Skocz do zawartości
Agiel

Laptop do ok.4tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stoję przed kupnem pierwszego w życiu laptopa. Główne użytkowanie to gry, filmy i seriale.

17 cali tylko i wyłącznie (szkoda że nie ma większych), waga bez znaczenia może być i 10kg - będzie użytkowany w kabinie ciężarówki. Bardzo mile widziana duża bateria i dobry układ chłodzenia (da się to jakoś modyfikować?)

Czy jest możliwość kupna laptopa bez dysków i ramu? SSD wrzuciłbym jakiegoś mx500 1tb i dokupił 2tb 2,5" np. toshiba l200(nie wiem czy to dobry dysk). Co do ramu to myślałem o czymś takim

G.Skill Ripjaws4 SO DDR4-3000 DC - 16GB

Odświeżanie matrycy wystarczy mi 60hz gram głównie w rpgi i strategie, czasem forze odpalę.

4 tysiące to budżet na lapka bez ramu i dysków. System mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się kupić laptopa bez dysku i bez ramu, często też nie da się kupić laptopa bez systemu - zależy od modelu.

Chłodzenia modyfikować się nie da, możesz jedynie wymienić pastę na lepszą niż fabryczna.

 

Lenovo Legion Y540-17 i7-9750H/8GB/256 GTX1660Ti - 4499 zł

 

Tak, wiem że poza budżetem ale przeskok między GTX 1660Ti a tańszymi kartami jak GTX 1650 jest ogromny - ponad 50% wydajności. Jest tu też 6 rdzeniowy i7 a sam laptop ma bardzo dobre chłodzenie. Wersja podstawowa - z 8GB RAM i 256GB SSD oraz bez systemu ale to akurat idealnie się składa bo takiego raczej szukasz.

 

Jeśli jednak budżet nie do przeskoczenia to z GTX 1650 i i5 bardzo fajny HP Pavilion również z dobrym chłodzeniem wychodzi najtaniej:

HP Pavilion Gaming i5-9300H/8GB/256 GTX1650 - 3649 zł

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz modyfikować konfigurację, to musisz zerknąć na kadłubki Clevo- są one konfigurowalne- np. w Dream Machines: https://dreammachines.pl/pl/configurator/G1650-17PL27

Można wybrać laptopa bez pamięci i dysków.

 

Inna sprawa, to taka, że np. taki:

Lenovo Legion Y540-17 i5-9300H/8GB/256 GTX1650 za 3699zł

Jest tańszy, a ma pamięć i dysk, choć trzeba przyznać że jest tu jednocześnie i5 zamiast i7 jak w DM. Choć z drugiej strony ten procesor do GTX'a 1650 w zupełności wystarczy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz modyfikować konfigurację, to musisz zerknąć na kadłubki Clevo- są one konfigurowalne- np. w Dream Machines: https://dreammachines.pl/pl/configurator/G1650-17PL27

Można wybrać laptopa bez pamięci i dysków.

 

Inna sprawa, to taka, że np. taki:

Lenovo Legion Y540-17 i5-9300H/8GB/256 GTX1650 za 3699zł

Jest tańszy, a ma pamięć i dysk, choć trzeba przyznać że jest tu jednocześnie i5 zamiast i7 jak w DM. Choć z drugiej strony ten procesor do GTX'a 1650 w zupełności wystarczy.

Wielkie dzięki za podesłanie nazwy tego producenta, nie wiedziałem o nim bo nigdy się lapkami nie interesowałem. Na samych ramach i hdd zaoszczędzę 300zł w stosunku do ich cen a sam wybieram co chcę, nie jak w gotowcach ram 2666mhz lub dysk 1 tb i nic więcej nie wiadomo co siedzi w środku.

Budżet 4tys był właśnie na takiego "kadłubka" bez dysków i ram więc na spokojnie wezmę i7 9750H i chyba 1660ti bo dopłacać 600zł do 2060 to mi się nie widzi. Z drugiej strony nie wiem czy ta i7 i ramy 3000mhz gskilla nie będą przesadą do 1660ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...