Skocz do zawartości
theeaye

Jak poprawnie ładować baterię?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie chciałbym się zapytać o poprawne ładowanie baterii w moim laptopie, jest to Huawei Matebook D14, aktualnie laptop jest ciągle podłączony do zasilania, podczas użytkowania czy grania nie odłączam go od sieci czy jest to zdrowe podejście? Staram się raz na tydzień odłączyć go i rozładować do 20-40% i znowu później trzymać go na zasiilaniu...

 

Jednak niedawno odkryłem że w PC Menager jest opcja podtrzymywania baterii na poziomie 70-90%, działa to w ten sposób, że laptop naładuje się do tych 90% po czym przestaje się ładować i poziom spada do 70% i tak w kółko, które z rozwiązań jest lepsze? Bo niby te ciągłe doładowywanie wydaje mi się bardziej męczące niż ciągłe 100%, ale z drugiej strony czytałem, że trzymanie laptopa nonstop podpiętego do zasilania skraca żywotność baterii i to właśnie ładowanie do 90% jest najbardziej zdrowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria zapewne wystarczy Ci na 2-3 lata. Nieważne jak ją traktujesz. Po tych 3 latach będziesz miał wear level 30-40%. Ja mam tego D14 dwie sztuki już ponad pół roku, wcale nie przestrzegam żadnych zasad i mam obecnie wear level 2%.

 

Nowa bateria kosztuje 200-250pln, oryginalna. Czasy, gdy akumulator kosztował dwa wynagrodzenia i dbało się o niego jak o własne dziecko dawno, dawno temu minęły. Sprzęt jest dla Ciebie, nie Ty dla sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też posiadam ten sprzęt około 3-4 miesięcy i wear level 2% według HWMonitor, używasz komputer cały czas na najwyższej wydajności? Bo chciałbym się dowiedzieć ile u Ciebie wytrzymuje bateria podczas użytkowania właśnie na "najwyższych ustawieniach"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam chyba na średnich, sprawdzę jak wrócę do domu.

 

Na samym początku się ekscytowałem czasem pracy, bo to moje pierwsze maszynki z czasem pracy kilku godzin a nie 2-3-4 jak wszystko co miałem do tej pory. Z tego co pamiętam to i na 9h internetowania mi wystarczała. A teraz - nawet nie wiem, rzadko mam taki dzień żebym od rana do wieczora na nim siedział, a baterię rozładowuję w 2-4 dni, nie liczę łącznego czasu. Dziś naładuję, odłączę, ustawię najwyższy plan zasilania i sprawdzę. Oczywiście zrobię restart, żeby manager zadań liczył uptime. Nie wiem tylko, czy przy uśpieniu uptime leci dalej czy jest zatrzymywany.

Edytowane przez cervandes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz mozliwosc wyjecia baterii - uzywaj z wyciagnieta bateria na ladowarce - najlepsza opcja

Natomoasti sama baterie wloz raz na np. 2-3 miechy, naladuj do ok 90%, odloz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym dniu, mało tego było ale 1,5h od pełnego naładowania w trybie maksymalnej wydajności - idzie mi około 11-12% na godzinę, bo po równych 1:30 mam 83% baterii a komputer twierdzi, że wytrzyma jeszcze 7,5h. Facebook, internet, fora, youtuba pół godziny w FHD. Podświetlenie prawie na minimum, nie pamiętam czy o jeden ząbek jaśniej czy o dwa niż minimum.

 

Wygląda na to, że niewiele się zmienia mając ustawiony plan zrównoważony. Może godzinę da się wykręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...