Skocz do zawartości
nerff

Zestaw komputerowy do oceny pod CS:GO

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.x-kom.pl/lista/cgi1pdo9r

https://www.mor.ele.net/inventory/info/94299521/

Tak jak w temacie. Głównie będę grał w cs:go, budżet około te 3,5k. Dwa koszyki na morele i x-kom, ponieważ patrzyłem gdzie co taniej. Zmieniać coś czy można zamawiać tak jak jest i czy warto dopłacić 10zł za zasilacz 600W zamiast 500W czy nie ma sensu.

BEZ KROPKI W SŁOWIE MORELE, ponieważ usuwało link...

Edytowane przez nerff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty Ci brakuje, jest dobre promo na płytę od MSI z dobrą sekcją zasilania.

 

MSI B450 GAMING PLUS MAX ★★★★★✭(10 opinii) z kodem „MSI-B450” 379zł

Że niektórzy lubią się tu posługiwać testami z youtuba to i ja "zapodam" jeden

 

 

40e2ad4f48f2.jpg

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod CS GO zdecydowanie warto byłoby dorzucić do Ryzena 5 3600 - może poszukaj używanej grafiki RX 580 / GTX 1060 6GB i wtedy dopłać do 3600? Tym bardziej, że nówka RX 580 4GB za 800 zł to bardzo słaby deal.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty Ci brakuje, jest dobre promo na płytę od MSI z dobrą sekcją zasilania.

 

MSI B450 GAMING PLUS MAX ★★★★★✭(10 opinii) z kodem „MSI-B450” 379zł

Że niektórzy lubią się tu posługiwać testami z youtuba to i ja "zapodam" jeden

 

 

40e2ad4f48f2.jpg

Płyta jest w drugim koszyku - ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4 - za 373zł, bardzo podobna cenowo do tej Twojej, myślisz ze Twoja bedzie lepsza?

 

Pod CS GO zdecydowanie warto byłoby dorzucić do Ryzena 5 3600 - może poszukaj używanej grafiki RX 580 / GTX 1060 6GB i wtedy dopłać do 3600? Tym bardziej, że nówka RX 580 4GB za 800 zł to bardzo słaby deal.

@Dirian

Trochę się boję używek, bo się nigdy nie wiadomo na co trafi :/ mogę wyjść trochę ponad budżet i dorzucić do tej 3600 lub poszukać na tych olxach używki rx 580 i zaoszczędzić, ale sam nie wiem czy to dobry pomysl. Co sądzisz o aukcji typu tej: https://allegro.pl/oferta/powercolor-red-dragon-radeon-rx-580-4gb-gddr5-8379228218 , jest sie czego obawiać czy można brac?

Lub jeszcze polecili mi taką karte: https://www.x-kom.pl/p/365398-karta-graficzna-amd-asus-radeon-rx-580-dual-oc-4gb-gddr5.html może warto się nią zainteresowac?

Edytowane przez nerff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli maks pieniędzy ile możesz wydać to? Taki maks maksow?

 

Nigdy nie będziesz wiedział czy używka jest od kogoś normalnego czy od jakiegoś rajdowca ;p Nikt Ci nie da rady odpowiedzieć na to pytanie można tylko gdybać. Skoro ja na i5 4460 gtx 960 2GB miałem 200 fps to Ty na takim 3600 + RX 580 zamieciesz temat. Możesz zawsze kupić kartę nową i jeśli uznasz że wyniki nie są zadowolajace ją odesłać w ciągu 14 dni, a dopiero potem zacząć się martwić co dalej

Edytowane przez insulina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem sekcji zasilania i temperatur na pewno, poza tym sam mam płytę ASSRocka(ASRock Fatal1ty X370 Gaming X) i narzekam na ich BIOSy, choć MSI ostatnio pod tym względem tez daje ciała, przynajmniej jeśli chodzi o ryzeny z serii 3000(choć to już chyba się tez poprawiło po wyjściu AGESY 1.0.0.4). Z ryzenami 2XXX nie ma problemow.

 

Dostałeś linka do testów, przeanalizuj i sam sobie odpowiedz, to żadna sztuka, autor testów potrafi przedłożyć wszystko bardzo zrozumiale.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli maks pieniędzy ile możesz wydać to? Taki maks maksow?

 

Nigdy nie będziesz wiedział czy używka jest od kogoś normalnego czy od jakiegoś rajdowca ;p Nikt Ci nie da rady odpowiedzieć na to pytanie można tylko gdybać. Skoro ja na i5 4460 gtx 960 2GB miałem 200 fps to Ty na takim 3600 + RX 580 zamieciesz temat. Możesz zawsze kupić kartę nową i jeśli uznasz że wyniki nie są zadowolajace ją odesłać w ciągu 14 dni, a dopiero potem zacząć się martwić co dalej

No taki maks maksów to z te 4k, ale nim dalej od tej granicy tym lepiej :D

Dobra mam takie coś:

https://www.x-kom.pl/lista/db4s7rrnp (te amd xbox cos tam za 0,01 w koszyku, a płyta główna za 379zł w koszyku więc wychodzi 2675zł)

Dodatkowo na morele: Obudowa SilentiumPC Signum SG1 TG Pure Black (SPC230) - 158zł

Dysk SSD ADATA XPG SX8200 PRO 512GB PCIe x4 NVMe (ASX8200PNP-512GT-C) - 309zł

I jaka karta graficzna? Czy Sapphire Radeon RX 580 PULSE 4GB GDDR5 (11265-09-20G) za 795zł, czy ASUS Radeon RX 580 Dual OC 4GB GDDR5 za 649zł i dzięki temu chociaż te 150zł przyoszczędzić, bo z tego co słyszałem ta karta jest godna uwagi.

Przemyślałem sprawę i używek nie chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój koszyk w x-kom - 2794 zł.

To samo na proline - 2565 zł

 

https://proline.pl/koszyk/4f51ccf0

 

Ceny na x-kom to porażka.

 

230 zł taniej. Masz więc praktycznie na darmowy przeskok z RX 580 na 1660. Choć do samego CS:GO, ten RX 580 za 650 zł dobra opcja.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój koszyk w x-kom - 2794 zł.

To samo na proline - 2565 zł

 

https://proline.pl/koszyk/4f51ccf0

 

Ceny na x-kom to porażka.

 

230 zł taniej. Masz więc praktycznie na darmowy przeskok z RX 580 na 1660. Choć do samego CS:GO, ten RX 580 za 650 zł dobra opcja.

Racja, spojrzałem teraz i różnica jest duża. Chyba co do polecanych zestawów trzeba iść w stronę proline. Bo tutaj mogą pojawiać się błędy przy różnicy 200zl już można dołożyć do lepszego komponentu. Z drugiej strony zastanawia mnie co taka rozbieżność cenowa w proline czy on leci po ilości, że takie różnice ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej zastanawiające jest to, że tak wielki sklep jak x-kom, który części kupuje masowo ma tak wysokie ceny względem nie tylko proline ale i też morele czy nawet komputronik. Niegdyś jeden z najtańszych sklepów w PL dziś jest jednym z droższych (nowy magazyn, masa salonów, masa punktów, masa pracowników, marketing - trzeba to wszystko jakoś utrzymać a nawet po forach widać, że zainteresowanie PC znacznie mniejsze z roku na rok)

 

To nie proline jest tani, tylko x-kom wali ceny w górę.

 

 

 

Teraz jeszcze jak pclab przerabia z automatu wszystkie linki umieszczane na forum do tego sklepu na swoje reflinki, to już w ogóle bez komentarza :cool:

 

Małe sklepy potrafią dać dobre ceny, tyle, że najczęściej takie coś jest szybko kasowane przez gigantów. Takie sklepy jak arest, techplanet, esc zawsze miały dobre ceny. Lepsze ceny od wielkiej trójcy. Im mniej mniejszych, konkurencyjnych sklepów na rynku, tym większe pole manewru dla wielkich jeżeli chodzi o ustalanie cen.

 

"Nie jest tajemnicą, że obszar rynku w którym działaliśmy zdominowany jest przez 4 dużych graczy, później długo, długo nie ma nikogo, a dopiero potem pojawiają się firmy takie jak nasza. Jestem realistą i nawet nie miałem oczekiwań, że będziemy otrzymywać takie samo wsparcie(ceny) jak firmy z czołówki. Szczerze mówiąc gdybym był przedstawicielem któregoś z producentów też wolałbym sprzedać jednorazowo 500 kart graficznych, niż kontaktować się z setką i sprzedawać im po 5 sztuk. Jednak efekt tego jest taki, że sprzęt komputerowy możemy kupować taniej w sieciach detalicznych niż w hurtowniach, co powoduje znikanie z rynku mniejszych graczy. Myślę, że efekty tego mogą oceniać tylko konsumenci."

 

... na tym się skończyło esc.pl

 

Tak wiec wedle tego, czołówka ma znacznie niższe ceny przy zakupie a jedne z droższych przy sprzedaży dla klienta i interes się kręci.

 

Ale to jeszcze nic. Przyjdzie czas, że kupować będziemy na niemieckim amazonie.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój koszyk w x-kom - 2794 zł.

To samo na proline - 2565 zł

 

https://proline.pl/koszyk/4f51ccf0

 

Ceny na x-kom to porażka.

 

230 zł taniej. Masz więc praktycznie na darmowy przeskok z RX 580 na 1660. Choć do samego CS:GO, ten RX 580 za 650 zł dobra opcja.

Przekonałeś mnie tym koszykiem :D

Co do karty to w sumie głównie bedzie to cs;go, a nawet jeśli jakies inne gry to raczej nie zależy mi żeby to wszystko było na ultra.

Tak, więc raczej się skusze właśnie na ten koszyk:

https://proline.pl/koszyk/5e76ca8b

ASUS Radeon RX 580 Dual OC 4GB GDDR5 za 650ziko z x-komu

Obudowa SilentiumPC Signum SG1 TG Pure Black (SPC230) za 159ziko z morele

raczej się na coś takiego zdecyduje, niech ktoś jeszcze napisze czy wszystko bedzie ze sobą super grać i działać i można zamawiać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie śmigać all ze sobą i można zamawiać :D ? Chce żeby przyszło na piątek, wieec potrzebuje odpowiedzi szybkoo :D

https://proline.pl/koszyk/5e76ca8b

ASUS Radeon RX 580 Dual OC 4GB GDDR5 za 650ziko z x-komu

Obudowa SilentiumPC Signum SG1 TG Pure Black (SPC230) za 159ziko z morele

Edytowane przez nerff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej składać na ceneo ;) jedno jest tansze w xkom inne w innym sklepie.

Używanego gpu bym nie kupował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub do dysku SSD, ale widzę że masz SSD w porcie M.2, więc jak nie masz innego dysku, oprócz tego w porcie M.2, to nie masz też gdzie podłączyć tego kabla SATA. Nie próbuj więc wciskać go na siłę i szukać mu miejsca, bo nie masz gdzie go podłączyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub do dysku SSD, ale widzę że masz SSD w porcie M.2, więc jak nie masz innego dysku, oprócz tego w porcie M.2, to nie masz też gdzie podłączyć tego kabla SATA. Nie próbuj więc wciskać go na siłę i szukać mu miejsca, bo nie masz gdzie go podłączyć ;)

Dzięki za pomoc :) na poradnikach na yt kazdy gdzies podlaczal ten kabel i myślałem ze jak mam ten ssd w porcie m2 to również gdzieś muszę, ale jednak nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Problemy są w obu obozach, ale teraz masz na zielono, więc... Zrobiłem z ciekawości teścik swojego 3060ti w CapsViewerze z benchu z futerkiem w 700/700. Taka rozdziałka obciąża moją kartę w sposób dynamiczny (sześcian się kręci, więc pobory mocy się zmieniają) i dochodzą pod sam PL karty, ale go nie dotyka, czyli karta pokazuje pracę w IDLE - pasek PerfCap  szary. Monitoring z gpu-z pokazuje, że przy uruchomieniu futerka, karta pracuje (po UV 1800mhz/850mV) z 1785mhz/850mV by po 4 minutach (gpu uzyskuje wtedy 53stC) taktowanie przeskoczyło na 1800mhz/850mV i tak leci już jakiś czas. Karta rozgrzewa się do 60stC i dalej taktowanie i napięcie jest bez zmian. Tylko ten początek był zmienny Czyżby sterownik zmieniał taktowania (napięcie się nie ruszyło) w raz z temperaturą ? I to w tak dziwnym zakresie 53stC a później już nie ? W sumie nie ma z taką marginalną zmianą żadnych problemów, ale ciekawość drąży Autor też mógłby sobie z ciekawości zrobić ten test i naskrobać, jak w serii 4xxx zachowuje się odczyt z taktowania pod obciążeniem. W prawdzie to syntetyk, ale... Aha... UV zrobiłem specjalnie na odwrót, czyli początkowo obniżyłem całą krzywą, a później chwyciłem tylko punkt styczny i podniosłem do 1800mhz i jest identycznie, jak z  poradnikiem od Techmaniaka
    • No to sie chyba nie dowiem w jakim oknie ten monitor robi 570 nitów w trybie ciągłym.
    • Kilka wstępnych wrażeń: Tryb Peak 1000 HDR (czy w Aorusie o nazwie HIGH HDR) W Asusie to piwnica była jak sie przełączało pomiędzy TrueBlack 400 HDR a HDR Peak !000 😂 tutaj działa jak potrzeba. Są high lighty i potem średnie APL a nie Asus na dzień dobry kasuje ci 50% jasności gdzie SDR był jaśniejszy dla ujęć np. śnieg, jasne niebo. W zestawie jest kabel MINI DP ??? i jest dość krótki 😅 więc trzeba dokupić normalny kabel DP ale pasuje w moim przypadku na styk. Monitor jest według mnie tez bardzo ładny nie oczojebny jak Asus z logo ROG z przodu (Aourus ma małą skromną diodę led skierowaną "w dół") i jego design jest na plus, nawet tył jest zadbany i pokolorowane wejście na czarno gdzie Asus olał to "bo kto będzie tam zaglądać" Podstawka pod monitor w pudełku - mam takie samo zdanie co w porównaniu do Asusa - zajmuje pół biurka. Podłączyłem sobie monitor ro ramienia Ergotron i monitor jest praktycznie na brzegu teraz ustawiony.   Karton był brudny i ogólnie bok "widział lepsze dni" ale wszystko w środku w nienagannym stanie😎
    • Chłopie idz ty z takimi źródłami w pizdu, weź może odrazu nam tu russiatoday wklejaj https://www.sott.net/article/475424-Kievs-worst-attack-against-Donetsk-in-eight-years-is-a-desperate-attempt-to-save-face Długo szukać nie trzeba żeby sprawdzić co to za kupa i kto za tym łajnem stoi  Laura Knight-Jadczyk - RationalWiki   Za wklejanie fejków i dezinformacji na forum powinny być bany bez żadnych ostrzeżeń, rozumiem dyskusje nawet na argumenty z czterech liter, ale wstawianie fejków no kurcze bez żartów.
    • Widzę karton z dziurą. 1500 rekompensaty jak nic 😎
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...