Skocz do zawartości
eciepecie

Czy wymiana karty na 2060S przyniesie korzyści?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie,

 

Mój obecny sprzęt to:

I7 6700k nie kręcony

RTX 2060 6gb Palit oc

Zasilacz pc vero bronze 600 w.

Płyta msi pro vdh b 250

16 gb ram 2400

 

Płyta lepszego procka już mieć nie może i ramu 3000 też już nie pociągnie, zatem czy jest sens wymiany karty z rtx 2060 na super.

Monitor mam 60hz więc rozumiem że będę miał stale 60 klatek, nowa karta tylko da mi lub może powinienem powiedzieć aż 2 gb vram i jeśli będą bardziej wymagające gry, to z nową kartą suwaki pójdą na ultra. Czy jest sens bez zmiany płyty na tą kartę? W przyszłości kiedyś chciałbym wymienić monitor.

 

Co Panowie myślicie?

Edytowane przez eciepecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej to grze 2060 nie uciągnie fullHD na 60fps?

No chyba, że chodzi ci o 1440p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzając na szybko wymiana na super to około 500 zł, gdzie przy Twojej konfiguracji dostaniesz pewnie z 5 klatek na full hd. Więcej dałaby zmiana płyty,ramu i kręcenie proca, oczywiście nie z boxowym chłodzeniem.

 

5 klatek dla gier najbardziej wymagajacych które mogą tracić płynność na zwykłej 2060

Edytowane przez Strato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zmiana z 2060 na 2060S nie ma sensu - za mały przyrost wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup płytę Z170/270,

kosztują już grosze i podkręć procesor,

tak sama zrób z pamięciami.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby

w pierwszej kolejności wymiana monitora.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a monitor 75hz będzie wystarczający, odczuje różnice odnośnie 60hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a monitor 75hz będzie wystarczający, odczuje różnice odnośnie 60hz?

Minimalną, lub wcale nie odczujesz, to kwestia indywidualna.

Popieram kolegów, zmiana z 2060 na 2060S nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana 2060 nawet na 2070 to tak średnio, a co dopiero 2060S ;) Istotny przeskok to 2060 -> 2070S

 

Ale w tym przypadku to kup tanią płytę, podkrecisz cpu i ram, to da najwięcej, szczególnie w istotnym minimalnym fps

 

Dzięki, a monitor 75hz będzie wystarczający, odczuje różnice odnośnie 60hz?

 

Raczej pomijalna, zerknij w google na "Custom Resolution Utility", pewnie na obecnym monitorze odpalisz 75 ;)

Jak płynność to 100+ trzeba atakować, ale można też zmienić dla rozdzielczości czy kolorów

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica względem 60hz a 75 jest spora... nie wszystkie 60tki idą do tych 75 ostatnio podkręcałem monitor u znajomego 60 i poszedł do 66, pomyśl sobie tak 60 vs 75 to jak 60 vs 45 więc jest różnica, co do karty to mając rtx 2060 wymieniłbym minimum na 2070S inaczej nie ma sensu. Jak chcesz podkręcić obecny to nie trzeba CRU można w sterowniku to zrobić

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu różnica między 45 a 60 jest znacznie większa niż między 60 a 75. 75Hz jest trochę płynniejsze, ale gdyby mi ktoś zrobił ślepy test, to nie wiem czy bym zawsze zgadł ile Hz ma aktualnie monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu różnica między 45 a 60 jest znacznie większa niż między 60 a 75. 75Hz jest trochę płynniejsze, ale gdyby mi ktoś zrobił ślepy test, to nie wiem czy bym zawsze zgadł ile Hz ma aktualnie monitor.

zależy też jaki monitor bo np moj kumpel miał taka 60tke że po przesiadce na taką moją iiyame 75 różnica była kosmiczna liczą się też inne parametry

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica względem 60hz a 75 jest spora... nie wszystkie 60tki idą do tych 75 ostatnio podkręcałem monitor u znajomego 60 i poszedł do 66, pomyśl sobie tak 60 vs 75 to jak 60 vs 45 więc jest różnica, co do karty to mając rtx 2060 wymieniłbym minimum na 2070S inaczej nie ma sensu. Jak chcesz podkręcić obecny to nie trzeba CRU można w sterowniku to zrobić

 

 

"Custom Resolution Utility

próbowałem podkręcac w windowsie hz ale przy 62 wywalało jakies paski. Czy to znaczy że przy Custom Resolution Utility też tak będzie po podkręceniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1440p+140hz+2070s=zauważalna różnica.

60hz vs 75hz coś tam pewnie zauważysz na siłę o ile Twój stary monitor jest kiepski.

A wymiana 2060 na wersję S, to totalna głupota.

Edytowane przez tobislawow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Custom Resolution Utility

próbowałem podkręcac w windowsie hz ale przy 62 wywalało jakies paski. Czy to znaczy że przy Custom Resolution Utility też tak będzie po podkręceniu?

W sterowniku od karty graficznej podkręcałeś? w cru robisz tak samo ustawiasz nową rozdzielczość i do niej dane odświeżanie zatwierdzasz i dajesz restart driver sprawdzasz czy jest ok i czy da się przestawić na więcej hz jeżeli jest ok ale do wyboru nie ma więcej hz to znaczy że nie przeszło testu, jeżeli jest czarny obraz przez chwile po wbiciu danej wartości hz to też jest niestabilność, sprawdzaj masz poradnik na YT jak to zrobić minuta roboty.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...