Skocz do zawartości
cappyu

Zestaw +- 3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przymierzam się do kupna zestawu w okolicach 3k + jak najtaniej monitor. Póki co mam parę wątpliwości:

Procesor: tutaj waham się między R5 2600 a R5 3600

Grafika: po głowie chodzi mi Palit GTX 1660 Super

Ram: G.Skill 16GB AEGIS GSkill DDR4 3000MHz 2x8GB DUAL

Zasilacz: Pewnie jakiś Silentium 600W, chyba że Corsair RMx Series RM550x 550W, 80 PLUS

Obudowa: Obudowa SILENTIUM PC Regnum RG2 TG Midi Tower

Dysk: to nie jest palący problem, ale jednak wolałbym kupić wszystko od razu więc patrzyłem na GOODRAM CX400 512GB

 

No i do tego jakiś tani monitor póki co, nie wiem czy te milisekundy i odświeżanie mają aż tak zasadnicze znaczenie.

 

Największy problem mam z kombinacją procesor + karta graficzna i dobór odpowiedniego mobo (MSI B450-A PRO MAX?)

Lepiej dokładać do kombinacji 3600 + 1660 super, czy iść w 2600 przy tej samej karcie, a może zmienić kartę i zostawić 3600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki jest w końcu budżet? Bo z Ryzenem 3600 i Corsair RM550X to w 3K się nijak nie zmieścisz...

 

Określ ile maksymalnie jesteś w stanie wydać - w tym budżecie każda stówka ma znaczenie, więc jeśli 3k nie jest sztywnym limitem, dokładaj ile dasz radę - wydajność pójdzie w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę nagiąć budżet do 3.5-3.6 z monitorem, z tym zasilaczem to faktycznie mi się pomyliło..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie coś takiego:

 

www.morele.net/inventory/info/313cbeca/

 

Jeśli nie musisz mieć z jednego sklepu wszystkiego to możesz sobie procesor zamówić 8-rdzeniowy Ryzen 7 2700 ze Sferis:

 

https://www.sferis.pl/procesor-amd-ryzen-7-2700-ryzen-7-2700-yd2700bbafbox-3200-mhz-min-4100-mhz-max-am4-p570998?nobid

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...