Skocz do zawartości
Sewciu

Xiaomi redmi note 8 pro oraz pare pytan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niestety ale jakis czas temu moj huaweii mate 10 lite padl na amen i szukam nowego telefonu zaciekawil mnie bardzo model xiaomi redmi note 8 pro na ktorego temat troche czytalem i ogladalem recenzji i wydaje sie byc naprawde mega fajnym telefonem jednak przegladajac recenzje wiele osob narzeka ze jest tam mediatek ktory mimo wszystko radzi sobie przeciez chyba bardzo dobrze, dlaczego jest taka opinia? Moze warto poczekac na wersje z snapdragonem ktora podobno (i tutaj tez moje pytanie czy jest to prawda) wychodzi jakos pod koniec listopada(?) Rowniez natrafilem na komentarze ze model ten grzeje sie oraz wychodza na swiatlo jakies problemy z ekranem moze wiecie cos wiecej na ten temat? Rowniez zastanawialem sie nad mi 9 lite ktory wydaje sie rowniez bardzo fajnym telefonem ale troche drozszym i note 8 pro chyba lepiej w tym porownaniu wypada, a moze warto jednak przyjrzec sie bardziej temu modelowi? Chcialbym rowniez dowiedziec sie jako ze zbliza sie black friday na jakis "legit" stronach warto czekac na promocje na ten model? Zastanawiam sie rowniez czym rozni sie seria "mi" or "redmi" oraz jak to jest z wspieraniem produktow xiaomi? jak to wyglada? Dziekuje z gory za odpowiedzi i pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie wersji ze Snapdragonem. Nie grzeje się - takie bzdury wypisują ludzie, którzy nie trzymali takiego telefonu w rękach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przegrzewania czytalem wpis jakiegos recenzenta bedacego na prezentacji redmi note 8 pro ze gdy go w koncu dostal do reki po paru osobach byl on dosc goracy, nie jestem ekspertem ale wydaje mi sie to troszke dziwne jesli model ten ma chlodzenie ciecza prawda? Co do innych obaw trafilem na taki wpis na wykopie ktory mnie troszke zaniepokoil (https://www.wykop.pl/wpis/44859621/jakby-ktos-sie-ludzil-ze-mediatek-wypuscil-w-koncu/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te z wykopu. Problemów z kranem nie mam żadnych i nie kojarzę aby ktokolwiek takiego zgłaszał na polskich forach> Podobnie sytuacja ma się z BT i słuchawkami - żadnych problemów ze wspólnym działaniem BT i wifi, Edifiery BT820W nie gubią sygnału na całym mieszkaniu, ZST działają także o wiele lepiej niż na HTC (w HTC wystarczyło przełożenie tel do tylnej kieszeni aby rwało połączenia), z samochodem także BT współpracuje super (gdzie np HTC tel tylko po restarcie potrafił działać normalnie a każde kolejne sparowanie przełączało trwale na odtwarzanie multimediów i brak współpracy z syst głośnomówiącym - to akurat częsty błąd w HTC).Co do działania dotyku, kolorów to polecam wybrać się do marketów, w których ten model jest sprzedawan i można samemu sprawdzić jak to działa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalem sie dzis do mediaexpert w moim miescie niestety nie bylo go na wystawie jedynie moglem sobie sprawdzic jaka jest jego wielkosc na innym modelu dokladnie na jakims samsungu z 6.40' wiem ze beda roznic sie kształtami ale to tak pogladowo :D balem sie ze ekran bedzie znacznie wiekszy a bedzie mysle taki w sam raz. Skad zatem autor tego wpisu wzial takie argumenty? Czyzby to wadliwy pojedynczy model? Zachecam tez innych uzytkownikow forum jesli maja inny ciekawy model do polecenia w tym przedziale cenowym do podzielenia sie nim :D

 

EDIT. Zaczynam sie rowniez zastanawiac nad Mi 9T (bez pro) jak sie ma do redmi note 8 pro? Czy warto troszke doplacic do tego modelu?

Edytowane przez Sewciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie jak mnozesz to oczywiscie lepsze ma aparaty, procesor ogolnie to teoretycznie wyzsza wersja bo w chinach to redmi k20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej jestem przekonany do mi 9t jest troszke drozszy ale chcialbym zeby moj przyszly telefon posluzyl mi na dluzej wiec model ten coraz bardziej mnie kusi:P Mam rowniez pytanie co do sklepow ktore wyswietlaja sie na ceneo ogolnie ale i tez interesuja mnie glownie dragonist ivicon emag i bestcena czy jesli te sklepy co wymienilem wyswietlaja sie na ceneo sa zaufane? nie ma w nich wadliwego sprzetu lub problemow z gwarancja itp? przyznam ze nigdy nie mialem z nimi do czynienia przewaznie zamawialem sprzet z xkomu lub moreli a moze znacie jeszcze jakies inne polskie sklepy z atrakcyjnymi cenami? Mozliwosc zakupu sprzetu na raty bedzie dodatkowym duzym plusem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu wyszedł update do note 8 pro Miui 11 , poprawia parę spraw i ładnie wygląda, mam ten telefon i polecam go, nie mam z niczym problemów.

Z miumi 11 sam restart telefonu to tylko 11 sec.

Medaitek i soft miui11 daje rade.

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niko ja próbbuje na 20regionach i nie znajduje mi 11tki, nie wiem co jest grane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w środę pobrało - tel z oficjalnej dystrybucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam kiedy ostatnio wahalem sie tak przy wyborze :hmm: Wiem ze mi 9t i note 8 pro beda bardzo fajnymi i dobrymi telefonami jednak nie mam pojecia ktory wybrac.. Jak to wyglada z podzespolami? Czy N8 pro duzo odstaje? w mi9t na plus dla mnie na pewno jest ekran AMOLED ktory widzialem w innym telefonie na wystawie i robi robote... Ogolnie telefon bedzie wykorzystywany przeze mnie na codzien do przegladania internetu pisania ze znajomymi wieczornego ogladania streamow zagrania czasami w jakas bardziej lub mniej wymagajaca gre i czasami zrobienia sobie fajnego selfie czy zdjecia komus/czemus itd niby nie brzmi jako cos bardzo wymagajacio ale chcialbym zeby telefon sluzyl mi dlugi czas i wszystko dzialalo plynnie i dobrze :hmm:

Edytowane przez Sewciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w takim razie polecasz zrobic/wybrac?

 

Nie mogę powiedzieć, bo mnie zjedzą jak znów zaproponuje słuchawkę z 2018r, która nie ma amoleda i ma ramki gora/dół. Za 1500zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę powiedzieć, bo mnie zjedzą jak znów zaproponuje słuchawkę z 2018r, która nie ma amoleda i ma ramki gora/dół. Za 1500zl...

 

Smialo :D jestem otwarty na propozycje mimo ze nie ukrywam ze note 8 pro i mi 9t zrobily na mnie bardzo duze wrazenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem mi9t pro. Wspaniały telefon, piękny i dobrze wyposażony. Świetna konstrukcja od strony technicznej. Oczywiście oceniam mając na uwadze jego cenę. Jednak pozbyłem się tego telefonu z trudną do opisania radością i nie chce już nigdy więcej Xiaomi. Miui to obecnie najgorsza nakładka na Androida. Emui i color OS nie są może pozbawione wad ale porównując z miui dość bezproblemowe i znacznie bardziej dopracowane.

 

U12 plus jest naprawdę spoko w obecnej cenie chociaż ja kupiłbym coś z ekranem oled to jeśli komuś nie przeszkadza ips to prawdopodobnie nie znajdzie nic lepszego. Może ewentualnie xperia xz2 byłaby zbliżona ale ten telefon nie najlepiej się zestarzał (brak trybu nocnego, gestów, ambient display, spore ramki) choć w przypadku u12 plus nie wygląda to wiele lepiej to jest to lepszy telefon.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem mi9t pro. Wspaniały telefon, piękny i dobrze wyposażony. Świetna konstrukcja od strony technicznej. Oczywiście oceniam mając na uwadze jego cenę. Jednak pozbyłem się tego telefonu z trudną do opisania radością i nie chce już nigdy więcej Xiaomi. Miui to obecnie najgorsza nakładka na Androida. Emui i color OS nie są może pozbawione wad ale porównując z miui dość bezproblemowe i znacznie bardziej dopracowane.

 

U12 plus jest naprawdę spoko w obecnej cenie chociaż ja kupiłbym coś z ekranem oled to jeśli komuś nie przeszkadza ips to prawdopodobnie nie znajdzie nic lepszego. Może ewentualnie xperia xz2 byłaby zbliżona ale ten telefon nie najlepiej się zestarzał (brak trybu nocnego, gestów, ambient display, spore ramki) choć w przypadku u12 plus nie wygląda to wiele lepiej to jest to lepszy telefon.

 

Na co przekladaly sie wady tej nakladki? Problemy z wydajnoscia? Gdybys mogl cos wiecej powiedziec o tej nakladce bylbym bardzo wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem z Mi A1 na 9T czyli czysty android na miui, tak jak unknown pisze, od strony technicznej telefon niemal doskonały, softowo może buty czyścić Mi A1, Miui zostało stworzone chyba za karę, żeby gnębić ludzi na świecie. Na Mi A1 wszystkie powiadomienia przychodziły w mig, cokolwiek na pepperze, bęc już powiadomienie, mail - powiadomienie, kanarek - powiadomienie itp, na Miui raz jest ale częściej nie ma i powiadomienie wyskakuje dopiero jak wejdę w daną apkę, tam miałem 4gb ram tutaj 6 a widzę, że z tych 6 jest moze ze 2-3gb wykorzystywane w porównaniu do czystego androida. Będę próbował jeszcze customa, ale coś czuje, że skończy się zmianą telefonu, i może padnie na lg g8, ze względu na aparat, bo to dla mnie jedyny priorytet w telefonie.

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem z Mi A1 na 9T czyli czysty android na miui, tak jak unknown pisze, od strony technicznej telefon niemal doskonały, softowo może buty czyścić Mi A1, Miui zostało stworzone chyba za karę, żeby gnębić ludzi na świecie. Na Mi A1 wszystkie powiadomienia przychodziły w mig, cokolwiek na pepperze, bęc już powiadomienie, mail - powiadomienie, kanarek - powiadomienie itp, na Miui raz jest ale częściej nie ma i powiadomienie wyskakuje dopiero jak wejdę w daną apkę, tam miałem 4gb ram tutaj 6 a widzę, że z tych 6 jest moze ze 2-3gb wykorzystywane w porównaniu do czystego androida. Będę próbował jeszcze customa, ale coś czuje, że skończy się zmianą telefonu, i może padnie na lg g8, ze względu na aparat, bo to dla mnie jedyny priorytet w telefonie.

Czyli jesli dobrze rozumiem glowna wada miui jest dochodzenie powiadomien? Czy jest szansa ze w ktorejs aktualizacji to naprawia czy to tak nie dziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem mi9t pro. Wspaniały telefon, piękny i dobrze wyposażony. Świetna konstrukcja od strony technicznej. Oczywiście oceniam mając na uwadze jego cenę. Jednak pozbyłem się tego telefonu z trudną do opisania radością i nie chce już nigdy więcej Xiaomi. Miui to obecnie najgorsza nakładka na Androida. Emui i color OS nie są może pozbawione wad ale porównując z miui dość bezproblemowe i znacznie bardziej dopracowane.

 

U12 plus jest naprawdę spoko w obecnej cenie chociaż ja kupiłbym coś z ekranem oled to jeśli komuś nie przeszkadza ips to prawdopodobnie nie znajdzie nic lepszego. Może ewentualnie xperia xz2 byłaby zbliżona ale ten telefon nie najlepiej się zestarzał (brak trybu nocnego, gestów, ambient display, spore ramki) choć w przypadku u12 plus nie wygląda to wiele lepiej to jest to lepszy telefon.

 

Mogłeś poczekac na miumi 11 mam z note 8 pro i to najlepsza nakladka jaka mialem, liczac wszystkie firmy telefonow.

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś poczekac na miumi 11 mam z note 8 pro i to najlepsza nakladka jaka mialem, liczac wszystkie firmy telefonow.

Jak wyglada teraz u Ciebie sytuacja z powiadomieniami? Czy masz opoznione lub nawet brak powiadomien jak kolega wyzej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś poczekac na miumi 11 mam z note 8 pro i to najlepsza nakladka jaka mialem, liczac wszystkie firmy telefonow.

Weź wyjdź i się nie ośmieszaj, Miui 11 nie wnosi nic poza globalnym bugiem drenażu baterii na Mi 9T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tym tokiem 10 dla nie tez jest super i ja polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...