Skocz do zawartości
henryk0909

Word 2013 i entery

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

 

mam problem, po konwersji pliku pdf na Word jest dużo niepotrzebnych enterów w tekście przez co w Wordzie tekst w ogóle się rozjeżdża tworząc kolejne akapity przez te entery. po włączeniu widoku gdzie pojawiają się wszelkie znaki zauważyłem ze można by było łatwo się ich pozbyć bo sytuacja wygląda następująco:

 

„Z pobłażliwym uśmiechem obserwował

 

jej poczynania. Minie mnóstwo czasu, zanim zdoła się pozbierać z podłogi. Uparta bestia, pomyślał z pewnym podziwem, i w dodatku silna, jak na kogoś tak wychudzonego. Poza tym lojalna wobec przyjaciół. Chociaż… Kiedy znalazła się w sytuacji bez

 

wyjścia, wolała wydać przyjaciółkę niż poddać się jego niezbyt romantycznym zapędom. Może więc wcale nie jest aż tak lojalna, jak początkowo sądził? Nie, bezwzględnie

 

zasłużyła na swój los. Mało tego, sama się prosiła.”

 

A chciałbym żeby powyższy akapit ( jeden w całego dokumentu gdzie jest ich razem około średnio 500 stron) wyglądał tak:

 

Z pobłażliwym uśmiechem obserwował jej poczynania. Minie mnóstwo czasu, zanim zdoła się pozbierać z podłogi. Uparta bestia, pomyślał z pewnym podziwem, i w dodatku silna, jak na kogoś tak wychudzonego. Poza tym lojalna wobec przyjaciół. Chociaż... Kiedy znalazła się w sytuacji bez wyjścia, wolała wydać przyjaciółkę niż poddać się jego niezbyt romantycznym zapędom. Może więc wcale nie jest aż tak lojalna, jak początkowo sądził? Nie, bezwzględnie zasłużyła na swój los. Mało tego, sama się prosiła.

 

Dodam, że:

-pojedyncze usuwanie nie wchodzi w grę bo jest ich w tekście po konwersji za duzo.

-opcja zamień nie pomaga bo owszem znajdzie obojętnie jaka literę i enter ale już nie zamieni, no chyba ze ja o czymś nie wiem

- dzięki temu linkowi https://forum.openoffice.org/pl/forum/viewtopic.php?f=8&t=5088

doszedłem do takiego rozwiązania: prawidłowo zakończone akapity kończą się znakami interpunkcyjnymi z enterami i trzeba je zamienić na jakiś znak ( początkowo myślałem, że wystarcza ciągi cyfr ale to zły pomysł bo kto wie co jest w tekście a znaków raczej nie ma.

wiec pary: “.enter” “?enter” “!enter” i reszta znaków interpunkcyjnych z enterem trzeba przyporządkować jeden do jeden z jakimś znakiem ( to raczej nie będzie trudne) ale trzeba to przyporządkowanie sobie zapisać nawet na kartce albo w notatniku bo będzie potrzebne aby ta prawidłową kombinacje potem odwrócić.

następnie to co zostało to powinny być niewłaściwe entery czyli zamienić w zamień dowolna litera i enter na sama spacje i polowa roboty za nami jeszcze trzeba te znaki specjalne odwrócić wiec z notatek zamienimy znaki specjalne na znaki interpunkcji z enterem.

 

Czy ktoś może ma inny sposób na mój problem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...