Skocz do zawartości
perski37

[+/-4000zł] Laptop do grafiki i gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję sensownego laptopa, z niezłym chłodzeniem i dosyć wydajnego w kwocie +/- 4000 zł. Laptop ma służyć głównie do projektowania w programach typu SketchUp(+Vray), AutoCAD, Photoshop oraz bardzo okazyjnie do gier. Mam problem, ponieważ nie jestem zbyt obeznany technicznie i nie wiem czy postawić raczej na wydajniejszą grafikę czy procesor. Znalazłem kilka opcji, potrzebuję podpowiedzi który byłby najsensowniejszy oraz byłbym wdzięczny za wszystkie inne propozycje. Z ważniejszych rzeczy to laptop nie musi posiadać wgranego systemu, dobrze by było gdyby miał dysk SSD przynajmniej 500GB i niezłą matrycę. Rozmiar nie ma wielkiego znaczenia. Poniżej kilka sprzętów które znalazłem:

 

1. Mój link ASUS TUF FX505

2. Mój link Lenovo IdeaPad L340

3. Mój link MSI GL65

4. Mój link Lenovo Legion y540

 

Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi :)

Edytowane przez perski37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nie nadaje się bo ma EWV (czyli zwykle oznacza to TN)

 

Byłoby fajnie, gdyby matryca którą wybierzesz, miała szerszy gamut niż spotykane czasem ~60% sRGB - do grafiki, gdzie istotna jest przestrzeń kolorów (zdjęcia), tak wąski gamut się nie nadaje.

 

Co prawda na wąskim gamucie po oprofilowaniu da się uzyskać globalne nasycenie na "wiernym" poziomie, ale niektóre części obrazu będą przekłamane/ucięte, bo tego co jest poza przestrzenią kolorystyczną ekranu nie da się wyświetlić (kolory spoza przestrzeni kolorystycznej ekranu, zostaną wyświetlone kolorami na granicy przestrzeni kolorystycznej ekranu).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praca na 15 calowym w grafice to katorga... Wolałbym skromniejszy komp i choćby podstawowy monitor zewnętrzny. Minimum to Monitor NEC MultiSync EA245WMi-2. Pomimo, że to biurwa to po kalibracji jako tako się nada i proporcje 16:10 do takiej pracy są idealne. Absolutne minimum to Eizo EV2450, który jest dobrze skalibrowany fabrycznie i tańszy ale 16:9 to bardziej pasuje pod multimedia niż do pracy. Jest jeszcze EV2455 16:10 ale jes droższy od NEC 16:10

 

Jeśli tylko i wyłącznie lap to szedłbym w 17-calowe HP Pavilion Gaming. Matryce w tych lapkach zbierają dobre opinie i to nawet te 60Hz (89.8% sRGB), choć 144Hz pewnie są jeszcze lepsze np. wynik wersji 15-calowej 94.9% sRGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praca na 15 calowym w grafice to katorga... Wolałbym skromniejszy komp i choćby podstawowy monitor zewnętrzny. Minimum to Monitor NEC MultiSync EA245WMi-2. Pomimo, że to biurwa to po kalibracji jako tako się nada i proporcje 16:10 do takiej pracy są idealne. Absolutne minimum to Eizo EV2450, który jest dobrze skalibrowany fabrycznie i tańszy ale 16:9 to bardziej pasuje pod multimedia niż do pracy. Jest jeszcze EV2455 16:10 ale jes droższy od NEC 16:10

 

Jeśli tylko i wyłącznie lap to szedłbym w 17-calowe HP Pavilion Gaming. Matryce w tych lapkach zbierają dobre opinie i to nawet te 60Hz (89.8% sRGB), choć 144Hz pewnie są jeszcze lepsze np. wynik wersji 15-calowej 94.9% sRGB.

 

Wiem, że lepszy byłby desktop jednak jestem studentem architektury i potrzebuję czegoś mobilnego na czym mógłbym pracować także na uczelni, co za tym też idzie wielkość 15 cali nie będzie mi aż tak doskwierała w tym wypadku. Najbardziej zależy mi na tym, żeby był wydajny, gdyż głównie będzie wykorzystywany do tworzenia modeli 3D i renderingu wizualizacji. Nie wiem czy do takich zadań lepiej postawić na lepszy procesor czy kartę graficzną. Czy jest w ogóle sens pakować się w laptopy z procesorem Ryzen 5 3550H lub R7-3750H czy lepiej dopłacić do Intela?

Edytowane przez perski37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
głównie będzie wykorzystywany do tworzenia modeli 3D i renderingu wizualizacji.
Moim zdaniem to dobra karta graficzna w takim wypadku również się przyda.

Takie najtańsze połączenie i7+GTX 1660Ti to:

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/8GB/256 GTX1660Ti za 4399zł

Ewentualnie już z 16GB pamięci:

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/256 GTX1660Ti za 4549zł

Masz tu zarówno wydajny procesor jak i dobrą kartę graficzną, a do tego pamięć może (lub działa- w wersji 16GB) w trybie dwukanałowym. Y540 ma 15,6" i dobry układ chłodzenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Troszkę uszczuplił mi się budżet, więcej niż 3700 zł nie jestem w stanie wydać i jednak laptop musi posiadać system. Aktualnie rozważam HP Pavilion Gaming 15 z tym, że nie wiem który procesor będzie lepszy: Mój link Ryzen 5 z matrycą 144Hz czy Mój link i5 ze standardową matrycą 60Hz. Poprosiłbym o podpowiedź i ewentualne propozycje innych modeli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie rozważam HP Pavilion Gaming 15 z tym, że nie wiem który procesor będzie lepszy: Mój link Ryzen 5 z matrycą 144Hz czy Mój link i5 ze standardową matrycą 60Hz.

Wybierz ten który ma IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...