Skocz do zawartości
Gość ocochodzi1

sterowniki do chipsetu a windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ocochodzi1

Czesc jak zainstalowac poprawnie sterowniki do chipsetu plyty glownej w windowsie 10 ? Gdy go zainstaluje zawsze mam problem bo on sam pobiera sterowniki od karty graficznej i innych rzeczy które nie sa najnowsze i tutaj jestem w stanie sobie poradzic ale jak jest z chipsetem ?

Odlaczyc komputer od sieci zainstalowac sterowniki do chipsetu np z pendrive i dopiero go podlaczyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chipset = set of chips = zespół chipów, najczęściej karta muzyczna, sieciowa wbudowane, itp; jeśli jest osobny do chipsetu to z reguły np zarządzanie oszczędzaniem energii czy jakąś magistralą systemową, itp; więc po prostu może nie być osobnego, jeśli jest zainstaluj ręcznie normalnie, po restarcie powinien zostać załadowany (jeśli 10 nie wyświetli, że aktualny działa ok) ; sterownik jest normalnie załadowany, więc w pamięci, po restarcie zostanie załadowany nowy; 10 ma wpis do rejestru, w którym wyłącza się automatyczną instalację, musiałbyś poszukać w sieci; ale raczej niepotrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ocochodzi1

o to mi chodzi ze jeżeli windows 10 sam pobiera sterownik do chipsetu po uruchiomieniu systemu to jak go pozniej zaktualizowac ? nie chce zainstalowac sterownika na sterownik a z ta opcja automatycznej aktualizacji sterownikow juz testowalem i za nim sie to wylaczy windows juz ma dawno pobrane sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za sterownik; napisałem, że chipset to nie jest jakiś osobny układ scalony, tylko zestaw takich układów, i sam chipset jako taki w ogóle nie istnieje, nie potrzebuje więc sterownika; ale niektóre chipsety faktycznie mają jakiś specjalny sterownik, więc o jaki sterownik chodzi, ewentualnie jaka to płyta; jeśli jest instalujesz tak samo jak każde inne sterowniki, nieznany mi jest inny sposób, tzn np z pena bez systemu, itd; po prostu system zapisuje nowy sterownik do rejestru, i po resecie załaduje nowy, nie stary - jak odinstlowujesz stary usuwane są jego wpisy, ale sam pozostaje ciągle w pamięci, dlatego potrzebny jest reset; ale w 10 oczywiscie wszystko trudniejsze, ze wględu na tę automatyczną instalację

 

gdzie ten sterownik jest w menedzerze urządzeń, i pod jaką nazwą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ocochodzi1

okej poradzilem juz sobie podczas instalacji systemu komputer jest odlaczony od sieci dopiero jak zainstaluje najnowsze sterowniki z pendriva to lacze sie z internetem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...