Skocz do zawartości
jasiek95

Laptop dla studentki grafiki 3D do 4500 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Rozglądam się za laptopem dla mojej dziewczyny, studentki grafiki 3D. Z racji coraz większej ilości programów, które wykorzystuje potrzebny jest nowy komputer, który je uciągnie. Przygotowała mi listę softu, który wykorzystuje, ja niestety o ile trochę znam się na sprzęcie, to nie wiem czego te programy potrzebują bardziej - szybszego procesora, większej ilości ramu czy może jednak szybkiej karty graficznej. Oto lista:

-pakiet Adobe (Photoshop, Illustrator, In Design, AfterEffects, Premiere, Mocha, Audition)

-3DS Max

-Cinema 4D

-ZBrush

-Blender

-możliwe, że w przyszłości Nuke

Ostatnio głównie zajmuje się robieniem modeli 3D i tworzeniem animacji z tego co się orientuje. Wstępnie jesteśmy zdecydowani na Lenovo Legiona, ale ja wpadłem ostatnio na pomysł używanego Della Precisiona, choć dziewczyna trochę obawia się używanego sprzętu. Przygotowałem kilka wstępnych propozycji:

Legion

Legion

Dell (tu akurat trochę inna wersja z matrycą 4K za 3500 z 16gb Ramu z gwarancją door-to-door 12 msc)

+Legion z Moreli z i7 8750h, 16gb ramu i GTX 1650 za +- 4000 PLN

Może ktoś bardziej ogarnia temat, dlatego proszę o pomoc. Z góry dzięki.

Edytowane przez jasiek95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell z AMSO moim zdaniem będzie b.dobrym wyborem, tylko trzeba się dopytać, czy jest to Dell, czy Fujitsu (co innego w nazwie, co innego w opisie).

Z tych Lenovo brałbym Y540 z GTX'em 1660Ti i 16GB pamięci, ewentualnie w wersji z większym dyskiem SSD:

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/480 GTX1660Ti za 4799zł

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy te programy w ogóle wykorzystają moc takiej karty graficznej jak GTX1660Ti? Nie wykluczone, że czasami jakieś gry będą odpalane na tym komputerze, ale raczej okazjonalnie, a do tego starczy i gtx1650 albo i 1050ti. W związku z tym zastanawiam się, czy jest sens brać tak mocne GPU jeśli miałoby cały czas się nudzić. Może zamiast mocniejszej karty lepiej wziąć 32gb ramu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował do pracy jednak nie brać gamingowych laptopów. Ale to raczej dlatego, że widziałem wiele, które nie wytrzymywały roku albo tylko okres gwarancyjny.

 

Dell Precision 7510 - fajny sprzęt do pracy, 32GB ramu, mocny CPU, dedykowana pod grafikę quadro M1000M. Co tutaj jest najważniejsze? Legalny system i jakość wykonania takiego sprzętu. Natomiast faktycznie gdybyś chciał korzystać z laptopa również do grania to w tym wypadku raczej odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na któryś z tych:

1) Dell Precision 5520 Plusy: tańszy, więcej ramu, szybsza karta graficzna. Minusy:gorsza matryca, krótsza gwarancja (6msc).

2)Dell Precision 5510 Plusy:lepsza matryca, dłuższa gwarancja (12msc). Minusy: droższy, słabsza karta grafiki, mniej ramu (32gb wymaga dopłaty 500zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 GB RAM może nie wystarczyć. Brałbym Dell Precision 7510.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...