Skocz do zawartości
zoltan1234

RTX 2080 Super Jedi Fallen Order Niski FPS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem z kartą graficzną albo grą Jedi Fallen Order. Mianowicie w momencie kiedy gram bez OBS to w grze mam około 40-80 fps. W momencie zmiany ustawienia Fullscreen na Borderless lub granie w oknie... praktycznie fps jest taki sam. W momencie odpalenia przechwytywania gry w aplikacji OBS z tym całym nowiutkim zaczepistym kodekiem NVENC new fps spadaja do przedziału 30-62. Zmiana ustawień z epickie na srednie ( czyli najniższe ) spowodowała SPADEK do 30-50 fps. Wykonałem format systemu, zainstalowałem tylko sterowniki, origin oraz obs. Nie mam kompletnie pojęcia czego może to być wina - przy CoD MW osiągam mniej więcej 130fps na maksymalnych ustawieniach i 100 przy włączonym streamowaniu -> wynik podobny do tego jaki osiągałem na 1080ti. Zastanawiam się czy z kartą graficzną może być coś nie tak? Teoretycznie parametry z GPU-Z zgadzają się z tym co podawał producent.

 

Parametry:

intel i7 8700k

MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO

16gb ram

roździelczość: 1080p

sterowniki: 441.20

 

Widziałem na YT filmiki jak na rtx 2080 super grają w 60 fps ale w 4k!

Edytowane przez zoltan1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Ty pierwszy zgłaszasz problemy z wydajnością w J:FO. Bolączki wieku dziecięcego. Musisz czekać na łatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przypuszczam, że może to też być jednym z powodów ale kurde.. żeby ~40fps na wydawało mi się drugiej co do "lepsiejsiości" modelu GPU na rynku to po prostu rozeźliło mnie maksymalnie. Zwłaszcza, że oglądałem na streamach i na gorszych GPU nie narzekali na mało FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się że nie grasz w RDR2 :P

Zresztą z samego gpu gra też nie korzysta. Cpu i ram też się bardzo mocno liczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalecany procek to i7 6700 a ja mam i7 8700 więc przypuszczam, że procesora grze starczy. Przepinam dziś z ciekawości na starą 1080 jak i odpalę 3dMarka na tym RTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam byłem świadkiem podobnego problemu na 1080tce. Co ciekawe, gra chodzi praktycznie tak samo na ustawieniach średnich co na ultra. Pewno wina DENUVO :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...