Forum PCLab.pl: Zakup laptopa: co sprawdzić w salonie? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Zakup laptopa: co sprawdzić w salonie?

#1 Użytkownik jest niedostępny   gigahodor 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 20 Listopad 2019 - 00:22

Dzień dobry,

Przymierzam się do zakupu laptopa. Po długich poszukiwaniach wybór ograniczyłem do tych dwóch i nie mam pojęcia który wybrać:
https://www.x-kom.pl...-480-win10.html [[windows zbędny]]
https://www.x-kom.pl...50-srebrny.html [[mx250 zbędny]]

I w tym budżecie nie wiem czy coś lepszego znajdę (lekki, długa bateria, do pracy z średnio-wymag. programami, nie do gier, bardzo często przenoszony); tutaj podzespoły są prawie perfekcyjne takie jakie chcę (niskonapięciowy CPU, 500 SSD, 16 RAM, IPS matowy).

W tym tygodniu będę miał możliwość sprawdzić oba laptopy na żywo w salonie, porównać i ocenić który lepszy.

Pytanie: co tak właściwie sprawdzić aby jak najmniej emocjonalnie ocenić, który laptop jest lepszym wyborem?

Z pewnością spróbuję poużywać chwilę klawiatury i touch pada i ocenić który lepszy. Sprawdzę może jakoś zawiasy. Nie chcę sprawdzać jakichś speedtestów itp., chodzi mi tylko i wyłącznie o fizyczne wykonanie. To są teoretycznie te same matryce, ale praktycznie to pewnie któraś z nich jest lepsza - jakiś dobry sposób jak łatwo sprawdzić która matryca wygrywa?

Jakieś pro tipy?

Dzięki

Ten post był edytowany przez gigahodor dnia: 20 Listopad 2019 - 00:24

#2 Użytkownik jest niedostępny   pabloesc 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Listopad 2019 - 07:19

Oba są dobre. Aspire ma nowszy procesor. Kwestia czy potrzebujesz laptop z systemem, czy może być w tańszej wersji bez. Tak można sprawdzić pokrycie barw na Notebookcheck, chociaż jak wybierzesz matowy IPS FHD, to niezależnie od pokrycia barw będziesz zadowolony, bo jest to moim zdaniem jedna z najlepszych matryc. Pytanie do jakich programów ma być laptop. Pytam, bo może 8GB RAM starczy. Pytanie też czy sama wydajność + dobra matryca wystarczy, czy chcesz iśc w desing typu ultrabook Lekki, cienki itp.

Acer Swift 3 R5-3500U/8GB/512/Win10 - 2599zł
Lekka mobilna metalowa konstrukcja z dobrym czasem pracy na baterii. Laptop ma 14" cali, ale waży zaledwie 1,41kg przez co jest wygodny do przenoszenia.

HP Pavilion 15 i5-8265/16GB/480/Win10 Blue - 3099zł
Z większych modeli 15-sto calowych dobrym wyborem będzie laptop HP Pavilion. Wykonanie jest wzorowe a sam laptop na żywo kolorze blue jest przepiękny. HP ma bdb serwis i ogólnie rzadko się psuje.

W salonie nic nie musisz sprawdzać. Klikasz i zamawiasz sobie do chaty. Jak Masz budżet 3k i możesz dopłacić za sam wygląd, to fajny jest też ZenBook 14" za 3k z matrycą, która ma prawie 100% pokrycia barw RGB, natomiast taniej z podzespołami o podobnej wydajności takimi jak procesor, ram, ssd wyjdzie Swift. Jak ma być 15-stka, no to dobry będzie Pavilion, lub Aspire.

Ten post był edytowany przez pabloesc dnia: 20 Listopad 2019 - 07:25

#3 Użytkownik jest dostępny   manuelos 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Listopad 2019 - 11:58

Zobacz postgigahodor, o 20 Listopad 2019 - 01:22, napisał(a):

Pytanie: co tak właściwie sprawdzić aby jak najmniej emocjonalnie ocenić, który laptop jest lepszym wyborem?

Jeśli odrzucisz słabe laptopy i zostawisz sobie wstępnie wyselekcjonowane modele jak np. te dwa które podałeś to nie widzę problemu żeby właśnie decydować emocjami. W końcu na laptop będziesz patrzeć przez 100% czasu pracy z nim także dlaczego masz kupować coś co ci się mniej podoba tylko dlatego że gdzieś w jakimś porównaniu na papierze wypadł gorzej ?

Strona 1 z 1