Skocz do zawartości
gigahodor

Zakup laptopa: co sprawdzić w salonie?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Przymierzam się do zakupu laptopa. Po długich poszukiwaniach wybór ograniczyłem do tych dwóch i nie mam pojęcia który wybrać:

https://www.x-kom.pl/p/476563-notebook-laptop-156-huawei-matebook-d-156-i5-8250u-16gb-480-win10.html [[windows zbędny]]

https://www.x-kom.pl/p/519569-notebook-laptop-156-acer-aspire-5-i5-10210u-16gb-512-mx250-srebrny.html [[mx250 zbędny]]

 

I w tym budżecie nie wiem czy coś lepszego znajdę (lekki, długa bateria, do pracy z średnio-wymag. programami, nie do gier, bardzo często przenoszony); tutaj podzespoły są prawie perfekcyjne takie jakie chcę (niskonapięciowy CPU, 500 SSD, 16 RAM, IPS matowy).

 

W tym tygodniu będę miał możliwość sprawdzić oba laptopy na żywo w salonie, porównać i ocenić który lepszy.

 

Pytanie: co tak właściwie sprawdzić aby jak najmniej emocjonalnie ocenić, który laptop jest lepszym wyborem?

 

Z pewnością spróbuję poużywać chwilę klawiatury i touch pada i ocenić który lepszy. Sprawdzę może jakoś zawiasy. Nie chcę sprawdzać jakichś speedtestów itp., chodzi mi tylko i wyłącznie o fizyczne wykonanie. To są teoretycznie te same matryce, ale praktycznie to pewnie któraś z nich jest lepsza - jakiś dobry sposób jak łatwo sprawdzić która matryca wygrywa?

 

Jakieś pro tipy?

 

Dzięki

Edytowane przez gigahodor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba są dobre. Aspire ma nowszy procesor. Kwestia czy potrzebujesz laptop z systemem, czy może być w tańszej wersji bez. Tak można sprawdzić pokrycie barw na Notebookcheck, chociaż jak wybierzesz matowy IPS FHD, to niezależnie od pokrycia barw będziesz zadowolony, bo jest to moim zdaniem jedna z najlepszych matryc. Pytanie do jakich programów ma być laptop. Pytam, bo może 8GB RAM starczy. Pytanie też czy sama wydajność + dobra matryca wystarczy, czy chcesz iśc w desing typu ultrabook Lekki, cienki itp.

 

Acer Swift 3 R5-3500U/8GB/512/Win10 - 2599zł

Lekka mobilna metalowa konstrukcja z dobrym czasem pracy na baterii. Laptop ma 14" cali, ale waży zaledwie 1,41kg przez co jest wygodny do przenoszenia.

 

HP Pavilion 15 i5-8265/16GB/480/Win10 Blue - 3099zł

Z większych modeli 15-sto calowych dobrym wyborem będzie laptop HP Pavilion. Wykonanie jest wzorowe a sam laptop na żywo kolorze blue jest przepiękny. HP ma bdb serwis i ogólnie rzadko się psuje.

 

W salonie nic nie musisz sprawdzać. Klikasz i zamawiasz sobie do chaty. Jak Masz budżet 3k i możesz dopłacić za sam wygląd, to fajny jest też ZenBook 14" za 3k z matrycą, która ma prawie 100% pokrycia barw RGB, natomiast taniej z podzespołami o podobnej wydajności takimi jak procesor, ram, ssd wyjdzie Swift. Jak ma być 15-stka, no to dobry będzie Pavilion, lub Aspire.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: co tak właściwie sprawdzić aby jak najmniej emocjonalnie ocenić, który laptop jest lepszym wyborem?

 

Jeśli odrzucisz słabe laptopy i zostawisz sobie wstępnie wyselekcjonowane modele jak np. te dwa które podałeś to nie widzę problemu żeby właśnie decydować emocjami. W końcu na laptop będziesz patrzeć przez 100% czasu pracy z nim także dlaczego masz kupować coś co ci się mniej podoba tylko dlatego że gdzieś w jakimś porównaniu na papierze wypadł gorzej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...