Skocz do zawartości
MarianGDA

Karta do strszego kompa z Xeon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chce wymienic grafike w kompie o paramrtrach :

Gigabyte Ep45-ds3

Xeon E5440

8gb pamieci

Dysk ssd

Geforce 9600 gt

Zasilacz be quiet 500 W

 

Wybralem dwie karty:

Gigabyte gt1030 oc 2GB GDDR5

 

Gigabyte gt1030 silent lp 2GB GDDR5

 

Czy je uruchomię z tą płytą? Zdaje sobie sprawę ze proc ja trochę ograniczy ale w przyszłym roku chce zmodernizowac calkowicie budę . Obecnie na 9600gt mało juz odpalę gier, nawet "Farm Manager 2018" synowi juz nie chce ruszyć .

Używki boję się kupować.

Edytowane przez MarianGDA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zawsze można trochę zwiększyć wydajność tego xeona poprzez podniesienie jego taktowania. Płytę masz niezłą do oc. Ja np. mam ten sam model xeona i podciągnąłem go do prawie 4GHz (8,5x467MHz FSB) w połączeniu z podkręconym GTX 960. Wtedy można już ładować lepsze karty od gt 1030. A sama karta powinna działać bez problemu, w końcu płyta ma PCI-E w najnowszej jak na tą podstawkę wersji 2.0. Poza tym nie opłaca się brać teraz GT 1030 jak w 2020r. robisz upgrade podstawki. GT 1030 ma wydajność ciut mniejszą od GTX 750ti.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Radeon RX 560 lub Rx550 z 2 GB pamieci bedzie lepszy od gt 1030 nvidi?

Karty w podobnym przedziale cenowym do 400 zl

Edytowane przez MarianGDA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie hitem jest RX 560 za ok. 300: https://www.ceneo.pl/68374261#tab=click w cenie GT 1030, ale 2 razy mocniejsza. Na Morele kupiło ją ponad 100 osób, a bluzgów nie widać, a taka cena jest długo (nie wygląda to więc na aferę z RX 470 Mining). Nie wiem czemu tylko ta jedyna jest tak "tanio", realnie to nie jest tanio cena w sam raz w stosunku do RX 570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 560 w nowych testach z tego roku dorównuje wydajności 1050ti, a wcześniej rownal się z 1050 bez Ti, obecnie w tej cenie tylko brać, sam zakupiłem Asusa Arez i jestem zadowolony.

Edytowane przez Palladino19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy je uruchomię na tej płycie?

Nie bez powodu nie pisze się czy coś się uruchomi na danej płycie. Domyślnie wszystko sie uruchamia na każdej płycie jeśli posiada dane złącze. Jak coś nie działa to wina producenta, ale nie jest to normalna sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi czym sie kierować. Zakupię wtedy ASUS Radeon RX 560 AREZ EVO OC 2GB.

Edytowane przez MarianGDA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi czym sie kierować. Zakupię wtedy ASUS Radeon RX 560 AREZ EVO OC 2GB.

odpisz jak poszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

karta zakupiona z https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-asus-radeon-rx-560-arez-evo-oc-2gb-8706491730?fbclid=IwAR0S95oXyQR-9XA8oLcxF64JOaiQP-tEXGKhFkBNBi17gjBwV1hQH3sGCAw ale cenę podnieśli na "black week".Ja kupiłem z tej aukcji za 319 zł. Fajna promocja teraz lol .

Karta za te 319 zł to mega udany zakup. Na razie testy zrobione i już widać przyrost "mocy" :) . Teraz tylko pozostaje testować na grach :) . Poniżej zrzuty z programów testowych.

 

Większe i bardziej czytelne screeny pod linkami https://zapodaj.net/7ee09e03504bb.jpg.html (stara karta) i (nowa karta) https://zapodaj.net/4594faa5af464.jpg.html

post-593953-15748701180323_thumb.jpg

Edytowane przez MarianGDA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Symbolicznie podciągnąłeś xeona ;).

 

Beztytulu_qarpenq.png

 

Win10 v1909 a CB uruchomiony w trybie zgodności z win8.

 

passmarkj_qarpeah.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie miałem czasu posiedzieć nad pdkręceniem go bardziej. Druga sprawa to słabo u mnie z ustawianiem tych wszystkich napieć itp. Musiałbym z poradnikiem to jakimś robić umiejętnie . ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ustaw taktowanie FSB na 400 zostawiając napięcia na auto, taktowanie pamięci na 800 MHz, jeśli masz takie taktowanie fabryczne na nich i powinno być stabilnie pod obciążeniem przy tych ustawieniach. Chłodzenie na CPU jakieś lepsze czy box Intela? Farm Manager 2018 ma w minimalnych i5 2400 więc dobrze by było wykręcić CPU jak najwyżej. Poza tym ta gra jest tragicznie zoptymalizowana Mój link.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...