Skocz do zawartości
jasiek95

Laptop dla studentki grafiki 3D do 4500 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Rozglądam się za laptopem dla mojej dziewczyny, studentki grafiki 3D. Z racji coraz większej ilości programów, które wykorzystuje potrzebny jest nowy komputer, który je uciągnie. Przygotowała mi listę softu, który wykorzystuje, ja niestety o ile trochę znam się na sprzęcie, to nie wiem czego te programy potrzebują bardziej - szybszego procesora, większej ilości ramu czy może jednak szybkiej karty graficznej. Oto lista:

-pakiet Adobe (Photoshop, Illustrator, In Design, AfterEffects, Premiere, Mocha, Audition)

-3DS Max

-Cinema 4D

-ZBrush

-Blender

-możliwe, że w przyszłości Nuke

Ostatnio głównie zajmuje się robieniem modeli 3D i tworzeniem animacji z tego co się orientuje. Wstępnie jesteśmy zdecydowani na Lenovo Legiona, ale ja wpadłem ostatnio na pomysł używanego Della Precisiona, choć dziewczyna trochę obawia się używanego sprzętu. Przygotowałem kilka wstępnych propozycji:

Legion

Legion

Dell (tu akurat trochę inna wersja z matrycą 4K za 3500 z 16gb Ramu z gwarancją door-to-door 12 msc)

+Legion z Moreli z i7 8750h, 16gb ramu i GTX 1650 za +- 4000 PLN

Może ktoś bardziej ogarnia temat, dlatego proszę o pomoc. Z góry dzięki.

Edytowane przez jasiek95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell z AMSO moim zdaniem będzie b.dobrym wyborem, tylko trzeba się dopytać, czy jest to Dell, czy Fujitsu (co innego w nazwie, co innego w opisie).

Z tych Lenovo brałbym Y540 z GTX'em 1660Ti i 16GB pamięci, ewentualnie w wersji z większym dyskiem SSD:

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/480 GTX1660Ti za 4799zł

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy te programy w ogóle wykorzystają moc takiej karty graficznej jak GTX1660Ti? Nie wykluczone, że czasami jakieś gry będą odpalane na tym komputerze, ale raczej okazjonalnie, a do tego starczy i gtx1650 albo i 1050ti. W związku z tym zastanawiam się, czy jest sens brać tak mocne GPU jeśli miałoby cały czas się nudzić. Może zamiast mocniejszej karty lepiej wziąć 32gb ramu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował do pracy jednak nie brać gamingowych laptopów. Ale to raczej dlatego, że widziałem wiele, które nie wytrzymywały roku albo tylko okres gwarancyjny.

 

Dell Precision 7510 - fajny sprzęt do pracy, 32GB ramu, mocny CPU, dedykowana pod grafikę quadro M1000M. Co tutaj jest najważniejsze? Legalny system i jakość wykonania takiego sprzętu. Natomiast faktycznie gdybyś chciał korzystać z laptopa również do grania to w tym wypadku raczej odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na któryś z tych:

1) Dell Precision 5520 Plusy: tańszy, więcej ramu, szybsza karta graficzna. Minusy:gorsza matryca, krótsza gwarancja (6msc).

2)Dell Precision 5510 Plusy:lepsza matryca, dłuższa gwarancja (12msc). Minusy: droższy, słabsza karta grafiki, mniej ramu (32gb wymaga dopłaty 500zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 GB RAM może nie wystarczyć. Brałbym Dell Precision 7510.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...