Forum PCLab.pl: Zestaw retrokomputera - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Zestaw retrokomputera Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   kacper987204@gmail.com 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 20 Listopad 2019 - 03:46

Witam,
Proszę państwa czy na forum znajdują się spece od składania komputerów z danych epok? Jeśli tak, to bardzo bym prosił o pomoc. Proszę państwa pytałem się na grupach retro, swoich znajomych i w tym temacie mi odmawiano, lub te osoby bały się podchodzić do tego.
O co chodzi już piszę.
Patrząc na swoją zebraną przez lata bibliotekę gier, naszła mnie ochota na gry retro. W mojej kolekcji są takie gry jak Die Hard Trilogy z 1996, TOCA 2 Touring Cars z 1998, NFS III z 1998 czy Medal Of Honor Allied Assault z 2002, Screamer 2 z 1996 i inne.
Próbowałem podejmować temat u różnych osób, grup, lecz wychodziło tak jak wyżej.
Próbowałem swoich sił w zbudowaniu takiego jakiegokolwiek retrokomputera ale nic z tego. Projekt jakiegokolwiek retrokomputera jest w moich planach od grudnia 2016. Próbowałem wszystkiego co do wirtualnych maszyn, lecz one psuły mi krew. A to raz po resecie wirtualnej maszyny wywalało sterowniki graficzne, albo wymagało sterownika graficznego takiego jakiego mam w prawdziwej maszynie. A nawet gry miały konflikt z systemem bo np. Fade To Black z 1995 czy Time Commando z 96 roku nie chcą się zainstalować kompletnie.
Fade to Black - próbuję przez DOSBox - każe mi instalować spod Windowsa, instaluje na Windows - wymaga DOS.
To samo z Time Commando.
Pastwię się nad wirtualnymi maszynami 3 lata...zaraz 4 (bo 2020) i nic z tego nie wychodzi.
Ale czy chodzi mi o konkretne tytuły do retromaszyny? Nie. Chodzi mi o wszystkie gry retro od epoki DOS do Windows.
Nie tylko chcę zagrać w gry retro, ale też poznać starą informatykę.
Oglądałem NRGeeka, Archona czy Włodka Markowicza jak pokazywali swe gry, Windowsy, komputery, to się tymi filmami zainspirowałem. Tak samo się zainspirowałem filmem o Windowsie 98 na kanale AkBkUkU czy też u LGR'a o komputerze z DOSem zbudowanym na AMD Ryzen.
Oglądałem NRGeekowe pogadajmy i to było grane, to aż zalałem się łzami, gdy to oglądałem. Uznałem, że ja rocznik 1999 straciłem najlepsze lata w dziejach gamingu. I teraz chciałbym poznać to co oni grali, wrócić do swoich gier, jak i poznać inne które by mnie zainteresowały, czy też całą tą retro informatykę naprawdę.
Sam zaczynałem od AMD Athlon 2000XP+, 64 MB RAM, GeForce 2 i Windows 95 - na nim miałem 5 może 6 gier. Był to komputer z obudową leżącą. Posiadałem go od wakacji 2002 roku do kwietnia 2004. W kwietniu '04' został sprzedany. Jeszcze przed sprzedażą miał instalowany Windows 98 SE.
W kwietniu 2004 dostałem kolejny komputer w specyfikacji na rok 2002 - oparty na pentium 4, 512 MB RAM, GeForce 4 TI, na płycie Gigabyte. Ten wytrzymał do 3 listopada 2008. Dlaczego? Zepsuł się. Karta graficzna uległa uszkodzeniu. Zasilacz wysiadł, dysk tak samo.
Próbowałem go odratować by wrócić do retro....ale nic z tego.
Miał on Windows 2000, potem XP
Od 4 listopada 2008 do 1 kwietnia 2016 miałem kolejny komputer, który miał XP na dysku ale parę miesięcy później Windows 7. I odkąd XP został wymieniony na 64-bitowego Windowsa 7 tak już nie mam kontaktu z retro od dobrego 2009. Nie mam jak gier zainstalować.
Piszę ten wątek z wielkim bólem, smutkiem, jak i też zalewając się łzami, bo naprawdę nie wiem kogo mam się pytać czy prosić o pomoc w zbudowaniu sprzętu.
Czytałem również Secret Service i Top Secret i inne czasopisma o grach z tamtych lat. To wiecie, że cały czas mi łzy leciały? Bo mnie ominęły najlepsze tytuły, najlepsze czasy.
Pewnie mi napiszecie.....użyj innej wirtualnej maszyny - nie chce używać wirtualnych maszyn bo miałem z nimi problem.
Pewnie mi napiszecie....skorzystaj z Gog czy Steam - nie skorzystam, gdyż tam nie ma wszystkich tytułów, np. Alien Trilogy, TOCA 2 Touring Cars, Die Hard Trilogy czy Resident Evil 1 2 3, a po za tym gog czy Steam mnie nie interesuje. Bo ja chcę poznać retro informatykę, gry z tamtego okresu, z okresu używalności CD czy dyskietek. Chce poczuć tamte czasy, tamten klimat
Projekt jak pisałem mam w planach od grudnia 2016. Najpierw od jednego komputera, potem kilka komputerów, aż skończyło się to na tym, że mam w planach 8.
Dlaczego 8?
Ano, dlatego, że każdy system moim zdaniem, ma to coś w sobie, każdy ma jakieś tajemnice, każdy jest dla mnie ciekawy i oprócz tych które miałem zainteresowałem się też innymi. Każdy bym chciał poznać pod względem jego funkcjonalności itd.
Jest to naprawdę bolesny temat i bardzo bym prosił o uszanowanie mojego problemu, zrozumienie go, jak i mnie.
Płaczę, leją się łzy cały czas. Bo naprawdę potrzebuję pomocy.
Poszukuję informatyka, dla którego budowa komputerów nie jest straszna, i jest obeznany w tym wszystkim dokładnie itd.
Jeśli by moje poprzednie komputery nie zostały sprzedane, czy zepsute (już pisząc ogólnie o tych dwóch) to, bym tego wątku nie pisał. I bym był szczęśliwy i bym nie miał problemów żadnych.
A, że życie jest jakie jest to się właśnie inaczej stało.
Wiem długi wątek, ale zaraz go kończę. Tak jak pisałem chodzi mi o retro informatykę i wszystkie gry retro. A nie komputery pod konkretne tytuły.

Dlaczego 8 komputerów? Chciałbym, aby to były najmocniejsze i zarazem najlepsze maszyny. Takie maszyny, które by mi posłużyły nie rok czy 2, ale na lata...jak najdłużej. Nawet niech będzie 25 lat. Ja mam zamiar dbać o takie sprzęty. Dlaczego 25 lat napisałem? Moja chrzestna ma PC z 1998 roku. Ma 21 lat ten komputer i nadal jej działa.
Chciałbym, aby każdy komputer miał po jednym systemie.
1) DOS
2) Windows 3.1 lub 3.11 w zależności od tego który był bardziej popularny w Polsce
3) Windows 95
4) Windows 98 SE
5) Windows 2000
6) Windows ME
7) Windows XP
8) Komputer z Voodoo 1 2 3 4 lub 5 lub innym najlepszym akceleratorem.
Dlaczego z akceleratorem? Bo podobno tak super, wspaniale i że był klimat tego 3D itd.

Zobaczcie sobie filmy
NRGeeka top 10 gier z danego rocznika, pogadajmy
Arhn.eu o retrokomputerze, o grach
Włodka Markowicza o Win95, 3DFX
LGR (Lazy Game Reviews) o kompie z DOS
LGR nawet zrobił DOS na Ryzen skoro tak się da, to chyba też się da Win95, 98SE i inne te co wyżej?

Naprawdę proszę o zrozumienie, uszanowanie tego wszystkiego i potraktowanie wątku na poważnie. Ja się męczę od grudnia 2016 i nic nie wychodzi. Łzy lecą, słucham tych youtuberów, czytam stare czasopisma, i z tych emocji nie wytrzymuję. A ja biedny nie wiem co mam robić, chciałbym spędzić lata w tej retroinformatyce by się też czegoś nauczyć poznać zobaczyć.
A wirtualnych maszyn mam dość. Steam, Gog nie interesuje mnie.

Naprawdę poszukuję osoby, która by się tym zainteresowała i podjęła się temu tematowi.
Wątku naprawdę nie pisałem na marne. Proszę o zrozumienie mojego bólu.

Wątek pisany w łzach :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Ten post był edytowany przez kacper987204@gmail.com dnia: 20 Listopad 2019 - 14:09

Strona 1 z 1