Skocz do zawartości
Rozbity_Bezel

Nowe auto do 100k

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

po kilku latach bez samochodu przychodzi powoli czas na zmiany. Na razie to luzne rozwazania, ale troche nie jestem na biazaco w temacie - wiec potraktujmy to jako dyskusje :)

 

Jako punkt wyjsciowy w dyskusji przyjmujemy:

 

Budzet: ok 100000 zl

Moc: min 140KM

 

Wymagane wyposazenie: szklany/otwierany dach, jak najmocniejsze reflektory, mozliwosc zamontowania bagaznika rowerowego (dach/hak)

Preferowane wyposazenie: podgrzewane fotele, wentylowana skorzana tapicerka, czujnik martwego pola, aktywny tempomat

 

Faworyt:

Honda Civic 1.5 VTEC turbo Sport plus

Cena 109000 - (rabat 7000 zl) + (6000 zl tapicerka skorzana, 2500 zl kolor) = cena koncowa 110000 zl

 

Moc 182/240Nm

Plusy: szklany panoramiczny otwierany dach, podrzewane skorzane fotele, czujnik martwego pola, aktywny tempomat

Minusy: tapicerka niewentylowana, ponad budzet

Niewiadome: moc reflektorow, mozliwosc zamontowania haka holowniczego

 

Moje pytanie, czy da sie w tej kasie kupic nowe auto z lepszym wyposazeniem, a niekoniecznie taka moca? 140-160KM w zupelnosci mi wystarczy a wolalbym zaplacic troche mniej, ewentualnie miec w tej cenie lepsze wyposazenie. W ostatnim czasie duzo jezdzilem Mazda 3 z 2017 roku i jestem zachwycony jakoscia refletorow w tym samochodzie. Jakies inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy bedzie w sprzedazy? Bo chyba nie widze jej w konfiguratorze. Na plus przemawia fakt, ze kolezanka prowadzi salon Skody i to, ze to VAG, wiec pewnnie da sie w niej zamontowac wszystko co potrzebuje, kwestia ceny 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Astra? W konfiguratorze coś takiego wyszło 113500, ale coś się pewnie z tego urwie. Wybrałem skóry, matrycowe światła, aktywny tempomat, koła 16 i lakier metalizowany, silnik 1.4T 150kuni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak

edit

 

a sory, tylko zwykły szyber

Edytowane przez DannyKay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolalbym Civica niz Astre, ale te matrycowe swiatla to nie sa te ktorymi sie tak wszyscy zachwycali u Gordona? To chyba byl jeden z lepszych reflektorow na rynku z tego co pamietam.

 

a sory, tylko zwykły szyber

meh 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to właśnie te.

 

Mam w pasku coś co działa na podobnej zasadzie, tylko zamiast wygaszać ledy w lampie, po prostu jeździ soczewkami od xenonów. To jest coś zajefajnego. Matrycowe światła działają na pewno lepiej, więc zazdraszczam.

 

edit

 

mam też szklany dach i dla matrycowych świateł byłbym w stanie z niego zrezygnować.

Edytowane przez DannyKay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, podsmiechuje sobie. Nie wiem jakie lampy sa w Civicu, ale gdybym mial wybrac miedzy opcja z szyberdachem i mocniejszymi reflektorami a dachem panoramicznym i slabszymi reflektorami to rowniez wzialbym mocniejsze reflektory.

 

Jakas dziura w dachu to absolutne minimum, ale priorytetem jest jak najlepsze oswietlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa Octavia. :P

Octavia raczej nie zmieści się w budżecie

 

Hyundaie przeglądałeś?

 

O ile z większością wymagań jest jakiś wybór, to zwróć uwagę na multimedia. Europejskie modele są tutaj dużo do przodu

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze mowa o i30? W takim przypadku rozwazalbym wersje wagon. 140KM, dach panoramiczny, skora, czujniki martwego pola katalogowo 115k zl. W pakiecie swiatla LED oraz na pewno mozliwosc zamontowania bagaznika rowerowego.

 

Niezle. Wersja wagon zdecydowanie bardziej wpisuje sie w potrzeby niz standardowy hatchback.

 

Nowa Astra w wagonie przy takim konfiguratorze niestety bedzie grubo ponad budzet. A stara...jest stara :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że astra k po lifcie już ma tylko 3 cylindrowe silniki, a 3 cylindry choćby nie wiem jak wyważone technologią z nasa będzie przenosić drgania i wibracje w jakimś zakresie obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel a jeździłeś nową Hondą Civic? Wg mnie szału nie ma przy tym 1.5 niestety ( do 180km/h się zbiera, a później strasznie puchnie ) :D jeżeli miałbyś wybierać wyposażenie to zawieszenie aktywne fajnie działa w tym modelu :]

 

Ogólnie zawias z tym modelu jest sztywny niestety co nie każdemu pasuje... kanapa tylna nie ma już magic seats, miejsce z tyłu też nie zaskakuje... oczywiście widoczność przez tylną szybę rewelacyjną jak to w ostatnich dwóch generacjach...

Edytowane przez elkocuro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proceed Shooting Brake 1.4T 140KM. Dwa rowery to wozisz w bagażniku przy złożonej kanapie bez pieprzenia się z bagażnikiem dachowym. Mi się nigdy nie chce tego dziadostwa zakładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiegoś elektryka z rządową dopłatą nie rozważasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proceed Shooting Brake 1.4T 140KM. Dwa rowery to wozisz w bagażniku przy złożonej kanapie bez pieprzenia się z bagażnikiem dachowym. Mi się nigdy nie chce tego dziadostwa zakładać.

Plus jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus 2, ale bez zastanowienia ProCeed GT, w manualu kosztuje katalogowo 108k, więc niewiele więcej od 1.4T, a może coś jest jeszcze do urwania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vitara 1.4 BOOSTERJET 4WD 6MT Elegance Sun - spełnia ww. wytyczne minus wentylacja foteli (fotele częściowo skórzane, środek z zamszu); Obecnie bez lakieru metallik 98 900,00 zł brutto;

Jak i możliwość zamówienia kompletnego zestawu (z hakiem) do przewożenia rowerów i tryliard opcji personalizacji auta;

 

Przy obecnych wyprzedażach w obrębie 100k z ww. wytycznymi to idzie jeszcze złapać Forda Kugę czy Qashqai'a 2gen (minus pełna skóra, zwłaszcza wentylowana);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiegoś elektryka z rządową dopłatą nie rozważasz?

Pierwsze slysze? Cos wiecej? Elektryka nie rozwazalem bo nie mam domu jednorodzinnego, a wedlug informacji od znajomych, ktorzy probowali legalnie ladowac samochody na parkingach podziemnych w blokach nie jest to taka prosta sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proceed Shooting Brake 1.4T 140KM. Dwa rowery to wozisz w bagażniku przy złożonej kanapie bez pieprzenia się z bagażnikiem dachowym. Mi się nigdy nie chce tego dziadostwa zakładać.

O, i to jest propozycja. 1.4 wyszlo nam katalogowo z konfiguratora rowno 110k. Opcja kolor, szklany dach i pakiet martwego pola.

 

Plus 2, ale bez zastanowienia ProCeed GT, w manualu kosztuje katalogowo 108k, więc niewiele więcej od 1.4T, a może coś jest jeszcze do urwania

No, katalogowo 122k z takimi samymi opcjami jak powyzej. Chyba rzeczywiscie lepsza opcja ale juz gruby budzet.

 

Jak z jakoscia reflektorow w Kia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio KIA każe sobie dopłacać do trójkąta ostrzegawczego? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak się tak zapytam: bierzesz za gotówkę czy w leasing na firmę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wstepnie sobie skakalem po konfiguratorach jest to powszechne u wiekszosci producentow.

 

a jak się tak zapytam: bierzesz za gotówkę czy w leasing na firmę?

Leasing. Kto normalny bralby za gotowke przy obecnej sytuacji na rynku? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leasing. Kto normalny bralby za gotowke przy obecnej sytuacji na rynku? :D

uff, już myślałem :E A jak wygląda oferta na leasing nowych aut vs. leasing 3-, 4-latków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...