Forum PCLab.pl: Blur/stutter w kazdej grze - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Blur/stutter w kazdej grze Oceń temat: -----

#21 Użytkownik jest niedostępny   charliepl7 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 23 Listopad 2019 - 01:50

Zobacz postMinciu, o 23 Listopad 2019 - 01:39, napisał(a):

Jakie masz wzmocnienie pixeli / overdrive / OD / Respons Time wybrane ? Extreme czy normal? Musisz zmniejszyć albo zwiększyć na dobry początek.

Zainstaluj RivaTuner ( z msi afterurner) i odpal Graph dla FrameTime z najniższym próbkowaniem chyba 100 albo 200ms ?

Nagraj filmik wykresu albo wklej screena chociaż jak będziesz miał anomalie.

Frame pacing jest praktycznie idealny.. zalaczam kolejny filmik, tym razem ruszam padem i jest kilka statystyk.

https://drive.google...RRf82NO6Xv-glRe

Jezeli chodzi o response time to w sumie probowalem wszystkich ustawien i nie ma duzych roznic, zauwaz ze nagrywam softem i u was tez widac ten blur, wiec raczej nie monitor.

Najsmieszniejsze jest to ze pierwszy plan zawsze chyba jest spoko, a to co jest dalej mega miga.

Jak ktos to rozmkini to stawiam flaszke, od tygodnia sie z tym bujam.. ;/

Ten post był edytowany przez charliepl7 dnia: 23 Listopad 2019 - 01:53

#22 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 02:04

A mozesz wolniej ruszać i powiedzieć na co się dokładnie patrzeć?

Ja nie widzę blurra.

Dobra zmniejszyłem prędkość na YT do 0,2mm nie widzę nic do czego można się przywalić.

patrzysz się w punkt gdzie jest migające tło i ruszasz delikatnie myszką i stajesz, ruszasz i zatrzymujesz.. ruszasz i wiesz co dalej. Możesz nawet kółka kręcić celownikiem w okół punktu który jest problemem.

FPSów samych nie pokazuj, daj graph z frame time.

Ten post był edytowany przez Minciu dnia: 23 Listopad 2019 - 02:06

#23 Użytkownik jest niedostępny   charliepl7 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 02:14

Zobacz postMinciu, o 23 Listopad 2019 - 02:04, napisał(a):

A mozesz wolniej ruszać i powiedzieć na co się dokładnie patrzeć?

Ja nie widzę blurra.

Dobra zmniejszyłem prędkość na YT do 0,2mm nie widzę nic do czego można się przywalić.

patrzysz się w punkt gdzie jest migające tło i ruszasz delikatnie myszką i stajesz, ruszasz i zatrzymujesz.. ruszasz i wiesz co dalej. Możesz nawet kółka kręcić celownikiem w okół punktu który jest problemem.

FPSów samych nie pokazuj, daj graph z frame time.

Patrz na ten zielony punkt. Zobacz jak on kur.. mruga. Mozesz tez patrzec na skalki po prawej stronie, tez migaja. Obok FPSow masz wlasnie frame time i jest 16.6-16.7 caly czas.

#24 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 02:25

Wygląda to na złudzenie przez swoją fakturę i niski FPS.

Nagraj filmik w 60FPSach. Albo w 120 jak się da :) Bo ten na google to chyba 30FPS.

Odpalam ten filmik na prędkości 0,2x i widać, że jest wszystko OK.

#25 Użytkownik jest niedostępny   charliepl7 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 16:59

Zobacz postMinciu, o 23 Listopad 2019 - 02:25, napisał(a):

Wygląda to na złudzenie przez swoją fakturę i niski FPS.

Nagraj filmik w 60FPSach. Albo w 120 jak się da :) Bo ten na google to chyba 30FPS.

Odpalam ten filmik na prędkości 0,2x i widać, że jest wszystko OK.

Tutaj nagralem filmik w 60 fps, z innej gry.

https://drive.google...LTBUenLC6B8bZyZ

Skup wzrok na tym czerwonym X. Wyglada jak mega stuttering, ale klatki sa 60 fps i 16.6ms caly czas. Ruch padem. Najlepiej chyba zrobic pobierz, wtedy chyba nie ma takiej kompresji..

#26 Użytkownik jest niedostępny   stark2991 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 18:29

Dopiero teraz zauważyłem, ze GDrive wszystkie filmiki wyświetla w 30fps, więc oglądanie czegokolwiek jest tam bezcelowe. pobrałem więc wszystkie pliki na dysk i... oba filmiki z Sekiro mają po 30fps, natomiast ostatni ma 80... Wszystkie wyglądają normalnie jak na taki framerate. W SW widzę leciutki mikrostuttering, ale to jest odrębne zjawisko. Jak dla mnie obie gry zachowują się w typowy dla współczesnych produkcji sposób, nie potrafię tu dostrzec żadnego problemu specyficznego dla Twojej sytuacji. Podczas ruchu kamery zawsze będzie motion blur i to wynika nie tylko z gry i monitora, ale i naszych oczu.

#27 Użytkownik jest niedostępny   charliepl7 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 19:01

Zobacz poststark2991, o 23 Listopad 2019 - 18:29, napisał(a):

Dopiero teraz zauważyłem, ze GDrive wszystkie filmiki wyświetla w 30fps, więc oglądanie czegokolwiek jest tam bezcelowe. pobrałem więc wszystkie pliki na dysk i... oba filmiki z Sekiro mają po 30fps, natomiast ostatni ma 80... Wszystkie wyglądają normalnie jak na taki framerate. W SW widzę leciutki mikrostuttering, ale to jest odrębne zjawisko. Jak dla mnie obie gry zachowują się w typowy dla współczesnych produkcji sposób, nie potrafię tu dostrzec żadnego problemu specyficznego dla Twojej sytuacji. Podczas ruchu kamery zawsze będzie motion blur i to wynika nie tylko z gry i monitora, ale i naszych oczu.

Niektore osoby nie sa wyczulone na takie rzeczy i ja to rozumiem. Nie mniej jednak problem jest powtwarzalny w kazdej grze (to klatkowie, microstuttering) i na pewno cos jest nie tak, bo nigdy wczesniej nie zwrocilem na to uwagi, a zawsze dostrajam ustawienia przed ograniem jakiejs gierki. Czuje to tez po tym, ze po 30 minutach nie moge kontynuowac grania ze wzgledu na bol oczu. Kilka osob tez pisalo o podobnych problemach w necie, ale niestety nie znalazlem zadnego fixa.

#28 Użytkownik jest niedostępny   stark2991 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 19:56

Pytanie co się zmieniło, że nagle te problemy widzisz? Zmiany w konfiguracji peceta? Aktualizacje sterowników? Inne gry? Pisałeś, że problem występuje od jakiegoś czasu. Od jakiego konkretnie, z czym może być powiązany?

#29 Użytkownik jest niedostępny   charliepl7 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 20:46

Zobacz poststark2991, o 23 Listopad 2019 - 19:56, napisał(a):

Pytanie co się zmieniło, że nagle te problemy widzisz? Zmiany w konfiguracji peceta? Aktualizacje sterowników? Inne gry? Pisałeś, że problem występuje od jakiegoś czasu. Od jakiego konkretnie, z czym może być powiązany?

Nic wielkiego sie teoretycznie nie wydarzylo w tym czasie, ale wiadomo, weszly nowe sterowniki nvidii, wszedl jakis update windowsa itp.. przy czym cofalem sterowniki i nie bylo poprawy.
Zaczelo sie od zainstalowania outer worlds, ciezko bylo mi celowac w typow, ale mowie sobie pewnie gierka, instaluje gearsy5, to samo. Instaluje Jedi. To samo. Borderlands 3, to samo. Wiec wracam do jakis starych gierek, ktore pamietam ze fajnie mi chodzily jak sekiro, ale teraz jak na nie patrze to nie szloby w to grac.

Ten post był edytowany przez charliepl7 dnia: 23 Listopad 2019 - 20:50

#30 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 22:11

Nagraj telefonem obraz z monitora. Najlepiej dwie wersje. Normal i slow motion.

I dodaj wykres z frame time. WYKRES FRAME TIME. Wiesz jak czy wstydzisz się przyznać że nie i zapytać?

Ten post był edytowany przez Minciu dnia: 23 Listopad 2019 - 22:12

#31 Użytkownik jest niedostępny   charliepl7 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 22:37

Zobacz postMinciu, o 23 Listopad 2019 - 22:11, napisał(a):

Nagraj telefonem obraz z monitora. Najlepiej dwie wersje. Normal i slow motion.

I dodaj wykres z frame time. WYKRES FRAME TIME. Wiesz jak czy wstydzisz się przyznać że nie i zapytać?

Skoncz juz, a frametime miales na filmach, umiesz czytac czy wstydzisz sie przyznac, ze nie?

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2