, czasami zbyt mocno dokręcone chłodzenie powoduje cuda. Sprawdź wersje biosu i ewentualnie zaktualizuj, pozamieniaj ram slotami, uruchom z mniejszą ilością ram. Wykluczaj po kolei każdą z możliwości innego sposobu nie widzę. ;)

 

Pacjent z podobnym problemem na tej samej płycie z tymi samymi pamięciami więc problem może leżeć tutaj.

 

http://vbtpc.pl/forum-vbt-pc/dyskusja-ogolna/problem-z-pamieciami-w-ustawieniu-4x8gb-na-plycie-asrock-z390-extreme4/

 

Wepnij głośniczek i sprawdzasz według piknięć.

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś pewny, że nie ma błedów w montażu, to spróbuj konfiguracji Ram 2X8 GB. Jak musisz mieć 32 GB to opcja 2X16 chyba byłaby lepsza.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest przykręcona prawidłowo? Ostatnio miałem kompa z płytą przykręconą na 3 śrubki i efekty były podobne, luknij w socket czy nie pogiąłeś pinów, zbyt dużo pasty na procesorze może powodować również takie same problemy, jeśli masz inne chłodzenie niż box to możesz spróbować z boxem, czasami zbyt mocno dokręcone chłodzenie powoduje cuda. Sprawdź wersje biosu i ewentualnie zaktualizuj, pozamieniaj ram slotami, uruchom z mniejszą ilością ram. Wykluczaj po kolei każdą z możliwości innego sposobu nie widzę. ;)

 

Pacjent z podobnym problemem na tej samej płycie z tymi samymi pamięciami więc problem może leżeć tutaj.

 

http://vbtpc.pl/forum-vbt-pc/dyskusja-ogolna/problem-z-pamieciami-w-ustawieniu-4x8gb-na-plycie-asrock-z390-extreme4/

 

Wepnij głośniczek i sprawdzasz według piknięć.

 

Płyta przykręcona na 9/10 śrubek (9 standardowych jest przykręconych a na 10 pod kartą graficzna nie mam gniazda nawet) piny pod cpu proste, pasta nałożona książkowo nie wystawała poza czapke, blok dokręcony ręcznie do momentu wyczucia oporu, kości ram przemieniałem w każdej możliwej konfiguracji i nic się nie zmienia dopiero po wypięciu ssd i odpaleniu wyskoczy informacja że nie widzi boot managera wyłączam go podpinam ssd i zaskakuje. Głośniczek piknie raz jakby wszystko było ok. Zastanawiam się czy to nie będzie wina leżała po stronie zasilacza lub samego dysku ssd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...