Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę państwa czy na forum znajdują się spece od składania komputerów z danych epok? Jeśli tak, to bardzo bym prosił o pomoc. Proszę państwa pytałem się na grupach retro, swoich znajomych i w tym temacie mi odmawiano, lub te osoby bały się podchodzić do tego.

O co chodzi już piszę.

Patrząc na swoją zebraną przez lata bibliotekę gier, naszła mnie ochota na gry retro. W mojej kolekcji są takie gry jak Die Hard Trilogy z 1996, TOCA 2 Touring Cars z 1998, NFS III z 1998 czy Medal Of Honor Allied Assault z 2002, Screamer 2 z 1996 i inne.

Próbowałem podejmować temat u różnych osób, grup, lecz wychodziło tak jak wyżej.

Próbowałem swoich sił w zbudowaniu takiego jakiegokolwiek retrokomputera ale nic z tego. Projekt jakiegokolwiek retrokomputera jest w moich planach od grudnia 2016. Próbowałem wszystkiego co do wirtualnych maszyn, lecz one psuły mi krew. A to raz po resecie wirtualnej maszyny wywalało sterowniki graficzne, albo wymagało sterownika graficznego takiego jakiego mam w prawdziwej maszynie. A nawet gry miały konflikt z systemem bo np. Fade To Black z 1995 czy Time Commando z 96 roku nie chcą się zainstalować kompletnie.

Fade to Black - próbuję przez DOSBox - każe mi instalować spod Windowsa, instaluje na Windows - wymaga DOS.

To samo z Time Commando.

Pastwię się nad wirtualnymi maszynami 3 lata...zaraz 4 (bo 2020) i nic z tego nie wychodzi.

Ale czy chodzi mi o konkretne tytuły do retromaszyny? Nie. Chodzi mi o wszystkie gry retro od epoki DOS do Windows.

Nie tylko chcę zagrać w gry retro, ale też poznać starą informatykę.

Oglądałem NRGeeka, Archona czy Włodka Markowicza jak pokazywali swe gry, Windowsy, komputery, to się tymi filmami zainspirowałem. Tak samo się zainspirowałem filmem o Windowsie 98 na kanale AkBkUkU czy też u LGR'a o komputerze z DOSem zbudowanym na AMD Ryzen.

Oglądałem NRGeekowe pogadajmy i to było grane, to aż zalałem się łzami, gdy to oglądałem. Uznałem, że ja rocznik 1999 straciłem najlepsze lata w dziejach gamingu. I teraz chciałbym poznać to co oni grali, wrócić do swoich gier, jak i poznać inne które by mnie zainteresowały, czy też całą tą retro informatykę naprawdę.

Sam zaczynałem od AMD Athlon 2000XP+, 64 MB RAM, GeForce 2 i Windows 95 - na nim miałem 5 może 6 gier. Był to komputer z obudową leżącą. Posiadałem go od wakacji 2002 roku do kwietnia 2004. W kwietniu '04' został sprzedany. Jeszcze przed sprzedażą miał instalowany Windows 98 SE.

W kwietniu 2004 dostałem kolejny komputer w specyfikacji na rok 2002 - oparty na pentium 4, 512 MB RAM, GeForce 4 TI, na płycie Gigabyte. Ten wytrzymał do 3 listopada 2008. Dlaczego? Zepsuł się. Karta graficzna uległa uszkodzeniu. Zasilacz wysiadł, dysk tak samo.

Próbowałem go odratować by wrócić do retro....ale nic z tego.

Miał on Windows 2000, potem XP

Od 4 listopada 2008 do 1 kwietnia 2016 miałem kolejny komputer, który miał XP na dysku ale parę miesięcy później Windows 7. I odkąd XP został wymieniony na 64-bitowego Windowsa 7 tak już nie mam kontaktu z retro od dobrego 2009. Nie mam jak gier zainstalować.

Piszę ten wątek z wielkim bólem, smutkiem, jak i też zalewając się łzami, bo naprawdę nie wiem kogo mam się pytać czy prosić o pomoc w zbudowaniu sprzętu.

Czytałem również Secret Service i Top Secret i inne czasopisma o grach z tamtych lat. To wiecie, że cały czas mi łzy leciały? Bo mnie ominęły najlepsze tytuły, najlepsze czasy.

Pewnie mi napiszecie.....użyj innej wirtualnej maszyny - nie chce używać wirtualnych maszyn bo miałem z nimi problem.

Pewnie mi napiszecie....skorzystaj z Gog czy Steam - nie skorzystam, gdyż tam nie ma wszystkich tytułów, np. Alien Trilogy, TOCA 2 Touring Cars, Die Hard Trilogy czy Resident Evil 1 2 3, a po za tym gog czy Steam mnie nie interesuje. Bo ja chcę poznać retro informatykę, gry z tamtego okresu, z okresu używalności CD czy dyskietek. Chce poczuć tamte czasy, tamten klimat

Projekt jak pisałem mam w planach od grudnia 2016. Najpierw od jednego komputera, potem kilka komputerów, aż skończyło się to na tym, że mam w planach 8.

Dlaczego 8?

Ano, dlatego, że każdy system moim zdaniem, ma to coś w sobie, każdy ma jakieś tajemnice, każdy jest dla mnie ciekawy i oprócz tych które miałem zainteresowałem się też innymi. Każdy bym chciał poznać pod względem jego funkcjonalności itd.

Jest to naprawdę bolesny temat i bardzo bym prosił o uszanowanie mojego problemu, zrozumienie go, jak i mnie.

Płaczę, leją się łzy cały czas. Bo naprawdę potrzebuję pomocy.

Poszukuję informatyka, dla którego budowa komputerów nie jest straszna, i jest obeznany w tym wszystkim dokładnie itd.

Jeśli by moje poprzednie komputery nie zostały sprzedane, czy zepsute (już pisząc ogólnie o tych dwóch) to, bym tego wątku nie pisał. I bym był szczęśliwy i bym nie miał problemów żadnych.

A, że życie jest jakie jest to się właśnie inaczej stało.

Wiem długi wątek, ale zaraz go kończę. Tak jak pisałem chodzi mi o retro informatykę i wszystkie gry retro. A nie komputery pod konkretne tytuły.

 

Dlaczego 8 komputerów? Chciałbym, aby to były najmocniejsze i zarazem najlepsze maszyny. Takie maszyny, które by mi posłużyły nie rok czy 2, ale na lata...jak najdłużej. Nawet niech będzie 25 lat. Ja mam zamiar dbać o takie sprzęty. Dlaczego 25 lat napisałem? Moja chrzestna ma PC z 1998 roku. Ma 21 lat ten komputer i nadal jej działa.

Chciałbym, aby każdy komputer miał po jednym systemie.

1) DOS

2) Windows 3.1 lub 3.11 w zależności od tego który był bardziej popularny w Polsce

3) Windows 95

4) Windows 98 SE

5) Windows 2000

6) Windows ME

7) Windows XP

8) Komputer z Voodoo 1 2 3 4 lub 5 lub innym najlepszym akceleratorem.

Dlaczego z akceleratorem? Bo podobno tak super, wspaniale i że był klimat tego 3D itd.

 

Zobaczcie sobie filmy

NRGeeka top 10 gier z danego rocznika, pogadajmy

Arhn.eu o retrokomputerze, o grach

Włodka Markowicza o Win95, 3DFX

LGR (Lazy Game Reviews) o kompie z DOS

LGR nawet zrobił DOS na Ryzen skoro tak się da, to chyba też się da Win95, 98SE i inne te co wyżej?

 

Naprawdę proszę o zrozumienie, uszanowanie tego wszystkiego i potraktowanie wątku na poważnie. Ja się męczę od grudnia 2016 i nic nie wychodzi. Łzy lecą, słucham tych youtuberów, czytam stare czasopisma, i z tych emocji nie wytrzymuję. A ja biedny nie wiem co mam robić, chciałbym spędzić lata w tej retroinformatyce by się też czegoś nauczyć poznać zobaczyć.

A wirtualnych maszyn mam dość. Steam, Gog nie interesuje mnie.

 

Naprawdę poszukuję osoby, która by się tym zainteresowała i podjęła się temu tematowi.

Wątku naprawdę nie pisałem na marne. Proszę o zrozumienie mojego bólu.

 

Wątek pisany w łzach :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Edytowane przez kacper987204@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...