Skocz do zawartości
charliepl7

Blur/stutter w kazdej grze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegos czasu mamy spory problem, praktycznie ze wszystkimi grami.

 

Gram na RTX 2080 i 8086k i monitorze 144hz z g sync.

 

W kazdej grze mam tak jakby micro stuttering i duzy motion blur. Im nizszy FPS (tak jak np. w sekiro 60 FPS) tym gorzej. Podejrzewam, ze cos jest nie tak albo z karta albo z monitorem.

 

Czy ktos mial moze podobny problem? Czy idzie to jakos zdiagnozowac bez innej karty / monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy problem występuje niezależnie czy masz włączony G-Sync czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy problem występuje niezależnie czy masz włączony G-Sync czy nie?

 

Problem wystepuje niestety tak samo w przypadku wlaczonego lub wylaczonego g sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8086k ma chyba integrę? Możesz sprawdzić jak monitor zachowuje się na niej? Spróbuj odpalić jakiegoś benchmarka po prostu na integrze i tym 2080 i porównaj czy będzie nadal problem. Ogólnie stawiałbym na monitor jeśli chodzi o blur, ale te mikro przycięcia sugerują bardziej gpu. Rozumiem, że podstawy jak sprawdzanie na innym kablu już robiłeś? Ewentualnie nie masz może telewizora z wyjściem HDMI, żeby na nim sprawdzić? Póki co polecam przetestować integrę i zobaczyć czy to wina monitora no i jeśli tego nie zrobiłeśr to sprawdzić kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8086k ma chyba integrę? Możesz sprawdzić jak monitor zachowuje się na niej? Spróbuj odpalić jakiegoś benchmarka po prostu na integrze i tym 2080 i porównaj czy będzie nadal problem. Ogólnie stawiałbym na monitor jeśli chodzi o blur, ale te mikro przycięcia sugerują bardziej gpu. Rozumiem, że podstawy jak sprawdzanie na innym kablu już robiłeś? Ewentualnie nie masz może telewizora z wyjściem HDMI, żeby na nim sprawdzić? Póki co polecam przetestować integrę i zobaczyć czy to wina monitora no i jeśli tego nie zrobiłeśr to sprawdzić kabel.

 

Sprawdzilem wlasnie z karta kolegi i jest dokladnie to samo. Czyli raczej nie karta. Zrobilem print screena scenie ktora mocno blurruje i przekleilem ja do painta i jak ruszam okienkiem w windowsie to blur jest mniejszy, wiec tak jakby monitor tez ok?

 

Podobny efekt jest w 5 roznych grach, probowalem starszych sterownikow i dalej nic.

 

Windows10? CPU, RAM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli blur jest mniejszy, ale nadal jest to może to być kwestia monitora, co to dokładnie za panel? Rozumiem, że sprawdziłeś też inny kabel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli blur jest mniejszy, ale nadal jest to może to być kwestia monitora, co to dokładnie za panel? Rozumiem, że sprawdziłeś też inny kabel?

 

Niestety nie mam drugiego kabla DP, ale jak podlaczam np. takie sekiro, ktore jest zalockowane na 60FPS do mojego dziadowskiego TV to zdaje sie, ze ten blur jest mniejszy i latwiej mi skoncentrowac wzrok na obiektach, w sumie tak samo w gears5.

 

Monitor to LG 32gk850g-b. Wiem, ze to VA, ale bardzo dobry i nie pamietam zeby byly z nim kiedys problemy.

Edytowane przez charliepl7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor ma też HDMI co prawda 1.4, ale podłączyć dla samego sprawdzenia warto, raczej odrzuciłbym winę w softcie. Sprzęt się zużywa, możliwe, że coś po prostu się stało z monitorem, jeśli ma gwarancję to nie problem, jeszcze sprawdź go na HDMI. Nie wiem jakiego kabla DP używałeś, co prawda nie ma znaczenia niby większego, ale kabel mógł również się zużyć z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor ma też HDMI co prawda 1.4, ale podłączyć dla samego sprawdzenia warto, raczej odrzuciłbym winę w softcie. Sprzęt się zużywa, możliwe, że coś po prostu się stało z monitorem, jeśli ma gwarancję to nie problem, jeszcze sprawdź go na HDMI. Nie wiem jakiego kabla DP używałeś, co prawda nie ma znaczenia niby większego, ale kabel mógł również się zużyć z czasem.

 

Byc moze na HDMI przy 60 hz bylo ciut lepiej niz przy DP 60 hz, ale generalnie patrze na te artefakty od tygodnia i juz mi sie troche w glowie przewraca.. :)

 

Napisalem do LG, maja cos dzialac, oby to pomoglo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor ma też HDMI co prawda 1.4, ale podłączyć dla samego sprawdzenia warto, raczej odrzuciłbym winę w softcie. Sprzęt się zużywa, możliwe, że coś po prostu się stało z monitorem, jeśli ma gwarancję to nie problem, jeszcze sprawdź go na HDMI. Nie wiem jakiego kabla DP używałeś, co prawda nie ma znaczenia niby większego, ale kabel mógł również się zużyć z czasem.

 

Zrobilem sobie przerwe od grania, ale podlaczylem sie dzisiaj do TV przez HDMI i chcialem pyknac w Jedi.. i co? I to samo dziwne snuzenie rowniez na TV. Cos jakbys gral na 60 fps, masz ta plynnosc, ale czujesz jakby ekran odswiezal sie 15 fps..

 

Wyglada to jakby to byla sprawa vsynca, ale jak wylacze v synca i g synca to dalej jest to samo....

 

Jakie ewentualnie checki jeszcze moge zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Tobie czasem nie chodzi o smużenie spowodowane czasem reakcji matrycy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Tobie czasem nie chodzi o smużenie spowodowane czasem reakcji matrycy?

 

Tez momentami mysle, ze mam cos z glowa, ale chyba nie :P bo probuje grac w te gry i po 30 minutach oczy odmawiaja mi posluszenstwa.

 

Nagralem filmik z Sekiro, 60 FPS, popatrz prosze na to biale kolko, jak skacze nawet przy wolnym ruchu myszka.

 

https://drive.google.com/open?id=1NzMPAgDytu020uAj8bZXRPctS9cWBG3E

 

Ten efekt jest rowniez widoczny jak gram w 165 FPS, na 60 FPS po prostu lepiej to widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez momentami mysle, ze mam cos z glowa

Na tym filmiku g. widać...

Jest kompresja itp. Nie da sie ocenić czy masz po prostu gówniane ekrany. U mnie wszystko wygląda normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiku g. widać...

Jest kompresja itp. Nie da sie ocenić czy masz po prostu gówniane ekrany. U mnie wszystko wygląda normalnie.

 

Skup wzrok tylko na tym białym kółku, tak jakbyś chciał celowac nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kółko faktycznie porusza się skokowo, ale postać już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kółko faktycznie porusza się skokowo, ale postać już nie.

 

I dokladnie tak mam w każdej grze. Rzeczy które są blisko postaci bądź postać wyglądają normalnie a cała reszta tak jakby klatkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz sobie pada i równomiernie przesuwaj obraz w około, na myszce ciężej to robić z równomierną prędkością. Na padzie łatwo i wtedy wychwycisz szybko wszelkie anomalie w obrazie jak np. nierówny frametime, stutter, smużenia itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz sobie pada i równomiernie przesuwaj obraz w około, na myszce ciężej to robić z równomierną prędkością. Na padzie łatwo i wtedy wychwycisz szybko wszelkie anomalie w obrazie jak np. nierówny frametime, stutter, smużenia itd.

 

Na padzie jest dokladnie to samo. FPS mi nie skacze, nawet frametime jest idealny. Nie ma żadnych skoków w użyciu CPU czy GPU. A jednak jest jakiś taki dziwny efekt i to zarówno na monitorze jak i tv.. zrobiłem czysta instalację Windowsa i na defaultowych ustawieniach nvidia control panel było to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, ale ja bym sprawdził na innym monitorze dla porównania najlepiej IPS/TN, VA(monitory/TV) potrafią smużyć i to dość mocno w określonych scenach.

 

Po tym filmiku ja nic nie wywnioskuję. Dla mnie ten filmik już na samym początku nie ma równego frametime niezależnie czy patrzę na kółko czy na skały, ale to upload i zrzut więc tam różne cuda się mogą dziać.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz wzmocnienie pixeli / overdrive / OD / Respons Time wybrane ? Extreme czy normal? Musisz zmniejszyć albo zwiększyć na dobry początek.

 

Zainstaluj RivaTuner ( z msi afterurner) i odpal Graph dla FrameTime z najniższym próbkowaniem chyba 100 albo 200ms ?

 

Nagraj filmik wykresu albo wklej screena chociaż jak będziesz miał anomalie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz wzmocnienie pixeli / overdrive / OD / Respons Time wybrane ? Extreme czy normal? Musisz zmniejszyć albo zwiększyć na dobry początek.

 

Zainstaluj RivaTuner ( z msi afterurner) i odpal Graph dla FrameTime z najniższym próbkowaniem chyba 100 albo 200ms ?

 

Nagraj filmik wykresu albo wklej screena chociaż jak będziesz miał anomalie.

 

Frame pacing jest praktycznie idealny.. zalaczam kolejny filmik, tym razem ruszam padem i jest kilka statystyk.

 

https://drive.google.com/open?id=1ZwCnwgwXOni07l0kkRRf82NO6Xv-glRe

 

Jezeli chodzi o response time to w sumie probowalem wszystkich ustawien i nie ma duzych roznic, zauwaz ze nagrywam softem i u was tez widac ten blur, wiec raczej nie monitor.

 

Najsmieszniejsze jest to ze pierwszy plan zawsze chyba jest spoko, a to co jest dalej mega miga.

 

Jak ktos to rozmkini to stawiam flaszke, od tygodnia sie z tym bujam.. ;/

Edytowane przez charliepl7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozesz wolniej ruszać i powiedzieć na co się dokładnie patrzeć?

 

Ja nie widzę blurra.

 

Dobra zmniejszyłem prędkość na YT do 0,2mm nie widzę nic do czego można się przywalić.

 

 

patrzysz się w punkt gdzie jest migające tło i ruszasz delikatnie myszką i stajesz, ruszasz i zatrzymujesz.. ruszasz i wiesz co dalej. Możesz nawet kółka kręcić celownikiem w okół punktu który jest problemem.

 

 

FPSów samych nie pokazuj, daj graph z frame time.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozesz wolniej ruszać i powiedzieć na co się dokładnie patrzeć?

 

Ja nie widzę blurra.

 

Dobra zmniejszyłem prędkość na YT do 0,2mm nie widzę nic do czego można się przywalić.

 

 

patrzysz się w punkt gdzie jest migające tło i ruszasz delikatnie myszką i stajesz, ruszasz i zatrzymujesz.. ruszasz i wiesz co dalej. Możesz nawet kółka kręcić celownikiem w okół punktu który jest problemem.

 

 

FPSów samych nie pokazuj, daj graph z frame time.

 

Patrz na ten zielony punkt. Zobacz jak on kur.. mruga. Mozesz tez patrzec na skalki po prawej stronie, tez migaja. Obok FPSow masz wlasnie frame time i jest 16.6-16.7 caly czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na złudzenie przez swoją fakturę i niski FPS.

 

Nagraj filmik w 60FPSach. Albo w 120 jak się da :) Bo ten na google to chyba 30FPS.

 

Odpalam ten filmik na prędkości 0,2x i widać, że jest wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na złudzenie przez swoją fakturę i niski FPS.

 

Nagraj filmik w 60FPSach. Albo w 120 jak się da :) Bo ten na google to chyba 30FPS.

 

Odpalam ten filmik na prędkości 0,2x i widać, że jest wszystko OK.

 

Tutaj nagralem filmik w 60 fps, z innej gry.

 

https://drive.google.com/open?id=1Fsnv6NfpgzrmSxHFQLTBUenLC6B8bZyZ

 

Skup wzrok na tym czerwonym X. Wyglada jak mega stuttering, ale klatki sa 60 fps i 16.6ms caly czas. Ruch padem. Najlepiej chyba zrobic pobierz, wtedy chyba nie ma takiej kompresji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...