Skocz do zawartości
charliepl7

Blur/stutter w kazdej grze

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero teraz zauważyłem, ze GDrive wszystkie filmiki wyświetla w 30fps, więc oglądanie czegokolwiek jest tam bezcelowe. pobrałem więc wszystkie pliki na dysk i... oba filmiki z Sekiro mają po 30fps, natomiast ostatni ma 80... Wszystkie wyglądają normalnie jak na taki framerate. W SW widzę leciutki mikrostuttering, ale to jest odrębne zjawisko. Jak dla mnie obie gry zachowują się w typowy dla współczesnych produkcji sposób, nie potrafię tu dostrzec żadnego problemu specyficznego dla Twojej sytuacji. Podczas ruchu kamery zawsze będzie motion blur i to wynika nie tylko z gry i monitora, ale i naszych oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem, ze GDrive wszystkie filmiki wyświetla w 30fps, więc oglądanie czegokolwiek jest tam bezcelowe. pobrałem więc wszystkie pliki na dysk i... oba filmiki z Sekiro mają po 30fps, natomiast ostatni ma 80... Wszystkie wyglądają normalnie jak na taki framerate. W SW widzę leciutki mikrostuttering, ale to jest odrębne zjawisko. Jak dla mnie obie gry zachowują się w typowy dla współczesnych produkcji sposób, nie potrafię tu dostrzec żadnego problemu specyficznego dla Twojej sytuacji. Podczas ruchu kamery zawsze będzie motion blur i to wynika nie tylko z gry i monitora, ale i naszych oczu.

 

Niektore osoby nie sa wyczulone na takie rzeczy i ja to rozumiem. Nie mniej jednak problem jest powtwarzalny w kazdej grze (to klatkowie, microstuttering) i na pewno cos jest nie tak, bo nigdy wczesniej nie zwrocilem na to uwagi, a zawsze dostrajam ustawienia przed ograniem jakiejs gierki. Czuje to tez po tym, ze po 30 minutach nie moge kontynuowac grania ze wzgledu na bol oczu. Kilka osob tez pisalo o podobnych problemach w necie, ale niestety nie znalazlem zadnego fixa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co się zmieniło, że nagle te problemy widzisz? Zmiany w konfiguracji peceta? Aktualizacje sterowników? Inne gry? Pisałeś, że problem występuje od jakiegoś czasu. Od jakiego konkretnie, z czym może być powiązany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co się zmieniło, że nagle te problemy widzisz? Zmiany w konfiguracji peceta? Aktualizacje sterowników? Inne gry? Pisałeś, że problem występuje od jakiegoś czasu. Od jakiego konkretnie, z czym może być powiązany?

 

Nic wielkiego sie teoretycznie nie wydarzylo w tym czasie, ale wiadomo, weszly nowe sterowniki nvidii, wszedl jakis update windowsa itp.. przy czym cofalem sterowniki i nie bylo poprawy.

Zaczelo sie od zainstalowania outer worlds, ciezko bylo mi celowac w typow, ale mowie sobie pewnie gierka, instaluje gearsy5, to samo. Instaluje Jedi. To samo. Borderlands 3, to samo. Wiec wracam do jakis starych gierek, ktore pamietam ze fajnie mi chodzily jak sekiro, ale teraz jak na nie patrze to nie szloby w to grac.

Edytowane przez charliepl7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagraj telefonem obraz z monitora. Najlepiej dwie wersje. Normal i slow motion.

 

I dodaj wykres z frame time. WYKRES FRAME TIME. Wiesz jak czy wstydzisz się przyznać że nie i zapytać?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagraj telefonem obraz z monitora. Najlepiej dwie wersje. Normal i slow motion.

 

I dodaj wykres z frame time. WYKRES FRAME TIME. Wiesz jak czy wstydzisz się przyznać że nie i zapytać?

 

Skoncz juz, a frametime miales na filmach, umiesz czytac czy wstydzisz sie przyznac, ze nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...