Skocz do zawartości
Pixel2525

Problem z laptopem Lenovo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dwa dni temu kupiłem Lenovo Ideapad L340-15IRH Gaming 15,6" Intel Core™ i5-9300H - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1050 Grafika - Win10. Problem polega na tym, ze po podłączeniu ładowarki laptop ciagle resetuje się (wyświetla się bluescreen). Chciałem spróbować przywrócić go do ustawień fabrycznych ale za każdym razem gdy podłączę kabel wywala błąd i komputer resetuje się. Czy to jest wina windowsa czy raczej oddać na gwarancje i to raczej jest problem z komputerem ?

 

Oprócz resetów, laptop zawieszał się tez i zdarzało się bez użycia ładowarki.

Edytowane przez Pixel2525

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że uwalona ładowarka, port ładowania lub sama bateria. Moim zdaniem serwis gwaranycjny/zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dwa dni temu kupiłem Lenovo Ideapad L340-15IRH Gaming 15,6" Intel Core™ i5-9300H - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1050 Grafika - Win10. Problem polega na tym, ze po podłączeniu ładowarki laptop ciagle resetuje się (wyświetla się bluescreen). Chciałem spróbować przywrócić go do ustawień fabrycznych ale za każdym razem gdy podłączę kabel wywala błąd i komputer resetuje się. Czy to jest wina windowsa czy raczej oddać na gwarancje i to raczej jest problem z komputerem ?

 

Oprócz resetów, laptop zawieszał się tez i zdarzało się bez użycia ładowarki.

Nie ma co się zastanawiać, oddaj go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj laptop wrócił z serwisu. Została wymieniona płyta główna, była uszkodzona .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj laptop wrócił z serwisu. Została wymieniona płyta główna, była uszkodzona .

Nie wiem czy dobrze liczę, ale chyba od momentu oddania do naprawy i powrotu z naprawy minęło 9 dni (7 roboczych)?Jeżeli tak, to moim zdaniem serwis Lenovo zasługuje na mocną pochwąłę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak było. Cały proces przebiegł bardzo szybko i teraz laptop działa tak jak powinien. Jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...